Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Güneş Kreminin Faydaları Nelerdir?

Güneş kreminin faydaları içinde cildi zararlı UV ışınlarından koruma, sıhhatli bronzlaşmayı sağlama, süratli kırışıklık oluşumunun önüne geçmeye sayılabilir. Cilt kanseri riskini en aza indirerek güneş ışınlarının sebep olduğu deri lekelenmelerini yokeder.

Güneş Kreminin faydaları

Güneş kremi kullanmanın sağladığı yararlar şu biçimde özetlenebilmektedir:

  • Erken yaşlanmayı önüne geçer. Güneş kreminin doğru ve yerinde kullanımı erken yaşlanma riskini 5 yıla kadar engel olmaktadır.
  • UV ışınlarından korur. Güneş kremleri, güneşten gelen ışınlardan korumayı sağlayacak faktörlere sahip olduğundan özellikle ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlarken cildin bu ışınlar sebebiyle lekelenmesinin önüne engel olur.
  • Kanser riskini azaltır. Güneş ışınlarının sebep olduğu deri kanserinden korumayı sağlar. bunun yanısıra cilt rengi ne olursa olsun, yaz kış kullanılan güneş kreminin, cildin dengesiz bronzlaşmasını ve cilt lekelerini azalttığı, sıhhatli bronzlaşmayı sağladığı kanıtlanmıştır. Güneş kremi cildi karartır mı, sorusunun yanıtı hayır. Yalnızca doğru bronzlaşmayı sağlar.
Güneş Kremin faydaları Cildinizi Korur.

Güneş Kremlerinin Doğru Kullanımı

Güneş kremi nasıl kullanılır, sorusunun yanıtı şudur; özellikle güneş ışınlarının dik geldiği öğlen 12.00 ile 15.00 arası kullanılmalıdır. Yaz kış kullanılması gereken bu kremler, 40- 80 dakikada bir yenilenmelidir. Doktorların önerdiği En kaliteli güneş kremi SRF değeri en az 15 olan kremlerdir.

Bu kremlerin koruyuculuğu 2 saat olarak belirlenirken, yüksek SRF değeri daha iyi korumayı ifade eder. bunun yanısıra güneş kremi, bulutlu günlerde de kullanılmalı ve güneşle temas eden her vücut bölgesine uygulanmalıdır. Dilerseniz forum sayfamızda Bildiğiniz En kaliteli güneş koruyucu krem önerilerine göz atabilirsiniz.

Güneş Koruyucu Kremler İle İlgili Konular

Yaz Sonrası Güneş Lekeleri İçin Aloe Vera Maskesi Tarifi

Güneş Lekelerine Bitkisel Kürler ve Maskeler

Güneş ve Cilt lekeleri için Tecrübeli Forum Üyeleri

Ev Yapımı Yağsız Alkolsüz Güneş Kremi Tarifi

Ayrıca Bakınız.  Tavşan etinin faydaları ve zararları


Cevap bırakın