Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evden Çalışanlara Zyxel internet ile Destek Sağlanıyor

Bireylere ve kurumlara yönelik yapay zeka entegrasyonlu bulut tabanlı ağ kolaylıklar yaratan Zyxel Networks, SD-WAN çözümünün yeni sürümünü piyasaya sundu. Ürünün yeni versiyonu; bilgisayar ağlarının uzaktan kullanımını daha kolay bir duruma sokan bir dizi ek donanımlar içeriyor. Böylece BT personelinin iş yükü hafiflerken, evden çalışanlar internetleri kesintiye uğramadan gönül rahatlığı ile kendi ana işlerine odaklanabiliyor.

dünya çapında iş dünyası profesyonellerinin evden çalışma süreci devam ederken; bilgi işlem ağlarının efektif bir biçimde uzaktan yapılandırılması ve yönetilmesi ihtiyacına olan talep artıyor. Bu nedenle iş süreçlerinin kesintiye uğramadan devamlılığı için; güvenli ağ bağlantısı gereksinimi daha da önem kazanıyor. Pazarın bu beklentisine hızla cevap veren Zyxel, SD-WAN çözümüne bulut tabanlı kontrol paneli üstünden yedekleme, yük devretme ve yüksek ulaşabilirlik ayarları gibi bir dizi iş uygulamasının uzaktan zahmetsizce yapılabilmesine imkan tanıyan yeni özellikler ekledi. Bu güncellemeyle beraber bilgi işlem yöneticilerinin evden işlerini daha kolay yapmalarına imkan tanındı.

7/24 teknik destek için CLI yönetim seçeneği

SD-WAN çözümünün yeni sürümüne, BT yöneticilerinin mekan ve yer bağımsız bilgisayar ağlarındaki sorunları gidermeye imkan tanıyan “Komut Satırı Arayüzü (CLI) donanımı de eklendi. Böylece pandemi döneminde evden çalışan iş dünyası profesyonellerinin iş sürekliliği garanti altına alınmış oldu.

Yazılım Tanımlı Geniş Alan Ağ, (SD-WAN *Software-Defined Wide Area Networking) şube ağ yapılarını basitleştirmek ve merkezi olarak yönetilen WAN sanallaştırmayı kullanarak optimum uygulama performansını yakalamak için devrimsel bir yöntem. Geleneksel WAN bağlantılarının aksine SD-WAN, yüksek kapasiteli network çevikliği ile hat maliyetlerinde tasarruf sağlıyor.

Esnek ağ yönetimi

Günümüz iş dünyasında şirketler artık, pahalı yahut özel tescilli donanım alternatiflerini içeren özel WAN teknolojisi yerine; daha esnek, açık ve bulut tabanlı WAN teknolojilerini talep ediyor. SD-WAN bağlantısı, bulut yazılımı aracılığıyla kontrol edilebildiğinden, kurum bünyesinde yoğun talep oluştuğunda bağlantının büyütülmesine imkan tanıyor. Bunun yanı sıra çözüm, anlık kapasite artışı ihtiyaçlarına cevap verebilecek yapıda olması sebebiyle maliyet avantajı sunuyor. Geleneksel WAN’lara kıyasla merkezi ve kullanıcı arkadaşı yapısı ile SD-WAN’ın yönetilmesi de çok daha kolay.

Ayrıca Bakınız.  Depremde erken uyarı sistemi afet riskini azaltacak

QoS ile trafik evvelliklendirme imkanı

“Evlerde tüm aile üyeleri yahut ofislerdeki çalışanlar aynı anda çevrimiçi olarak internete bağlandığında sınırlı bant alanıne sahip ağlarda ister istemez bir trafik sıkışıklığı meydana gelir. Zyxel’in SD-WAN çözümü ağ performansını optimum düzeyde tutar. İşin aciliyetine ve önemine göre, ağ trafiği evvelliklendirilir. Misal verilecek olursa telekonferans görüşmelerine evvellik tanınır yahut evlerde online eğitim alan talebelerin derslerinde kesintiye uğramamaları için ağ optimum biçimde konfigüre edilir” diyen Zyxel Satış Mühendisi Kerem Kırkıç sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Uzaktan çalışma, ev ofislerde yer aldığımuz bu zamanda bir ihtiyaç olarak karşımıza çıktı. Lakin bu model özellikle global şirketler ve çok şubeli yapıya sahip tüm lokal işletmeler için uzun süredir aktif olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde rekabet avantajı sağlamanın önkoşullarından biri de dijitalleşme. Zyxel Networks’ün SD-WAN çözümü ise yenidünya düzeninin iş gereksinimlerini tam anlamıyla karşılıyor.”Cevap bırakın