Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Güvenli Tatil Önerileri ve Rotaları – 2021

Güvenli Tatil Önerileri ve Rotaları – 2021

Güvenli Tatil kavramı koronavirüs salgını ile birlikte hayatımıza girdi. Yaklaşık 19 aydır dünyanın her yerinde etkisini gösteren salgın ile birlikte tüm yaşam pratiklerimiz ve alışkanlıklarımız değişti. Bu değişimden doğal olarak tatil tercihlerimiz ve rotalarımız da etkilendi. Yurtiçi ve yurtdışında tatil yapmak isteyen kişiler artık gidecekleri otelin sunduğu hizmetler arasında güvenli olup olmadığına, koronavirüs salgını için gerekli önlemlere sahip olup olmadıklarına bakıyor.

Güvenli Turizm Sertifikası Otelleri

Ülkemizde ise Turizm Bakanlığı bir standart belirledi ve “Güvenli Turizm Sertifikası” oluşturdu. Bu sertifikaya sahip olabilmesi için kurumların belirlenen standartlara sahip olması ve özellikle temizlik koşullarını sağlaması gerekiyor. Belirlenen standartlara sahip olunup olunmadığı ise komisyonlar tarafından yapılan kontrollerle belirleniyor ve yeterliklere sahip olan otellere ise “Güvenli Turizm Serfitikası” veriliyor. Bu yazımızda ise Güvenli Tatil Önerileri ve Güvenli Tatil Rotalarını sizlerle paylaşacağız.

Güvenli Turizm Sertifikası Nedir?

Güvenli Turizm Sertifikası 1 Ocak 2021 tarihinden 30 odadan fazla odaya sahip otellerin belirlenen ölçütlere (Konaklama, yeme-içme tesisleri, tur ve transfer araçları, kongre ve sanat tesisleri, temalı parklar, mekanik hatlar ve deniz turizmini) uygunluğunun komisyon marifetiyle kontrol edilmesi ve uygun olan kurumlara akredite edilmiş kurumlar tarafından verilir. Güvenli Turizm Sertifikası alan oteller ise Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyurulmaktadır. Sertifikayı almaya hak kazanan oteller ise bu belgeyi otellerinin muhtelif yerlerinde paylaşmaktadır. Bir belgenin doğru olup olmadığı ise kare kod aracılığıyla sorgulanabilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Istakozun Büyümesindeki Muhteşem Sır ve Örnek Alınacak Ders

Tatil Önerileri 2021

Tatil Önerileri 2021
Tatil Önerileri 2021

Güvenli Tatil Önerileri

Güvenli tatil için birçok alternatif bulunuyor. Doğanın içerisinde eşsiz manzaralar, bol oksijen ve kalabalıktan biraz daha uzak bir tercihiniz varsa ülkemizin bir çok yeri bu beklentilerinize yanıt verebilecek özelliklere sahip. Kırklareli, Tekirdağ, Ordu, Muğla, Ankara, Kars, Mardin bir çırpıda sayabileceğimiz iller arasında. Bu illerde dağ evi, bungalov, villa yada kiralık ev bulabilirsiniz.

Güvenli tatil seçenekleriniz arasında daha mütevazi ve ekonomik bir konaklama arayışındaysanız butik otel, apart veya küçük otel tercih edebilirsiniz. Butik oteller için İzmir Alaçatı, Apart oteller için Bodrum, Göcek, Akyaka veya Marmari, Küçük oteller için ise Kapadokya, Fethiye, Bozcaada güzergahlarını tercih edebilirsiniz.

Güvenli Tatil Rotaları

Güvenli tatil için tercihiniz karavan, araba yolculuğu ise Çanakkale, Bartın, Kastamonu, Doğu Karadeniz, Bitlis, Van, Mardin, Şanlıurfa, Trabzon, Artvin ve Ege’nin güzel illeri sizi bekliyor.

Güvenli tatil için bu dönemin en popüler alternatifi galiba kamp gibi duruyor. Kamp merkezlerinden ziyade bağımsız bir kamp ortamı tercih edebilirsiniz. Tabi ki kamp yeri tercihi ise tamamen size kalmış ama bizim size önerebileceğimiz ise Muğla Köyceğiz, Balıkesir Edremit, Fethiye, Kırklareli İğneada Longoz Ormanları, Datça, Kocaeli Kartepe, Bolu Yedigöller, Cunda Adası Ayvalık, Şile İstanbul, Artvin Şavşat, Antalya Geyikbayırı bir çırpıda sayılabilecek kamp yerleir olarak görülüyor.

Güvenli tatil için bu dönemin belki de en çok tercih edileni ise kiralık villalar. Ekonomik koşulları uygun olanlar için en iyi tercih arasında yer alan kiralık villa seçeneği için

Ücretsiz Otel Rezervasyonu Ücretsiz Rezervasyon İptal Eden Oteller

Güvenli Tatil Tercihi için bir videoyu sizinle paylaşmak istedik. İyi seyirler.1 yorum
  1. […] Güvenli Tatil Önerileri ve Rotaları – 2021 […]

Cevap bırakın