General Mobile GM 9 Pro incelemesi

0

Android One Sınıfı için uygun performans Parmak izi okuyucu FHD+ AMOLED ekran Fiyat/performans Ortalama kameralar Daha rekabetçi modeller var …

  • Android One
  • Sınıfı için uygun performans
  • Parmak izi okuyucu
  • FHD+ AMOLED ekran
  • Fiyat/performans
  • Ortalama kameralar
  • Daha rekabetçi modeller var
  • dizaynıyla demode kalıyor

Türkliye’nin çok sevilen ve ilgi gösterilen mobil cihazları içinde olan General Mobile, özellikle düşük fiyatlı telefon modelleriyle de kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. mobil cihazlarında Google ile ortaklığıne giden General Mobile, bir süre evvel piyasaya sürdüğu GM 9 Pro modeliyle de oldukça ses getirmişti. Android One projesi içinde olduğu için süratli biçimde güncelleme alan General Mobile GM 9 Pro, peki hala tercih edilir mi ve General Mobile GM 9 Pro ne gibi donanımlara sahip? İşte General Mobile GM 9 Pro incelemesi.

General Mobile GM 9 Pro, güzel bir dizayna sahip, modern mobil cihazlardan oluyor. Üzerinde 6.1 inç büyüklüğünde ekran bulunduran telefonda, AMOLED panel tercih edilmiş. Böylece doygun renkler görüntüleyebilen ekran, Full HD+ çözünürlüğe sahip. Özellikle ekranıyla GM 8’e göre oldukça yol alan GM 9 Pro, ekranı koruması olarak da Gorilla Glass 5‘e sahip.

GM 9 Pro, Android 8.1 işletim sistemiyle geliyor, Lakin Android güncellemesini yapabiliyorsunuz. Android One programında olması GM 9 Pro’nun en büyük avantajlarından biri oluyor.

GM 9 Pro’nun işlemcisi Qualcomm Snapdragon 660 olurken, telefonda 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunuyor. Lakin depolama alanını microSD kart ile 256 GB daha arttırabiliyorsunuz. İşlemci ve genel işlem performansıyla Tabiki sınıfının en süratlisı değil, o nedenle muadillerine de göz atmakta yarar var.

General Mobile GM 9 Pro’da parmak izi okuyucu da bulunuyor. Alüminyum gövdesi ile güzel görünen arka yüzeyde kendine yer bulan parmak izi sensörü ile kolayca parmak izinizi taratabiliyorsunuz. Lakin telefonda yüz tanıma donanımı yer almıyor.

General Mobile GM 9 Pro’da arkada çift kamera bulunuyor. mobil cihazın ana kamerası 12 MP olurken, ikinci kamera ise 8 MP şeklinde. GM 9 Pro’nun ön kamerası da 8 MP olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Bakınız.  Samsung Galaxy A2 Core İncelemesi ve Fiyatı!

Uzun pil ömrü sağlayan mobil cihazlardan olan GM 9 Pro, 3800 mAh kapasiteli bataryasıyla günü rahat çıkyükselen mobil cihazlar içinde. Çok yoğun uygulamalar çalıştırmazsanız 2’inci günü görebileceğiniz mobil cihazı 2’inci gün ise Tabiki şarj etmeniz gerekecek.

GM 9 Pro’nun diğer sahip olduğu özellikleri içinde ise 802.11ac Wi-Fi desteği, Bluetooth 5 kablosuz bağlantı ve 4.5G mobil internet desteği bulunuyor. NFC’nin bulunmadığı telefonda VoLTE, ViLTE, VoWifi ise mevcut.

Özetle

General Mobile GM 9 Pro, üstünden zaman geçmesine karşın hala değerlendirilebilir bir telefon oluyor. Tabiki ekran çerçevelerinin bulunması, bu mobil cihazı sınıfının yeni mobil cihazlarına kıyasla eski forma sokuyor ve biraz demode kılıyor. Performans yönünden ise tatminkar çalışan General Mobile GM 9 Pro’nun fiyatı ise iu an 2399 TL. Telefon ilk piyasaya çıktığında ise 2899 TL’den giriş yapmıştı. Üzerinden 2 sene geçmesine karşın fiyatının bu düzeyde olması şaşırtıcı olmakla beraber ciddi rakiplerinin olduğu da aşikar. O nedenle bütçeniz 2500 TL’ye kadar ise General Mobile GM 9 Pro şu an yalnızca bir alternatif olabilir. Lakin bizim tercihimiz daha yeni modellere yönelmeniz olacak.

General Mobile GM 9 Pro Teknik Özellikleri
Ürün Modeli General Mobile GM 9 Pro
Ürün Türü Cep mobil cihazı
CHIP Online Notu 65
Üretici General Mobile
Firma General Mobile (212) 371 02 00
İşletim Sistemi Android 9
İşlemci Qualcomm Snapdragon 660
Çekirdek (CPU) 8
İşlemci Hızı 2.2 – GHz
Ekran Teknolojisi AMOLED
Ekran Boyutu 6.01 inç
Ekran Çözünürlüğü 1080 × 2160 px
Bellek (RAM) 4 GB
Dahili Depolama 64 GB
Arttırılabilir Depolama 256 GB
Ön Kamera 8 MP
Arka Kamera 12 MP
Arka Kamera (2) 8 MP
Çift Hat Var
Wi-Fi Var
NFC Yok
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Var
Batarya Kapasitesi 3800 mAh
Parmak İzi Sensörü Var
Yüz Tanıma Yok
Boyutlar 75 × 159 × 7.9 mm
Ağırlık 175 gr.
Ayrıca Bakınız.  YouTube'dan para kazanan youtuberlara vergi uyarısı

Satın Al


Cevap bırakın