Exxen ne demek? Exxen ne zaman açılıyor?

0

Ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı, Netflix’e rakip olmak için kolları sıvadı. Yeni bir platform kuran Ilıcalı, yeni projesinin adını sosyal …

Ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı, Netflix’e rakip olmak için kolları sıvadı. Yeni bir platform kuran Ilıcalı, yeni projesinin adını sosyal paylaşım sitesi hesabından duyurmuştu. Ilıcalı, 2021 senesinde açılacak olan Exxen kanalı için ilk kez konuştu. Peki Exxen ne demek? Exxen ne zaman açılıyor?

“Brand Week İstanbul” etkinliğine çevrimiçi olarak katılan Acun Ilıcalı hayalini kurduğu Exxen kanalını yakın zamanda hayata geçireceğini açıkladı. Dijital platformda yayın hayatına başlayacak olan kanalının hayali olduğu lakin en büyük korkusunun ise kanalın tutmama ihtimali olduğunu sözlerine ekledi Exxen hakkında ilk kez bu sözleri sarf etti:

“Exxen benim hayallerimi hayata geçirebileceğim bir platform. Televizyonda talep ettiklerimizi yapamıyoruz. Bunun nedeni reklam kaideleri. Exxen başka bir dünya. Ülkemizde olmayan her şeyi dibine kadar yapabileceğiz. Süre sıkıntısı da yok. Çok iyi isimlerle anlaşmaya vardık. Dünya markalarıyla mücadele edeceğiz. Büyük bir risk aldık, inşallah batmayız.”

Acun Ilıcalı, konsept olarak Netflix ve BluTV’ye rakip olarak yeni bir platform kurdu. Yeni platformunda yarışmalara ağırlık verecek olan Ilıcalı, Cem Yılmaz, Cemal Can Canseven, Aleyna Tilki, Eser Yenenler, İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç gibi isimlerle çalışacak. Bugün Instagram hesabından paylaşım yapan Ilıcalı, “Yeni dijital platformumuz Exxen’de yakın zamanda birlikteiz” dedi.

EXXEN NE DEMEK? NE ANLAM İFADE EDİYOR?

Exxen, Acun Ilıcalı’nın kurduğu dijital yayıncı platform olarak kamuoyuna duyuruldu. Yeni platformun isim babası ise ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programının da adını koyan ve bir dönem jüri kullanıcı hesabı görevini üstlenen Ali Taran oldu. Reklamcı Ali Taran’ın önerisiyle Exxen adını alan platformun adının anlamı hala bilinmiyor. Lakin magazin kulislerinde Exxen’de genel olarak yarışma programlarının yer alacağı konuşuluyor. Aynı zamanda Exxen platformunda belgeseller de bulunacak.

Ayrıca Bakınız.  Kepçe Kulak tarihe karışıyor

EXXEN NE ZAMAN AÇILACAK?

Exxen’in duyurulmasından sonra gözler Exxen ne zaman faaliyete geçecek sorusunun cevabına çevrildi. Exxen’in başlama tarihi için herhangi bir kesinlik söz konusu değilken; platformun sahibi ‘yakın zamanda birlikteiz’ açıklaması yaptı.


Cevap bırakın