Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ertuğrul Sağlam: Sezonun en iyi futbolunu oynadık!

Sahalarında oynadıkları ve 1-1 birliktee kaldıkları Altınordu maçının sonrasında maç sonu basın toplantısında konuşan Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, önemli bilgilendirmelerde bulundu.

“Sezonun en kaliteli futbolunu oynadık”

İlk yarıda sezonun en kaliteli futbolunu oynadıklarının altını çizen Ertuğrul Sağlam, “Karşılaşma evvelsi beklentimiz Milli Takım arasına kazanarak girmekti. Sıralamada biraz daha yukarı çıkmak istiyorduk. Bu düşünce ile maça başladık. İyi başladık ve oyunu kontrol altına aldık. Futbolda ofansif anlamda nasıl pozisyon üretilmesi gerekiyorsa hepsini ürettik. Direkten dönen toplarımız, atamadıklarımız ve ofsayt gerekçesiyle verilmeyen gollerimiz vardı. 2. yarıda da devre süresince kalemize gelen tek top gol oldu. Bizim vurduklarımız hep direğe çarpıp dışarı çıktı, onların vuruşu ise direğe çarpıp içeri girdi. Bi̇rli̇kteliği yakaladıktan sonra da oyunun hakimi olduk. Oyuncularımız bugün kazanmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Özellikle ilk yarıda sezonun en kaliteli futbolunu oynadık. Oyunumuzun hakkı galibiyetti. Maalesef bunun üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

“Milli Takım arası bize iyi gelecek”

15 günlük aranın kendilerine iyi geleceğini ifade eden Sağlam, şunları belirtti:

“Burada maç kazandığımızda kişiler, ‘Takım kötü oynuyor’ derken, bugün çok iyi oynadık ama kazanmadık. Futbol böyle bir şey. Bugünkü oyundan çok tatminum. İnşallah bu isteği, coşkuyu, mücadeleyi bundan sonraki haftalara taşıyacağız. Bu ara dönem (milli takım arası) sakatlarımızın aramıza katılması ve korona virüsünden çıkan futbolcularımızın (sayısı 15-16’yı buluyor) da fiziksel açıdan istediğimiz seviyeye gelmesi yönünden 15 günlük ara bize çok katkı sağlayacak. Bundan sonraki zamanda de daha göze hoş gelen futbol, daha savaş veren bir takım, daha taraftarını mutlu eden bir takım olacağız. Bu kaybettiğimiz puanları da telafi edip, istediğimiz yerlere çıkacağız. Altınordu takımına da mücadeleleri için teşekkür ediyorum.”

Ayrıca Bakınız.  Galatasaray - PSV Maçı Canlı Şifresiz İzle - 28.07.2021Cevap bırakın