Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ev almak için okunacak Dua

Ev sahibi olmak birçoğumuzun en büyük hayalidir. Ama ne yazık ki maddi imkansızlıklar yüzünden bu hayallerimizi gerçekleştiremiyoruz. Ev alamamak sizi hemen karamsarlığa düşmenize neden olmasın. Mülkün sahibi Allah’tır ve Allah’tan istemesini bilmeliyiz. Allah’a dua ederek ev almak için Allah’tan yardım dilemeliyiz. Biliniz ki Allah edilen duaları kabul edecektir. Bugün sizlere ev almak için okunacak en güçlü duaları göstereceğiz. Ev almak için okunacak duaları muhakkak inanarak okumanız gerekir. Çünkü dua denenerek okunmaz. Bazı sitelerde yazan ” Bu dua denendi ” laflarını kınıyoruz. Çünkü dualar denenmez. Dualar inanarak Allah için edilen bir ibadet şeklidir.

Dualar Okunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Evvellikle boy abdesti alınız. Daha sonra kendinizi rahat hissedeceğiniz sessiz bir yere geçiniz. Bu yer evinizin bir odası ve ya cami de olabilir.
2- Daha sonra aşağıda yazılan duayı dört defa art arda okuyun.
3- Dua bittikten sonra, niyetinizi belli ederek ellerinizi açarak Allah’a duanızı ediniz. Dua etmeden evvel tövbe etmeyi ve salavat getirmeyi unutmayınız.

Ev Almak İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim”
“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”
Ya Müheymin ,Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi
“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Bir Başka Ev Alma Duası – Kulillahumme Duası

Bu duayı okuyarak da dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kulillahumme duası da çok etkili ve güçlü duadır.
Kullilahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr inneke ala küllü şey’in kadiyr
La ilahe ilallahu vahtehu la şerike leh lehul mülkü ve lahül hamdu ve hu ve ala şey’ün kadiyr.Subhanallahi vel hamdu lillahi vela ilahe ilallahü vallahü ekber,vela havle vela kuvvete illa billahil aliyil azim.
Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyida ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ve sirrris sariyyi sirruha fi cemiy’il asarı vel esmai ves sifati ve sellim tesliyma .
Bu duaları ve salavatları 333 defa okuyarak ev almak için maddi gücünüz olacaktır. Amin diyerek birbirimize destek olalım.

12 Esma ile Okunan Ev Alma Duası

12 Esma ile okunan ev alma duası da güçlü ve etkili dualar arasında bulunmaktadır. Bu duayı ne kadar çok okursanız o kadar duanız kabul olacaktır. İşte Dua;
“Bismillahirrahmanirrahim”
“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”
Ya Müheymin,Ya Bari,Ya Fettah,Ya Semi,Ya Latif,Ya Hafız,Ya Kebir,Ya Mucib,Ya Kadir,Ya Berr,Ya Rauf,Ya Nafi
“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Ev Almak İçin Okunan Diğer Dualar

Ev almak isteyen bireyler 19 gün süresince hiç ara vermeden her sabah 7 defa besmele, 7 defa istiğfar, 7 defa kelime-i şehadet, 7 defa salavat, 7 defa La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim, 7 defa Allahu Ekber okumalıdır.
Pazar günü akşam namazından sonra başlayıp, 7 gün süresince her gün 4000 defa “Hasbünallahü ve nimel vekil” okunması ev almak talep edenlerin yapabileceği duadır.
Her gün kılınacak sabah namazının sonrasında 101 defa Fatiha suresini okuduktan sonra, 101 defa “Ya Kafi, Ya Gani, Ya Muğni, Ya Fettah, Ya Rezzak” okuyarak 3 defa şöyle dua edilmelidir; “Ya kafi ekfina, Ya muğni ağnina, Ya Fettah iftah lena babe rahmetike, Ya Rezzak urzukna bi lutfike ve Keremike ve bicahi sahibi’l – vesileti seyyidina Muhammedin aleyhi’s – salatü ve’s – selam.” Böylece dua edildiğinde ev almak talep edenlerin dileklerine kavuşmasına Allah yardım edecektir.
“Ya mübdie’l beraya ve müide ha ba’de fenaiha bi kudretihi Ya Mübdiu” Meali “Ey mahlukatı hiç yoktan var eden ve hepsi yok olup gittikten sonra kudretiyle tekrar diriltecek olan! Ey Mübdi” Bu duayı ev almak isteyen, evlenmek isteyen, yeni bir işe girişen herkes 41 defa okumalıdır. Allah’ın izniyle istediğine kavuşacaktır.

Mutluluğun şifresi ev almak için dua

Cübbeli ahmet hoca ev almak için dua

Ev almak için dua Kadınlar Kulübü

Ev Sahibi olmak için Dua Fetih Suresi

Beğendiğim evi almak için dua

Ev almak için Şahmeran duası

Tesirli zenginlik duası

Hayırlı bir ev Bulmak için dua

Ayrıca Bakınız.  24 Saatte Erkeği Kendine Bağlama Duası


Cevap bırakın