Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir, Nelere Dikkat Edilmelidir – 2021

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir, Nelere Dikkat Edilmelidir – 2021

Evden eve nakliyat hemen hemen herkesin hayatının bir yerinde kesiştiği bir olay. Bazılarımız kendimiz için bazılarımız ise akrabamız, arkadaşımız ya da tanıdığımız birisi için evden eve nakliyat ile muhatap olmuş, nakliye firmalarını aramışızdır. Değişim kimilerimiz için yenilik, mutluluk ve yeni ufuklar iken kimilerimiz için ise hüzün, ayrılık ve karamsarlık olabiliyor. Ama her ne olursa olsun yer değiştirmenin zorluklarının içerisinde bir de evden eve nakliyat işinin eşyalarınızın nasıl taşınacağı sorununun varlığı o dönem için belki de en çok zorlandığımız konuların başında geliyor. Bu yazımızda benim de tecrübe edindiğim bir evden eve nakliyat deneyiminden yola çıkarak sizlere evden eve nakliyat fiyatları nasıl belirlenir, evden eve nakliyatta nelere dikkat edilmelidir? konularından bahsedeceğim. Belki yazımız bizi başka bir dünyaya götürür. Hepinize şimdiden iyi okumalar.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir
Evden Eve Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Evden eve nakliyat için bir arayışa girdiğinizde çok sayıda firma ile muhatap olabilir ve hepsinden de ayrı fiyatlar alabilirsiniz. Tabi böyle bir durumda aklımızda ki soru ise “e arkadaş yol aynı, eşya aynı, evin bulunduğu kat aynı, gidilecek yer aynı da neden bu fiyatlar bu kadar birbirinden farklı” oluyor. Buradan çıkarılacak ilk yanıt evden eve nakliyat fiyatları bir kere sabit değildir. Peki fiyatı ne belirliyor? nakliye firmaları nakliye fiyatını belirlerken eşyalarınızın çokluğuna, evinizin bulunduğu kata, eşyalarınızın taşınacağı yeni yerin mesafesine, taşındığınız ve taşınacağınız evde asansör bulunup bulunmamasına bakıyor. Temelde bu parametreler tüm nakliye firmaları için ortak olsa da bir de nakliye firmasının size hizmet olarak sunduğu asansör kurulumu, eşyalarınızın korunması için kullanılacak malzeme gibi ek hizmetleri için de bütçe oluşturulabiliyor.

Ayrıca Bakınız.  Gaziantep’te Sem Pazarlarına 15 Yaş Yasağı

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir 2021?

Evden eve nakliyat firmaları bunun dışında geliştirdikleri uygulamalar ile de fiyat teklifi verebiliyor. Evden eve nakliyat fiyat teklifi verirken ise;

 • Evinizin oda sayısı,
 • İlçe, il bilgisi
 • Mahalle,
 • Eşyanın kaçıncı katta olduğu,
 • Eşyanın bina merdivenlerinden mi indirileceği, eşyanın bina asansörü ile mi indirileceği veya asansör kurulmasının istenmesi,
 • Aynı şekilde yukarıdaki soruların yanıtlarını eşyaların gideceği yere göre,
 • Eşya paketlemesinin kim tarafından yapılacağı;
  • Tüm paketleme, koli, montaj ve demontaj işlerini firma yapsın,
  • Ben mutfak eşyalarımı ve kolileme işlerini yaptım, Firma yalnızca mobilya ve beyaz eşyaları ambalajlasın,
  • Tüm paketleme, koli, montaj ve demontaj işlerini ben yaparım,
  • Eşyalar depoda kalacak, bunun için özel paketleme istiyorum seçeneklerinden birisini seçerek talebinizi belirliyorsunuz.
 • Taşınma işleminin gerçekleşme ihtimali olan tarih aralığı da belirledikten sonra nakliyeci için sunulacak ek bilgilerin de alınmasıyla teklif oluşturulabiliyor.

 

 

Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmeli
Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmeli

Evden Eve Nakliyat Fiyatları 2021

Evden eve nakliyat güncel fiyatları için yukarıda belirtilen özellikleri göz önünde bulundurarak bir firma ile görüşmeniz ve güncel fiyatları onlardan almanız önerilmektedir. Bunun dışında internetten yaptığımız araştırma ile İstanbul ARDAHAN Nakliyat Fiyatları 1+1 ev için 2.850 tl 2+1 ev için 3.650 tl 3+1 ev için 5.500 tl olduğu görülüyor. Bu fiyat üzerinden bir referans oluşturabilir firmalarla görüşebilirsiniz.

Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmeli?

Evden eve nakliyat yukarıda da belirttiğimiz gibi sürekli başımıza gelen bir durum değil. İş öyle olunca da hepimiz için tamamen tecrübesizlik ve belirsizlik barındıran bu süreçte evden eve nakliyatta nelere dikkat edilmeli sorusunun ilk yanıtı bizce referans. Evden eve nakliye firması belirlerken mümkünse referanslara ve gerçek referanslara başvurmalı, onların görüşlerini almalısınız. Bu bizim için en bilindik yöntem. Bunun dışında işi biraz daha formal bir düzene sokacak olursak;

 • Mümkün olduğunca en rahat iletişim kurabildiğiniz, aradığınızda ulaşabildiğiniz, sizi dinleyen, anlamaya çalışan ve sorunlarınıza çözüm üretme çabasında olan firmayı belirlemeye çalışın.
 • Evden eve nakliye günü gelmeden önce eşya listesi oluşturun. Bu durum sizi olası sorunlardan koruyacaktır. Ne tür sorunlar bunlar? Ne yazık ki tüm sektörlerde olduğu gibi evden eve nakliyat sektöründe de sorumluluğunun farkında olmayan, eşyanızın kaybolması durumunda bunu inkar edebilecek firmalar yer alıyor. Bu durumda sizi bu liste koruyacaktır. Tabi ki bu listeyi her iki taraf yolculuk başlamadan önce paylaşmalı ve ortak karara bağlamalıdır.
 • Evden eve nakliyat firması ile anlaştıktan sonra taşıma için sizin hizmetinize sunacakları aracın plakasını talep edin. Kurumsal bir firma size net bir plaka verebilecektir. Filolarının genişliğinden yada belirsizlikten bahsederlerse de en fazla ikinci bir araç plakası talep edin bu araçların dışında da herhangi bir araçla taşınmayacağınızı net bir şekilde ifade edin. Bu tutum sizin karşıdaki firmanın ne kadar kurumsal olduğunu anlamanızı sağlayacağı gibi ayna zamanda da evden eve nakliye firmasına da evet bu müşteri bilinçli mesajını net bir şekilde vermenizi sağlayacaktır.
 • Evden eve nakliyat firmasından kesinlikle nakliyat sigortası yapmasını isteyin. Bu talebinizi şehiriçi ve şehirler arası şeklinde ayırt ederek düşünmeyin. Her halükarda mesafeye bakılmaksızın bu talebinizi iletin ve nakliyat sigortası yapılmasını sağlayın. Nakliyat sigortası sizi nakliyat kaza, yangın, sel ve deprem gibi doğal afetler ile trafik kazalarına karşı güvence altına alır.
 • Evden eve nakliyatın da diğer tüm işlerde olduğu gibi bir maliyeti ve sunulan hizmetin bir bedeli bulunmaktadır. Bu nedenle makul olmayan fiyat indirimlerini talep etmeyin. Unutmayınız ki ucuz etin yahnisi her zaman için yavan olacaktır. Olmaz olan bir fiyatı kabul eden firma bu fiyata size evden eve nakliyat hizmeti sunabilmek için kesinlikle kaliteden taviz verecektir. Bu durumda sizi Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmaya götürebilir.
 • Evden eve nakliyat firmasının eşyalarınızı taşımak için hizmetinize sunacağı aracın ne olduğunu önceden öğrenin. Aracın kapasitesi ve hacmi taşımacılık işinin en önemli parametrelerinden birisi. Burada dikkat edilmesi gereken küçük bir ev için büyük bir aracın, büyük bir ev için ise küçük bir aracın gelmesinin önüne geçilmelidir. Her iki durumda sizi ek maliyetlerin içerisine sokabilir yada maddi kayıplara neden olabilir.
Ayrıca Bakınız.  BAE ve İsrail'in arasına F-35 girdi! Zirve iptal edildi!

Yukarıdaki bilgiler ve öneriler ışığında internette arama yapabilir yada yazımızda da bahsettiğimiz gibi referanslar üzerinden belirleyeceğiniz bir nakliye firması ile eşyalarınızı taşıtabilirsiniz.

Bayrampaşa, Esenyurt, Beylikdüzü, Sefaköy, Küçükçekmece, Bağcılar Evden Eve Nakliyat

Bayrampaşa, Esenyurt, Beyliktüzü, Sefaköy, Küçükçekmece, Bağcılar Evden Eve Nakliyat konusunda ufak bir hikayeyi aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Umarız ki faydalı olmuştur. Mutlu taşınmalar 🙂

Taşımacılık konusunda son olarak size referans bir kaynak öneriyoruz Taşımacılık.Cevap bırakın