Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Google’dan Android’e, yepyeni işlevler

Google, işitme ve bilişsel önüne engel olure sahip kullanıcılara yönelik yeni Android işlevlerini bildirdi. Yeni işlevlerin ortaya çıkışı, Küresel ulaşabilirlik Farkındalık Günü ile aynı zamana denk geldi.

Bilişsel değişikliklara sahip olan kullanıcılar için hazırlanan Android uygulaması Action Blocks, giriş ekranında herhangi bir eylemi gerçekleştirecek kısayollar oluşturmanıza olanak sağlıyor. Action Blocks aracılığıyla tek bir hareketle akıllı ampuller kontrol edilebiliyor, videolar çalınabiliyor yahut arama yapılabiliyor.

İşitme kaybı olan kullanıcılar için Live Transcribe’a eklenen yeni işlevler, geçmişteki metne dönüştürmeler içinde arama yapmaya imkan tanıyor. Sesten dönüştürülen metinler, üç gün süresince cihazda saklanıyor. Bunun yanı sıra yakınınızdaki bir kişi isminizi belirttiğinde cihazın titreşmesini sağlayabiliyorsunuz.

Son olarak geçen senenin başında yaşanan Sound Amplifier’a Bluetooth kulaklık desteği eklenmiş bulunuyor. Uygulama Bunun yanı sıra Pixel mobil cihazlarda çalan sesleri yükseltebiliyor. Sound Amplifier, Android 6.0 ve üzerini kullanan cihazlar için Play Store’dan indirilebiliyor.

Ayrıca Bakınız.  Samsung Galaxy Buds özellikleri ve fiyatı


Cevap bırakın