Gaziantep Son Dakika Haberleri 2020

0

Gaziantep Son Dakika Haberleri 2020 , Kilis’te zehirlendiği söylenen golden cinsi köpek, Gaziantep’teki Canlı Hayatı İyileştirme Derneğince …

Gaziantep Son Dakika Haberleri 2020, Kilis’te zehirlendiği söylenen golden cinsi köpek, Gaziantep‘teki Canlı Hayatı İyileştirme Derneğince (CAHİDE) tedavi altına alındı.

Kilis merkeze bağlı Gülbaba Mahallesi’nde zehirlendiği söylenen ve 45 günlük olduğu değerlendirilen 5 yavrusu yer alan 1,5 yaşındaki köpek, ihbar üzerine CAHİDE ytesirlilerince Gaziantep’e getirildi.

Yer aldığında kötü halde olan ve yavrularıyla getirildiği derneğin barınağında gönüllü veteriner Gizem Yıldırım tarafından tedavi altına alınan köpeğe “Lila” ismi verildi.

Beynindeki sinirlerin zarara uğradığü tespit edilen, vücudunu ve ayaklarını hareket ettiremeyen hayvanın 3 gündür nasıl tedavi edileceği sürerken, 5 yavrunun bakımı da dernek personellerince yapılıyor.

Veteriner Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, Lila’nın nasıl zehirlendiği hakkında net bir bilgiye sahip olmadıklarını sözlerine ekledi

Yıldırım, köpeğin zehirlenmeden dolayı felçli olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Artık Lila’nın hayati tehlikesi kalmadı, kurtardık. Lakin merkezi sinir sistemi zehirden etkilendiği için şu anda tam anlamıyla kalkıp yürüyemiyor. Ama iştahı, yeme ve içmesi yerinde. Nasıl tedavi edileceği devam ettiğinden yavruların emzirmesine devam etmiyoruz. Yavrular da oldukça iyi biçimde harici olarak besleniyor. Lila’nın nasıl tedavi edileceğini bir hafta, 10 gün olarak değerlendiriyoruz.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Fırat Özdemir

Ayrıca Bakınız.  Gaziantep - İstanbul Arası Kaç Km

Cevap bırakın