Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evde kolaylıkla kilo verdiren 6 yöntem

Aynaya baktığınızda yahut kilonuzu kontrol ettiğinizde “Evde nasıl kilo veririm?” diye kafanızı yoruyorsanız, size yol gösterecek önerilerimiz var. Sıra sıra önerilerimizi dikkatinizi verip düşlerinize “Bilge kişi” ile varabilirsiniz.

Evde kilo verdiren metodları kolmaaşla yapabilirsiniz. Metabolizma hız kazandıran Tamamen doğal yöntemlerle beraber zihin tekniklerini sizlere paylaşıyoruz. Yolunuz açık olsun!

  1. Fazla kilonuzu ufak parçalara ayırın

Kilo vermenin altın kuralı, vermeniz gereken kiloları parçalara ayırıp kolay hedefler olarak hissetmektedir. Misal verilecek olursa, 20 kilo fazlanız varsa, evvel ayda 4 kilo vermeyi planlayın. Ayda 4 kilo verirseniz, bu 5 ayda 20 kilo vermek anlamına gelmektedir.

  1. Aklınızde zayıflamayı kolaylaştırın

Aklınız, 4 kiloyu çok daha kolay görür ve yapabileceğine inanır. Ayda 4 kilo vermek içinse, haftada 1 kilo zayıflamanız yeterli gelmektedir.. Şimdi düşünün: Haftada 1 kilo vereceksiniz, yalnızca 1 kilo. Ama nasıl damlaya damlaya göl olur, o 1 kilolar art arda eklenecek ve siz 5 ay sonunda tam 20 kilo verip incecik, sıhhatli bir insan olacaksınız.

  1. İdeal kilonuzu hesaplayıp hedef belirleyin

Kaç kilo fazlanız olduğunu öğrenmenin en basit yolu şudur: Kilonuz, boyunuzun son iki hanesinden 10 puan düşük olmalıdır. Örnek veriyorum: Boyunuz 165 cm ise, 55 kilo olmalısınız. Bu da sizin vermeniz gereken 10 kilo olduğunu gösterir. Yani, haftada yarım kilo vererek bile yalnızca 5 ayda 55 kilo olabilirsiniz.

  1. En tesirli zayıflama iksirini kullanın

Evde kilo vermenin en iyi yolu, en güçlü zayıflama iksirini kullanmaktır. Herkes bilir ama gerçek değerinin farkında değildir; en tesirli kilo verme yöntemi günde 12 bardak su içmektir. Su, vücuttaki ödemleri süratlica atar, içindeki oksijenle yağ yakmaya yardım eder, aşırı iştahı kapatır, yorgunluğu ve baş ağrısını alır. Bir kere su içmeye başlayıp fayalarını gördükten sonra ondan vazgeçemeyeceksiniz.

  1. Evde spor yaparak süratli kilo verin
Ayrıca Bakınız.  Papatya çayı ne zaman içilir?

“Metabolizmam yavaş, kabızlık sorunum var, süratli kilo veremiyorum, sarkmaktan korkuyorum” gibi düşünceleriniz varsa, tüm bunların çözümü aynı adrese çıkıyor: Hareket etmek! Spor yapmak, hem kilo vermenizi hızlandırır hem mutsuzluktan korur. Evde spor yapmak, zannettiğinizden daha kolaydır. Dans ederek, olduğunuz yerde yürüyerek yahut evde zayıflama hareketleri yaparak bile sarkmadan, süratli kilo verebilirsiniz.

  1. Zencefilli yoğurt kürüyle zayıflayın

Her biri ödem söktürücü, tatlı isteğini giderici, yağ yakıcı baharatlarla yapılan yoğurt kürü, kilo vermenize yardımcı oluyor. Bir kase yoğurda hepsinden bir çay kaşığı ve toz halinde tarçın, zencefil ve zerdeçal ekleyip karıştırın. Akşam yemeğinden birkaç saat sonra yiyin.Cevap bırakın