Evde çocuğun ateşi nasıl düşürülür?

0

Farklı zamanlarda çocukların ateşi yükselir. Bu tür durumlar her ne kadar her zaman ciddi sorunların sinyalini vermese bile ebeveynlerin bu …

Farklı zamanlarda çocukların ateşi yükselir. Bu tür durumlar her ne kadar her zaman ciddi sorunların sinyalini vermese bile ebeveynlerin bu durumun önlemini her zaman almaları gereklemektedir. Çocuğun ateşlenmesi vücudun enfeksiyonlarla savaşma şeklidir. Çocukların yetişkinlerden daha zayıf bir bağışıklık sistemi vardır ve bazı durumlarda ilaç yerine esansiyel yağlar kullanmak daha iyi olabilir. Elmaelma.com ebeveynleri için çocuklarınızd yükselen ateşle tamamen doğal metodlarle baş etmenin sırrını paylaşıyoruz…

Nane yağı duyuları harekete geçirir

Nane esansiyel yağı, kullanım değişikliği ile ünlüdür. Nane esansiyel yağı genel olarak nefesleri ferahlatmak için kullanılır, ama aslını söylemek gerekirse bundan çok daha büyüksını yapar. Mide sorunlarını, hazımsızlık ve mide bulantısını yatıştırmak için faydalanabilirsiniz.

Bu yağ, çocuğunuzun duyularını harekete geçirir ve mentol sebebiyle stresli kasları soğutabilir. Aynı zamanda, ateşle gelebilecek tıkanıklıkları, baş ağrılarını geçirmeye de yardımcı olabilir. Bu yağın bunun yanısıra çocuğunuzda şişkinlik yahut karın ağrısını hafifletme donanımı vardır. Nane yağı, grip ile daha sık görülen ateşi azaltır.

Zencefil yağı masajı yapın

Zencefil esansiyel yağı, çocuğunuza masaj yapmak için muhteşemdir. Yatıştırıcı sahip olduğu sahip olduğu özellikleri sebebiyle, samimi alındığında ateşe bağlı mide bulantısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Lavanta yağı her derde deva

Lavanta esansiyel yağı en çok beğenilen ve çok yönlü aromatik yağlardan biridir. Binlerce yıldır birçok tıbbi amaç için lavanta esansiyel yağları kullanılır. Lavanta yağı, yatıştırıcı, antidepresan ve anti-anksiyete sahip olduğu sahip olduğu özellikleri yönünden zengin olduğundan çocuğunuz için muhteşem bir stres giderici olarak çalışabilir.

Lavanta yağı çocuğunuzun uykuya dalmasına yardımcı olabilir. Ateşi yükselen çocuğunuza ağrıyı hafifletmek için bu yağı faydalanabilirsiniz.

Sedir ağacı anti-bakteriyel etki gösteriyor

Antifungal ve anti-bakteriyel sahip olduğu sahip olduğu özellikleri vardır. Aynı zamanda ateş için tamamen doğal ve toksik olmayan bir ilaçtır.

Ayrıca Bakınız.  Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Sedir ağacı yağı, çocuğunuzun akciğerleri için antiseptik olarak çalışır ve bir kennel öksürüğü gibi öksürükleri hafifletmeye yararlı olur. Bu bitkisel yağ, çocuğunuzun kan dolaşımını uyarır.

Ateş düşürmek için limon

Evde çocuğun ateşi nasıl düşürülür

Evde çocuğun ateşi nasıl düşürülür Kadınlar Kulübü

Ateş düşürme yöntemleri Kadınlar Kulübü

Bebeklerde kafada ateş nedenleri

Evde ateş nasıl düşürülür

El ayak soğuk ateşi var

Yetişkinlerde ateşi ne düşürür


Cevap bırakın