Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evde kolajen maskesi yapımı

Şems Arslan kolajen maskesi, genellikle yaşlanma zıtı bir maskedir. Yüz bölgesinin sıkı, gergin ve daha genç görünmesini sağlayan bu maske, cildin esnekliğini artırır ve cilt dokusunu yeniler. Şems Arslan katıldığı bir canlı yayın programında kolajen maskesini açıkladı.

Son zamanlarda verdiği mucize güzellik reçeteleriyle ünlü olan Şems Arslan kolajen maskesinin nasıl yapıldığı herkes tarafından merak ediliyor. Kolajen, diğer birçok işlevle beraber vücudun eklemlerini, kemiklerini, bağlarını ve tendonlarını etkileyen mühim bir rol oynar. Kişilerdaki kemikleri ve eklemleri bir arada tutmaya yararlı olur. Aslını söylemek gerekirse, kolajen insan vücudundaki tüm proteinlerin ortalama yüzde 30’unu oluşturur ve amino asitler olarak anılan yapı taşları tarafından oluşturulur. Vücuttan kollajenin azalmasına neden olan sebepler ise; yetersiz uyku, çok fazla şeker kullanımı, yaralanmalar, duygusal stres sebebiyle yüksek kortizol, güneşe maruz kalma, antioksidan içerikli yiyecekleri az tüketme, bütün gün oturmak ve hareket eksikliği, kötü bağırsak sağlığı, c vitamini ve çinko besin noksanlıkleri ve serbest radikaller gibi etkenlerdir. Kanal D ekranında paylaşılan Balçiçek İle Dr. Cankurtaran programına, Cilt Uzmanı Şems Arslan yaşlanma zıtı kolajen maske tarifi de verdi. Evde kolaylıkla bulunabilecek malzemelerden oluşan kolajen maske kırışıkların giderilmesine yardımcı olan tarifler arasında bulunuyor. İşte, evde kolayca yapılabilen kolajen maske tarifi:

Şems Arslan Kolajen Maskesi Tarifi

Cildin sıkı, gergin ve genç görünmesini sağlayan Şems Aslan kolajen maskesi için 1 yemek kaşığı patates nişastası, 5 çay kaşığı havuç suyu, 1 çay kaşığı bal, 2 su bardağı ılık süt, 1 çay kaşığı süt kaymağı ve 1 yemek kaşığı sıvı moomyo malzemelerini bir kasede iyice karıştırın.

Yağlı kağıttan bir yüz maskesi kesin ve sıcak sütün içinde kalıbınızı ıslatın. Yüzünüzü tamamen temizleyin. Cildinize maskeyi uygulayın. Daha sonra cildinize, yağlı kağıt yüz maskesini takın. 25 dakika beklemede bırakın. Sonrasında ılık suyla cildinizi durulayın. Nemlendirici krem uygulayın. Bu maskeyi haftada 1 ya da 2 kez, gece yatmadan evvel uygulayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Akıllı peeling nedir? Nasıl kullanılır?


Cevap bırakın