Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evin huzuru ve bereketi için okunacak dua

Müslümanlar aile yapısını oldukça önem verir. Evlerimizde huzurlu ve bereketli bir yaşam sürmemiz için okunacak dualar vardır. Şimdi sizlere bu makalemizde Aile huzuru için okunacak duayı sizlerle paylaşacağız. Hepimiz evimizde huzurlu, bereketli, mutluluklarla dolu bir yuva olmasını canı gönülden isteriz. Ancak bazı problemler nedeniyle bu huzuru bulamayız ve evimizin içinde huzursuz yaşamaya kavga ve tartışma içerisinde yaşamaya mecbur kalırız. Böyle zamanda tesirli dualar ve ayet-i kerimler okuyarak Allah’tan evimize huzur vermesini isteriz. Eğer sizin de böyle huzursuz bir evliliğiniz var ve evinizin içinde sıkıntılar varsa bu ayetleri okuyarak süratli bir biçimde mutluluğa kavuşursunuz. Bu ayetleri suya okumalıyız ve evdeki herkese içirmeliyiz. bunun yanısıra kalan kısmını da eve serperek bitirmeliyiz. Bu işlemi bir kaç gün süresince yaptıktan sonra hemen tesirini göreceksiniz. İşte sizler için hazırladığımız ayet-i kerimler :
Kehf suresi ilk 5 Âyetleri
لْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي أَنزَلَ عَلَى عَبْدِهِ الْكِتَابَ وَلَمْ يَجْعَل لَّهُ عِوَجَا
قَيِّمًا لِّيُنذِرَ بَأْسًا شَدِيدًا مِن لَّدُنْهُ وَيُبَشِّرَ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا حَسَنًا
مَاكِثِينَ فِيهِ أَبَدًا
وَيُنذِرَ الَّذِينَ قَالُوا اتَّخَذَ اللَّهُ وَلَدًا
مَّا لَهُم بِهِ مِنْ عِلْمٍ وَلَا لِآبَائِهِمْ كَبُرَتْ كَلِمَةً تَخْرُجُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ إِن يَقُولُونَ إِلَّا كَذِبًا
1-El hamdulillâhillezî enzele alâ abdihil kitâbe ve lem yec’al lehu ıvecâ(ıvecen).
2-Kayyimen li yunzira be’sen şedîden min ledunhu ve yubeşşirel mu’minînellezîne ya’melûnes sâlihâti enne lehum ecren hasenâ(hasenen).
3-Mâkisîne fîhi ebedâ(ebeden).
4-Ve yunzirellezîne kâlûttehazellâhu veledâ(veleden).
5-Mâ lehum bihî min ilmin ve lâ li âbâihim, keburet kelimeten tahrucu min efvâhihim, in yekûlûne illâ kezibâ(keziben).

Evin huzuru için hangi Dua okunmalı

Aile Huzuru için OKUNACAK dua diyanet

Evlilikte huzur için dua

Ayrıca Bakınız.  Enfal Suresi fazileti ve sırları

Evin huzuru ve bereketi için okunacak süre

Huzur Duası ev için

Kavga gürültü olmaması için dua

Evde huzur İçin Çok Tesirli

Aile Huzuru için EsmaCevap bırakın