Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evdeki karınca nasıl yok edilir?

İlkbaharda balkon sezonu açıldığı için karıncalarda kendini göstermeye başladı. Evlerimizin balkonlarına dadanan karıncalar bir çok kişiyi de rahatsız etmekte, Karıncaların balkonlardan veya evlerimizden uzak tutmanın yolu. Özellikle ekmek kırıntılarına ya da serin olduğu için balkonlara gelen karıncaları öldürmeden yok etmenin yollarını arıyorsanız doğru adrestesiniz. En tesirli karınca gideren yöntemler yazımızda bulabilirsiniz.

Karıncalar evlere yiyecek bulmak için girer, yuvalarını özellikle evin dışına yapar ve koloniler halinde yaşarlar. farklı zamanlarda birçok kişi evini karıncalar bastığı için çözüm yolları aramak zorunda kalıyor. Çoğunlukla ilkbaharda evlere gelen karıncalar zararsız hayvanlar olsa da onlara zarar vermeden evden yok etmenin yollarını faydalanabilirsiniz. Elma sirkesi, karanfil ve portakal gibi Tamamen doğal malzemelerden hazırlayacağınız liste ile evdeki karıncalardan kurtulmanız mümkün! Tamamen doğal metodlarle evdeki karıncaları yok etmenin metodlarıni bugünkü haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Bu Tamamen doğal metodları uygulayarak kısa zamanda karıncaları evinizden gönderebilirsiniz.

NANE YÖNTEMİ İLE KARINCALARI YOK ETME

Karıncalar, nane kokusunu sevmezler ve izlerini içeren bölgelerden uzak dururlar. 10 damla nane uçucu yağı ve bir bardak su karışımı hazırlayın. Karıncaları bulduğunuz her yere serpin. Bunu günde iki kez tekrarlayın. Sıvı karışım yerine kurutulmuş nane serpebilirsiniz.

BEYAZ SİRKE YÖNTEMİYLE KARINCALARI GİDERME

Karıncalar beyaz sirkenin kokusunu taşıyamaz. Eşit miktarda su ve beyaz sirke bir karışım hazırlayın. Bir kaç damla esansiyel yağ ekleyin ve iyice çalkalayın. Bu karınca kovucu karışımı saklayın ve karıncaların girdiği noktalara serpin. Bunu günde bir kez tekrarlayın.

TARÇIN VE KARANFİL YÖNTEMİYLE KARINCALARI YOK ETME

Tarçın ve karanfilleri evin girişine ve karıncaların girebileceğini düşündüğünüz bölgelere koyun. Tarçın özellikle tesirli bir karınca kovucu metodudir. Daha tesirli sonuçlar için, tarçın tozuna biraz uçucu yağ ekleyebilir, Böylece karıncaları uzak tutarak daha güçlü bir karınca kovucu elde etmiş olursunuz.

Ayrıca Bakınız.  Tavuğun bozulduğu nasıl anlaşılır?

TUZ YÖNTEMİYLE KARINCALARI YOK ETME

Karıncaların evin içine girdiği köşelere tuz serpmek karıncaları uzak tutmaya yararlı olur. Yapmanız gereken tek şey, suyu kaynatmak ve çözülünceye kadar karıştırmak için büyük miktarda tuz eklemek. Bir sprey şişesine dökün ve karıncaların girmeye eğilimli olduğunu düşündüğünüz yerlere püskürtün.Cevap bırakın