Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Geçmeyen öksürük için ne yapmalı?

Solunum yolu hastalıkları sonucu oluşan ve hastanın hem sağlık hem de yaşamını ters etkileyen öksürük özellikle de geçmeyen öksürük hakkında …

Geçmeyen öksürük için ne yapmalı?

Solunum yolu hastalıkları sonucu oluşan ve hastanın hem sağlık hem de yaşamını ters etkileyen öksürük özellikle de geçmeyen öksürük hakkında araştırılanleri sizler için inceledik. Sinüs yollarında mikrop birikimi sonrası boğazların tıkanmasıyla oluşan öksürük, bazı tamamen doğal yollarla geçebilir. Geçmeyen öksürük için bile uzman kişilerdan tamamen doğal ilaç tarifleri haberin detayındadır.

Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin görülen öksürük, üst solunum yolları hastalıklarına neden olan enfeksiyonların boğaz ve sinüs yollarına yerleşmesiyle ortaya çıkar. Alınan nefesin göğüs ve diyafram ile akciğerin basınçlanması sonucu ağızdan çıkan yüksek hava basıncıdır. Bu durum istemli ve istemsiz olarak ortaya çıkabilir. Birçok durum öksürüğe neden olabilir. Lakin sıklıkla çok sigara tüketen bireylerde öksürük daha fazla görülür. Bunun nedeni olarak ise akciğerler gelen hava basıncını tam kontrol edemez. Aynı zamanda akciğer, kalp, sindirim ve sinir sistemlerindeki ters sorunlarda öksürüğe neden olabilir. Son zamanlarda tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs yani kovid-19 virüsünün de belirtilerinden biri de öksürüktür. Öksürük aynı zamanda koronavirüs nasıl tedavi edileceğini atlatanlarda da bir süre görülür. Akciğerlerin uzun süreli tahrip olması sonucu görülen öksürüğe tamamen doğal ilaçlar birebir fayda sağlar.

GEÇMEYEN ÖKSÜRÜĞÜN SEBEPLERİ NELERDİR?

– Yabancı bir cismin solunum yoluna kaçmasıyla

– Aşırı nikotin tüketimi

– Hava yollarında biriken virüsler ve bakterilerin atılması

– Astım, zatürre, sinüzit, KOAH, Verem, mide reflüsü, göğüs kafesi ve kalp yetmezliği gibi hastalıklar

– Toz, polen, deterjan, soğuk ve sıcak havalara karşı olan alerjiler

– Üst solunum yolu hastalıkları yani grip, nezle ve geniz akıntısı

– Bazı ilaçların yan etkileri öksürüğe neden olur.

GEÇMEYEN ÖKSÜRÜĞE TAMAMEN DOĞAL İLAÇLAR

Yukarıdaki hastalıkların yol açtığu sorunların başında virüs ve enfeksiyonlar gelir. Bunlardan kurtulmanın yolları da antibiyotik yönünden zengin olan besinlerdir. Bu besinler aracılığıyla hazırlanmış tamamen doğal ilaçlarda geçmeyen öksürüklere fayda sağlar. Lakin bir uzmana danışmak tamamen doğal ilaçlardan evvel gelmelidir. Uzman kontrolünden sonra tamamen doğal ilaçlar vücut direnci içinde fayda sağlayacaktır.

BAL SUYU

Güçlü antibiyotiklerden biri olan balı bir bardak sıcak suyun içine koyup iyice karıştırınız. günde iki bardak tüketebilirsiniz. Bu su vücuttaki bakterileri idrar yoluyla atmaya yararlı olur. Aynı zamanda boğazı sıcak tutarak daha fazla tahrip olmasını önüne engel olur.

TUZLU NAR SUYU

Nar, enfeksiyon ve virüslerin baş düşmanıdır. Bir tane nar taneler haline getirilir. Narlar meyve sıkacağına bir tatlı kaşığı tuz ile birlikte eklenir. Sıkılır ve sıkıldıktan sonra günde iki bardak tüketilebilir. Tuz çözelti gibi boğazdaki virüslerin atılmasına yararlı olur.

NANE LİMON

Hemen hemen herkesin bildiği nane limon karışımı da öksürük için fayda sağlar. Sinüs yollarını temizleyen bu karışım: Bir su bardağı suyu bir yemek kaşığı nane ile kaynatın. İçerisine iki yemek kaşığı limon suyu ekleyin.

SICAK HAVLU KOMPRESİ

Sıcak havlu göğüs ve boğazların rahatlamasını sağlar. Sıcak su da ıslatılan bir temiz havluyu göğüs kısmından boğaz doğru sarın soğuyana kadar beklemede bırakın. Soğuduktan sonra bunu sık sık yenileyin.

NANE BUHARI

5 damla nane yağını kaynayan sıcak suya koyun. Bu suyun buharında nefes alıp vermeye çalışın. Uygulamayı boğaz ve göğüsün rahatlamasını sağlayın. Alerjik öksürük

Kuru öksürük nedenleri

Geçmeyen kuru öksürük

Balgamlı öksürük

Kuru öksürük nasıl geçer?

Psikolojik öksürük

Balgamlı öksürük ne geçirir?

Geçmeyen öksürük için ne yapmalı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ