Exxen nedir? Exxen aylık fiyatı ne kadar?

6

1 Ocak 2021’de yayına başlayacak Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen’in kullanım fiyatı belirlendi. Bu haberi sosyal platform …

1 Ocak 2021’de yayına başlayacak Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen’in kullanım fiyatı belirlendi. Bu haberi sosyal platform aracından açıkladı.

Heyecanla beklenen problemin yanıtı geldi. Dıjıtal platform olan Exxen’in her ailenin kullanabileceğini vurgulayan Acun Ilıcalı, ücreti açıkladı. İlk 7 gün ücretsiz olacak olan platform aylık ödemesi yalnızca 9,90 TL olacak.

EXXEN’E YILLIK 900 MİLYON TL BÜTÇE
Acun Ilıcalı Exxen projesine yıllık 900 milyon TL harcadığını sözlerine ekledi. Exxen için reklamlı ve reklamsız olarak iki seçenek sunacağını ve reklamlı olanın daha düşük fiyatlı olacağını sözlerine ekledi

EXXEN’DE HANGİ YAPIMLAR BULUNACAK?

Aleyna Tilki ve Cemal Can’ın başrollerinde olacağı bir müzikal proje olacak. Proje tasarımı Ali Atay’a ait Onur Ünlü yönetmenliğinde ve başrollerinde Haluk Bilginer, Songül Öden ile Ertan Saban’ın olacağı Şeref Bey adlı dizi seyirciyle buluşacak. Nurgül Yeşilçay, Hazal Türesan ve Selim Bayraktar’ın yer aldığı 8 bölümlük Vahşi Şeyler adlı dizi de platformda bulunacak.

Ayla, Müslüm ve Naim’in yaratıcısı Mustafa Uslu’dan başrolünde Özgü Namal’ın yer aldığı Hükümsüz adlı dizi bulunacak. Üç zengin ev kadınını anlatan Zehirli Çiçekler ve senaryo ile başrolde İbrahim Büyükak’ın adını gördüğümüz Enteresan Bazı Olaylar da diğer orijinal Exxen yapımları olacak. Dünya çapında ses getiren Next Top Model yarışması Burcu Esmersoy sunumuyla gerçekleşecek. Beyazıt Öztürk ve İbrahim Büyükak ise beraber bir programa imza atacak.

Acun Ilıcalı’dan sürpriz bir proje ile Tolga Çevik’in Dostum Hoşgeldin ve Gökhan Çınar’ın Katarsis programları da Exxen’de olacak. Bunların yanı sıra fenomenler Semiraminta, Miço, Orkun Işıtmak, Reynmen ve Buğra Kazancı gibi isimler de Exxen’de özel şovlar hazırlayacaklar.

EXXEN ÜCRETLİ Mİ OLACAK?

Exxen’in web sitesi kuruldu lakin sitede şu an aktif olarak bir hizmet sunulmuyor. Exxen abonelik fiyatı ne kadar olacağı diğer platformlarla rekabet etmesindeki en mühim etmenlerden biri olacak.

Ayrıca Bakınız.  Koronavirüse yakalanan İkbal Gürpınar taburcu oldu!

Exxen’in, Netflix gibi değişik fiyat aralıklarında hizmet vermesi bekleniyor. Yerli yapım olan Exxen’in Türkiye abonelik fiyat aralıklarının Netflix’ten daha ucuz olması muhtemel gözüküyor.

Yeni bir platform olduğu için abonelik gerektirmeden ulaşılabilecek ücretsiz yapımları barındıracağı da tartışmalar arasında bulunuyor.

Abonelik için ilk ay ya da birkaç ay süresince ücretsiz olması da seçenekler arasında.

EXXEN ABONELİK ÜCRETİ BELLİ OLDU MU?

Platformun üyelik fiyatlarınden bahseden Ilıcalı, sözlerine şöyle devam etti: “Hedefim iki versiyon yapmak. Biri reklamlı olacak bir reklamsız. Reklamlı olanda iyi bir indirim olacak. Platformun içindeki içeriğin değeri yıllık 900 milyon TL civarında. Buna gel bedava seyret dememizin şansı yok. Rahatsız etmeyecek biçimde reklamlı olanı bir fiyattan çıkacağız. Bu fiyat da bütün öğrenci kardeşlerimizin ulaşacağı biçimde. Önemli sponsorlarımız da olacak ve onlar gençler için daha da indirim yapacak.”

Exxen’in abonelik fiyatlarınin ne kadar olacağı hala belirli değil. 1 Ocak 2021’de yayın hayatına girmesi plananan Exxen platformu için ilerleyen günlerde bu husustaki tüm sualler yanıt bulmuş olacak.

Exxen’in web sitesinde ve Instagram hesabında abonelik fiyatı hakkında hiçbir bilgi yer almamaktadır.

EXXEN NE DEMEK? NE ANLAM İFADE EDİYOR?

Exxen, Acun Ilıcalı’nın kurduğu dijital yayıncı platform olarak kamuoyuna duyuruldu. Yeni platformun isim babası ise ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programının da adını koyan ve bir dönem jüri kullanıcı hesabı görevini üstlenen Ali Taran oldu. Reklamcı Ali Taran’ın önerisiyle Exxen adını alan platformun adının anlamı hala bilinmiyor. Lakin magazin kulislerinde Exxen’de genel olarak yarışma programlarının yer alacağı konuşuluyor. Aynı zamanda Exxen platformunda belgeseller de bulunacak.

EXXEN NE ZAMAN AÇILACAK?

Exxen’in duyurulmasından sonra gözler Exxen ne zaman faaliyete geçecek sorusunun yanıtına çevrildi. Exxen’in başlama tarihi için herhangi bir kesinlik söz konusu değilken; platformun sahibi ‘yakın zamanda birlikteiz’ açıklaması yaptı.

Ayrıca Bakınız.  Menajerimi Ara dizisine sürpriz konuk!

6 Yorumlar
  1. […] çok yakından takip edilen bir kişi. Sahip olduğu televizyon kanalları, yapımlar ve son olarak EXXEN ile ses getirmeye devam ediyor. Ünü Türkiye sınırlarını da aşan Ilıcalı aynı zamanda […]

  2. […] Exxen nedir? Exxen aylık fiyatı ne kadar? […]

  3. […] maçları ise sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu EXXEN platformu üzerinden yayınlanacak. Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nin yayın […]

  4. […] ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nin yayın haklarını 3 yıl boyunca satın aldığını duyuran EXXEN grubu tüm maçları şifreli olarak kendi platformu üzerinden yayınlayacak. Bu nedenle yazının […]

  5. […] Şampiyonlar Ligin’deki maçları ise Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu EXXEN platformu üzerinden yayınlanacak. Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nin yayın […]

Cevap bırakın