Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Gizlice hastaneleri denetleyen Şanlıurfa Valisi konuştu

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, şapka ve gözlük takarak hastanelerde tebdili kıyafetle yaptığı denetim için, “Urfa’da hastanelerde yer yok. Hastanede test yok gibi iddiaların gerçek dışı olduğunu bir de gözümüzle görelim dedik” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs vaka artış hızında ilk 5’te olan Şanlıurfa’da salgınla mücadelede eksikleri tespit etmek isteyen Vali Abdullah Erin’in dün tebdili elbisele hastanelerde denetim yaptı. Başında şapka ve gözündeki güneş gözlüğü hastanede sırada bekleyen Vali Erin’in denetim görüntüleri ise sosyal paylaşım sitesi aracında büyük beğeni toplayarak gündem oldu. Tebdili elbiseli denetimi ilk defa yapmadığını daha evvelden de yaptığını paylaşan Vali Erin, yaptığı denetimde gördüklerini anlattı.

“TEBDİLİ KIYAFETLİ DENETİMİ SÜREKLİ YAPIYORUM”

Tebdili elbiseli denetim uygulamasını sürekli yaptığını söyleyen Erin, daha evvel de aynı yöntemle hastaneleri ve diğer kamu kurum kuruluşlarını denetlediğini kaydederek şunları belirtti:”Lakin bugünkü denetim Urfa’nın salgın noktasında gündemde olmasından ötürü biraz daha çok öne çıktı. Hastanelerin tamamına gittim. Tabi maske olunca yüzün yarısı görünmüyor. Gözlük ve şapka takınca hiç tanınmadım. Mehmet Akif İnan Hastanesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi şu an yoğunluklu olarak pandemi ile mücadeledeki merkez hastanelerimizdir. İfade edildiği ve dile getirildiği gibi böyle ‘Urfa yandı, bitti. Urfa’da hastanelerde yer yok. Hastanede test yok’ gibi iddiaların gerçek dışı olduğunu bir de gözümüzle görelim dedik. Bu yüzden o biçimde denetlemek istedim. Her iki hastanede de Covid şikayetiyle gelen vatandaşlarımızın oradaki sağlık personeli tarafından büyük bir özveri ve gayretle çok iyi biçimde karşılandığını gördüm. lüzumlu müdahalelerin sağlık çalışanlar tarafından yapıldığını yerinde izledim.”

“BİR SAAT süresince ACİLDE OTURDUM”

Eyyübiye ilçesinde yeralan Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki pandemi acil servisinin bekleme saatlerinde oturduğunu anlatan Erin, “Bir saat süresince gelen vatandaşların ne biçimde karşılandığını, nasıl ilgilenildiğini izledim. Tabiki zaman zaman belli noktalarda yoğunluk ve yığılmalar olabiliyor. Bunu da anlayışla karşılamak gerekiyor. Meseleye ters taraftan bakıp hem orada çalışan hastane personelini hem bir sağlık kurumunu yıpratacak tarzda paylaşımlar ve yorum yapmamak gerekiyor. Bu sıkıntılar bize valiliğe ve idareye iletildiğinde soruna duyarsız kalmamız halinde herkes istediği her şeyi söyleyebilir. Lakin müdahaleler zamanında yapılıyor. Yığılmalar anında sağlık idarecilerimiz anında müdahalelerde bulunuyor. Bizler vatandaşlarımıza hizmet için varız. Sağlık sisteminin iyi işlemesini sağlamak bizim görevimizdir. Vatandaşında iyi sağlık hizmeti talebinde bulunması en Tamamen doğal hakkıdır” diye konuştu.

Ayrıca Bakınız.  Çoraptan kedi yapımı videolu anlatım

Kaynak: DHACevap bırakın