Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Gaziantep’te vücudu çürüyen kardeşler yardım bekliyor!

Gaziantep’te yaşayan Derya Toraman’ın 4 çocuğunda hala nedeni bilinmeyen yaralar çıktı. Evvel alerji sonra da uyuz teşhisi konulan 4 kız kardeşin …

Gaziantep’te vücudu çürüyen kardeşler yardım bekliyor!

Gaziantep’te yaşayan Derya Toraman’ın 4 çocuğunda hala nedeni bilinmeyen yaralar çıktı. Evvel alerji sonra da uyuz teşhisi konulan 4 kız kardeşin kol ve ayakları 2 aydır geçmeyen yaralar sebebiyle gün geçtikçe çürüyor

Gaziantep’in Şehitkamil beldesinde yaşayan ve 4 çocuk annesi 32 yaşındaki Derya Toraman, ortalama 2 ay evvel 6 yaşındaki kızı Fadime’nin kollarında başlayan yaraları evvel önemsemedi. Sürekli kaşınan kızının ayak ve kollarında da görülmeye başlayan yaralar kısa zamanda 1 yaşındaki kızı Deniz, 3 yaşındaki Cemre ve 8 yaşındaki Filiz Damla’nın vücuduna da yayıldı. Zamanda defalarca kez hastaneye giden Toraman kardeşlere evvel alerji, sonra uyuz teşhisi kondu. Konulan teşhislerle beraber ilaç nasıl tedavi edileceğine başlayan 4 kız kardeş, ilaçları kullanmasına rağmen bir türlü yaralardan kurtulamadı. İlaçlara rağmen daha da büyüyen yaralar iltihaba ve irinlere dönüştü.

Çocukları gözünün önünde çürüyor!

Ortalama 2 aydır vücudundaki yaraları geçmeyen 4 kız kardeş gün geçtikçe adeta çürüyor. Kirayı ödeyemediği için evden atılan Toraman ailesi, hayırsever komşularının desteği ile başka bir kiralık eve yerleşirken, yara bere içerisindeki kız kardeşlerin hastalığının hala teşhisi konulamadı. Talihsiz anne, “Evvel kaşıntıları vardı, kaşınıyordular. Doktora götürdüm, alerji oldukları belirttiler. İlaç verdiler, kullandık, geçmedi. Çocuklar kaşıdıkça yaralar oluşmaya başladı. Daha sonra iltihaplı yaralar ve baloncuklar oluştu. Çocuklarımı yine doktora götürdüm. Uyuz olduklarını belirttiler. İlaç verdiler onu da kullandık yine geçmedi. Hiçbir faydası olmadı aksine çocuklarımın vücudunda yayılmaya başladı. Bütün çocuklarım hasta olmaya başladı” ifadelerini kullandı.

 

 

Şu anda oturdukları evin kirasını da ödeyemediklerini anlatan anne Derya Toraman, “Ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuklarımın vücudundaki yaralar, iltihaba irine döndü. Kızlarım gözlerimin önünde çürüyor. Diğer taraftan da evimizin gereksinimlerini karşılamamız gerekiyor. Hiçbir gelirimiz yok, kiramızı da ödeyemiyoruz” dedi.

Tek istediğinin çocuklarını tedavi ettirebilmek olduğunu söyleyen gözü yaşlı anne, “Çocuklarım farklı zamanlarda bu yaralar sebebiyle acılar çekiyor, dostları uzak duruyor, yaklaşmak istemiyor, dalga geçiyor. Bu nedenle okula da gitmek istemiyorlar. Gözümün önünde eriyorlar, çürüyorlar. Tek isteğim onları tedavi ettirebilmek” şeklinde konuştu.

“Dostlarım benimle dalga geçiyor”

Ellerinde ve vücudunun değişik yerlerinde yaralar olan 7 yaşındaki Filiz Damla Toraman okula gitmek istediğini lakin hastalığından dolayı herkesin kendisiyle dalga geçtiğini vurgulayarak, “Okula gitmek istiyorum ama dostlarım benimle dalga geçiyor. Ellerimden korkuyorlar, bize de bulaşır diyorlar. Ben kardeşlerimle okula gitmek istiyorum. Tedavi olmak istiyoruz. Bize yardım edin” diye konuştu.

Diğer 3 kardeş de kaşıntı ve yaralardan kurtulmak talep ettiklerini vurgulayarak, ytesirlilerden yardım istedi. – GAZİANTEP

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ