Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Gül yağının faydaları nelerdir? Cilde nasıl uygulanır?

Cildinizi güzelleştirmek ve bazı cilt problemlerini gidermek için saf gül yağını tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda kozmetik ürünlerinin de içerisine eklenen gül yağı birçok cilt problemini ortadan kaldırarak, cildin sıhhatli ve güzel görünmesini sağlıyor. Peki gül yağının cilde nasıl sürülür ve hangi cilt sorunlarını giderir? Tüm bu suallerın cevabı haberin özelliklerinde…

Isparta’nın gözdesi gelir kapısı olan gülün bin bir hali hem güzellik alanında hem de parfümlerde çokça kullanılıyor. Gülün yapraklarından elde edilen öze gül yağı deniliyor. Yalnızca 4 ton gül yaprağından yalnızca 1 kilo gül yağı uzun uğraşlar ve emek sonrası elde ediliyor. Kozmetik dünyasında belirli oranda suyla karıştırılarak satışa sunulan gül yağı,başta cilt hastalıkları olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiği uzman kişiler tarafından kanıtlandı.

PEKİ GÜL YAĞININ CİLDE YARARLARI NELERDİR?

Gül yağının içerisinde yer alan vitaminler ve mineraller aracılığıyla cildi kirden arındırarak, canlı ve genç görünmesine yararlı olur.

Tamamen tamamen doğal makyaj temizleyici olarak kullanılması tavsiye edilen gül yağı, hücrelerin süratli bir biçimde yenilenmesini sağlar.

Hamilelik döneminde bayanların en büyük sorunlarından biri haline gelen cilt lekelerini gidermek için faydalanabilirsiniz.

Alerjik cilt sorunları, egzama ve açık yaralarda tedavi edici rolü olan gül yağı, kuru cildin de adeta kurtarıcısıdır.

Özellikle kış mevsiminde oluşan kuru cildin gereken nemi alabilmesi için kullanabileceğiniz gül yağı aynı zamanda antiseptik donanımınden dolayı mikropları öldürmekte etkilidir.

GÜL YAĞI NASIL KULLANILIR?

Gül yağını cildinize uygulamak istiyorsanız mutlaka su ile karıştırmalısınız. Vazelinin içerisine 7-8 damla gül yağı ekleyerek ellerinize ve yüzünüze uyguladığınızda nemlendirici olarak faydalanabilirsiniz.

Aynı biçimde makyaj temizleyici olarak da kullanmak istiyorsanız, mutlaka su ile karıştırıp inceltmelisiniz.

Ayrıca Bakınız.  İpek eşarp nasıl yıkanır?

SİVİLCELER İÇİN GÜL YAĞI MASKESİ

MALZEMELER

6 adet gül yaprağı
1 yemek kaşığı gül suyu
1 çay kaşığı uçucu gül yağı
2 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI

Gül yapraklarını 3 saat süresince suyun içerisinde beklemede bırakın. Daha sonra gül yapraklarını blender ile püre haline getirin. İçerisine gül yağı, bal ve gül suyunu da ilave ederek güzelce karıştırın. Sonrasında sivilcenizin üzerine sürüp, 10 dakika beklemede bırakın. Soğuk suyla temizleyebilirsiniz.

Gül yağı cilde nasıl Uygulanır

Gül yağı kırışıklık

Gül yağı faydaları ibrahim saraçoğlu

Gül yağı kullananlar

Farmasi gül yağı kullananlar

Gül yağı maskesi

Farmasi gül yağı faydaları

Gül yağının Saça FaydalarıCevap bırakın