Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Gaziantep’te bomba paniği! Kontrollü olarak imha edildi

Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:

Gaziantep/Şehit Kamil ilçesi Karşıyaka Polis Merkez Amirliği karşısında park edilmiş halde bırakılan bir otomobilin altına bugün akşam sıralarında bırakılan çanta, cadde üzerinde geçen vatandaşların dikkatini çekti. Şüphelinin Aracın yanından süratli bir şekilde kaçtığını fark eden  vatandaşlar hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak şüpheli şahsın eşgal tanımını ve bindiği otomobilin plakasını bildirdi.

Bunun üzerine olay yerinde güvenlik tedbiri alan Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Şube Müdürlüğü personelleri yaptıkları çalışmada, çanta içerisinde 3 parça halinde (ortalama 1200 gr ve her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip) patlayıcı madde olduğunu tespit etti. Bomba imha personellerince patlayıcı madde kontrollü olarak imha edildi.

Yapılan ihbar ve analiz çalışmaları üzerine alarma geçen Gaziantep polisi uygulama noktasında durdurduğu araç icerisinde eşgale uyan bir şahısla beraber bir kişiyi de gözaltına aldı.

Ayrıca Bakınız.  Wordpress 301 yönlendirmesi nasıl Yapılır?


Cevap bırakın