Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evde yapılabilecek doğal temizlik malzemeleri

Marketlerden aldığımız temizlik ürünleri kimyasal içeriklidir ve onları solumak bile bazı uzman kişilerca kanser nedeni olarak kabul edilmektedir. Tamamen doğal temizlik ürünleri tarifleri makalemizde evinizde kendiniz yapabileceğiniz ev yapımı temizlik maddelerine yer verdik.

Yazı İçeriği

 • Tamamen doğal Temizlik Malzemeleri
  • Zeytinyağı
  • Tamamen doğal Temizlik Malzemesi Karışımları
  • Hidrojen Peroksit
  • Sodyum Borat
  • Limon
  • Karbonat
  • Beyaz Sirke
 • Tamamen doğal Temizlik Malzemesi Tarifi

Tamamen doğal Temizlik Malzemeleri

Evde yapabileceğiniz Tamamen doğal temizlik malzemelerini anlattık. Karbonat ve sirke En kaliteli çözümdür. Ağır kimyasallar kullanmadan evinizi Tamamen doğal malzemeler ile temizleyebilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytin yağını yüzey temizleyici olarak kullanma fikri ilk duyunca size garip gelebilir. Lakin zeytinyağı ev yapımı Tamamen doğal temizlik için oldukça iddialı bir maddedir. Yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak limon suyunu bir şişede karıştırın ve ahşap yüzeylerinizi parlatmak için kullanın.

Tamamen doğal Temizlik Malzemesi Karışımları

Evinizde kimyasal madde kullanmak istemiyorsanız, bitkisel sabun, beyaz sirke, karbonat, su ve aktardan alacağınız güzel kokulu esansiyel yağı karıştırın ve halınıza dökülmüş lekeyi bunla çıkarın.
Halınızın tamamını temizlemek için ise 20-30 damla portakal, lavanta vb güzel kokulu esansiyel yağ ile karbonatı karıştırıp, bu karışım ile halınızı temizleyin.

Hidrojen Peroksit

Bir sprey şişesinin içine peroksit ve su karıştırın, bu karışımı kumaş üstündeki lekeleri, kumaşa yapışmış şeyi çıkarmak, gibi değişik amaçlarla faydalanabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey yalnızca spreyle biraz bu maddeden sıkmak, ardından su ile durulamak.

Sodyum Borat

Sodyum borat yahut boraks mutfak ve banyo yüzeylerindeki lekeleri çıkarmak için kullanabileceğimiz ev yapımı temizlik ürünleri içinde yer alır.

Limon

Limon da ev temizliğinde kullanabileceğiniz mükemmel bir maddedir. Limonun temizlikteki faydalarının başında yağ ve leke giderici olarak En kaliteli Tamamen doğal temizlik ilacıdır. Evde kendiniz limon ile yap sökücü uygulayabilirsiniz. 1 çay bardağı limon ve 2 bardak elma sirkesi ile karıştırın ve Tamamen doğal yağ sökücünüz hazır. Bu karışımı sprey şişede faydalanabilirsiniz.

Karbonat

Ayrıca Bakınız.  Bulaşık sabunu ile yıkanmaması gereken 12 cisim!

Karbonatı mutfak ve banyodaki inatçı lekeleri çıkarmak ve fırın temizliği için faydalanabilirsiniz.
Yüzeyi karbonatla ovalayın, ardından yıkayıp, durulayın.

Beyaz Sirke

Beyaz sirke mutfak ve banyolar için süper bir Tamamen doğal temizlik maddesidir.1/4 bardak su ile yarım bardak sirkeyi karıştırın
ve harika bir yüzey temizleyici elde edin. Parkelerinizde de güvenle faydalanabilirsiniz.

Dilerseniz Ev Temizliğinde Boraks Nasıl Kullanılır? Boraks Leke Çıkartır Mı? Zararları Nelerdir? göz atabilirsiniz.

Tamamen doğal Temizlik Malzemesi Tarifi

Evinizde kimyasal madde kullanmak istemiyorsanız. Çamaşır suyu yerine bu Tamamen doğal temizlik malzemesini faydalanabilirsiniz. Banyo, tuvalet ve lavobalar da gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz. Basit ve sıhhatli tarifimize göz atın…

Malzemeler:

 • 1 bardak su
 • 1 çay bardağı sirke
 • Tuz

Yapılışı:

Bütün malzemeleri bir kasede karıştırın. Tarifimiz hazır.


Evde yapılabilecek doğal temizlik malzemeleri, Çamaşır suyu yerine doğal ne kullanılabilir, Doğal temizlik ürünleri Kadınlar Kulübü, Kimyasal içermeyen yağ çözücü Yapımı, Ev temizlik malzemeleri, Organik temizlik ürünleri Kadınlar Kulübü, Kimyasal olmadan temizlik, Kokusuz temizlik Ürünleri,Cevap bırakın