Güvercine 14.5 milyon lira ödedi! En pahalı Güvercin

0

Belçika’nın Brugge kenti yakınlarındaki Knesselare kasabasında internet üstünden tertip edilen müzayedede Belçikalı posta güvercini, Çinli bir …

Belçika’nın Brugge kenti yakınlarındaki Knesselare kasabasında internet üstünden tertip edilen müzayedede Belçikalı posta güvercini, Çinli bir güvercin meraklısı tarafından sayın alındı.

Berlaar kasabasında güvercin yetiştiriciliği yapan 76 yaşındaki Gaston Van De Wouwer, sağlık sorunları sebebiyle 400’den çok güvercinini açık artırma yoluyla satılığa çıkardı.

Belçikalı yetiştiriciye ait 444 güvercin için toplam 4 milyon 180 bin Euro fiyat belirlendi.

KİM’İ ÖZEL KILAN…

PIPA adlı müzayede evi tarafından gerçekleştirilen açık artırmada New Kim için, 1 milyon 320 bin Euro açılış fiyatı belirlendi.

Posta güvercini, açık artırma sonucu, Çin merkezli Kaier Industrial Group’un sahibi Xing Wei tarafından 1 milyon 600 bin Euro’ya satın alındı.

Belçikalı posta güvercini, aynı zamanda en yüksek fiyata satılan dişi güvercin olma donanımıni de taşıyor. Güvercin piyasasında erkekler daha fazla para ediyor. Hollanda Televizyonu’na göre, New Kim’i özel kılan, iyi bir yön duygusunun yanı sıra, iyi bir damızlık da olması.

New Kim, devir teslim işlemi sona erene kadar, çalınma tehlikesine karşı gizli bir yerde saklanıyor. Posta güvercinin, Çin’e gittikten sonra tekrar Belçika’ya uçmaması için özel bir alanda bakılacak.

ANNEYE 315 BİN EURO

Belçika’da yayımlanan De Standaard gazetesine göre, geçen sene da yine Belçika’dan Armando adlı erkek posta güvercinini 1 milyon 250 bin Euro’ya satın alan Çinli iş insanı, iki güvercini çiftleştirerek, yeni yavrular üretecek.

Açık artırmada New Kim’in annesi olan güvercine de 315 bin Euro ödendi.

Güvercin yarışlarının başta Çin ve Ortadoğu olmak üzere birçok ülkede ilgi görmesi, Belçika’nın Flaman kesimindeki güvercin üreticilerine yönelik talebi de arttırdı.

Belçika’da güvercin yetiştiriciliği köklü bir gelenek. Bu nedenle güvercin yarışı meraklılarının en çok ilgi gösterdiği ülkelerin başında geliyor.

Asya ülkelerinde her sene milyonlarca Euro ödüllü güvercin yarışmaları düzenleniyor. Çin’de yüzbinlerce kişi güvercin yarışlarında bahis oynuyor.

Ayrıca Bakınız.  Pirinç suda çok beklerse bozulur mu?

En pahalı güvercin fiyatları

türkiye’de en pahalı güvercin

En pahalı güvercin İsimleri

En pahalı güvercin türleri

Armando güvercin özellikleri

Dünyanın en pahalı taklacı güvercini

Flaman güvercini

En pahalı güvercin ihalesi

Cevap bırakın