Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evde yapılabilecek boş zaman aktiviteleri

Karantina döneminde kişilerin değerlendirebilecek bir hayli fazla boş zamanları oluyor. Bu yazımız da sizler için Evde yapılabilecek boş zaman aktiviteleri anlatmaya çalıştık. Bu Sürede kendinizi geliştirip vaktinizi olumlu yönde değerlendirebilirsiniz. Peki boş vakitlerinizde yapılabilecek en kaliteli aktiviteler nelerdir? Sizler için bir araya getirdik.

Sosyal izolasyon döneminde ev işleri ve günlük işler haricinde kalan süreyi iyi değerlendirmeniz mühimdir. Bu süre zarfından yapacağınız iyi – kötü her aktivite, kendinizi geliştirmeniz hakkında da fayda sağlar. Televizyon izlemek yerine vaktinizi değerlendirebileceğiniz pek çok uygulama bulunuyor. Değerlendirebileceğiniz aktiviteleri sıra sıra listeledik. İnternet üstünden de yapabileceğiniz bu uygulamalar aracılığıyla, kendinize yatırım yapmış olursunuz:

BOŞ ZAMANLARDA YAPILABİLECEK EN KALİTELİ AKTİVİTELER

YABANCI DİL ÖĞRENİN

İnternet üstünde ücretsiz, dil gelişimini sağlayan siteler bulunuyor. Bu sitelerde yer alan uygulamalara günde yalnızca düzenli olarak 1 saat ayırıp yabancı dilinizi geliştirebilir ve pandemi sonunda bir dil sahibi olabilirsiniz. Böylece yabancı dilini geliştiren kişi sayısı bir hayli fazla.

EGZERSİZ YAPIN

Çoğu kişi pandemide aldığı kilo ve oluşan göbekten bir hayli şikayetçi. Spor salonlarına gitmeden evde yapacağınız aktiviteler ile kalın kaslarınızı çalıştırıp karın bölgesinde oluşan yağları eriterek göbeğinizi eritebilirsiniz. İnternette birçok egzersiz videosu bulunuyor.

YENİ TARİFLER ÖĞRENİN

Mutfakta geçen vakitte hep bildiğiniz yemekler yapmak yerine, farklı tarifler yapıp menü değişikliğinizi geliştirebilir ve sofralarınıza farklı lezzetler kazandırabilirsiniz. Bunun için, ekranda yer alan yemek yarışma programlarından da faydalanabilirsiniz.

KİTAP OKUYUN

Yoğun geçen hayat karmaşasında kitap okumayı ihmal etmiş olabilirsiniz. Kütüphanenizde de okunmayı bekleyen pek çok kitap olabilir. Artık o kitapların raftan inme vaktidir.

TİYATRO OYUNU SEYREDİN

Özellikle pandemi döneminde YouTube üstünden birçok tiyatro salonu, oyunlarının tam halini yayımlamaya başladılar. Eğer film izlemek istiyorsanız, ailecek oturup bu oyunlardan birini seyredebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Eş Genel Başkan / Başkanlık Sistemi Nedir

EL İŞİ YAPIN

Son zamanlarda örgülere ilgi ve talep arttı. Siz de hem kendiniz hem de sevdikleriniz için el işi uygulayabilirsiniz. Yalnızca elbise değil, evleriniz için dekoratif aksesuarlar da örebilirsiniz.Cevap bırakın