Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Haşlanmış brokoli suyu zayıflatır mı? Brokoli kürü tarifi

Haşlanmış brokoli suyu zayıflatır mı? Brokoli kürü tarifi, Pek sevilmeyen ama vücut için adeta bir şifa deposu olan brokoli sebzesi ile sağlığınızı koruyarak kısa bir sürede kilo verebilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve Dr. Ümit Aktaş’ın tavsiye ettiği brokoli kürünün uygulanışını size bir araya getirdik. Brokoli zayıflatır mı? Haşlanmış brokoli suyu nasıl yapılır? Saraçoğlundan brokoli kürü…

Haşlanmış brokoli suyu zayıflatır mı?

Brokoli, çok sevilmese de sağlık yönünden en faydalı sebzelerden biridir. Cilt yönünden kansere kadar bir çok faydası olan brokoli; potasyum, selenyum, B1, C vitamini ve lif yönünden bi hayli zengindir. En az sağlıkta olduğu kadar diyette de etkili olarak zayıflamak isteyen kadınların işini kolaylaştıran brokoli sebzesinin vücuttaki etkilerini öğrenince bir an önce brokoliyi sevmeye çalışacaksınız! Çiğ olarak tükettiğiniz de, içindeki lif aracılığıyla uzun süre tokluk hissedeceğiniz brokoli sebzesinde gün içinde daha az miktarda kalori almış olacak ve kilo kontrolünü daha rahat sağlamış olacaksınız. Etkili diyet listeleri içinde bulunan brokoli, bunun yanı sıra vücudun günlük demir gereksinimini da karşılayacaktır. Brokoli içindeki vitamin ve mineraller aracılığıyla yalnızca kilo vermeye değil, cilt sağlığına da bi hayli etkilidir. İçerisindeki glukorafani aracılığıyla cildin bi hayli hızlıca yenilenmesini sağlayan brokoli ile kısa bir sürede kilo verebilir, istediğiniz fiziğe sahip olabilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nunda tavsiye ettiği brokoli kürünün nasıl uygulandığını sizlere bir araya getirdik. Peki haşlanmış brokoli suyu kürü nasıl yapılır? İşte brokoli tüketimine dair bilinmesi gerekenler…

BROKOLİ ZAYIFLATIR MI? HAŞLANMIŞ BROKOLİ SUYU İLE NASIL KİLO VERİLİR? BROKOLİ İLE ZAYIFLAMA

Haşlanmış brokoli suyu kürü nasıl yapılır? Brokoli kürü

Bir diğer adıyla brokoli detoksu olarak da adlandırabileceğimiz haşlanmış brokoli suyu kürü kilo verme hususunda en iddialı kürlerden biridir. Düzenli tüketildiği takdirde tesirini kısa bir sürede görebileceğiniz brokoli suyu kürü, mide sağlığı için de çok mühimdir. Metabolizma hızlandırmaya yarayan brokoli suyu özellikle de sindirim sisteminde etkili iken boşaltım sisteminde de hızlanma özelliği sağlamaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar - 2021

İştah kesici olması sebebiyle ara yemeklerde tüketilmesi önerilen haşlanmış brokoli suyunu nasıl tüketmeniz gerektiği ile ilgili bilgiler ise şöyle:

KİLO VERMEK İÇİN HAŞLANMIŞ BROKOLİ SUYU NASIL TÜKETİLİR?

Her gün iki etapta içeceğiniz brokoli suyunu karnınız aç iken tüketmeniz gerekir. En az 30 dakika geçtikten sonra yapacağınız kahvaltıdan sonra arta kalan brokoli suyunu uyumadan önce için. Böylelikle metabolizma hızı artacak ve siz uyurken bile yağlarınız yakılacaktır.

21 GÜNLÜK BROKOLİ KÜRÜ! SARAÇOĞLU HAŞLANMIŞ BROKOLİ SUYU NASIL YAPILIR?

Brokoli ile zayıflama! Haşlanmış brokoli suyu zayıflatır mı?

MALZEMELER:

Yarım litre su

200 gram taze brokoli

YAPILIŞI:

Yarım litre kadar suyu kaynatıp içine 200 gram taze brokolileri içine ilave edin ve ağzı kapalı biçimde 5 dakika haşlayın. Daha sonra haşlanmış brokolileri ağzı açık biçimde ılımaya bırakıp süzün. Ortaya çıkan brokoli suyunu ikiye ayırıp yarısını kahvaltıdan önce aç karnına, diğer yarısını da öğle yemeğinden önce için.

NOT: 21 gün boyunca brokoli kürünü düzenli uygulayın.

DR. ÜMİT AKTAŞ’TAN ZAYIFLAMA KÜRÜ! YAĞ YAKTIRAN BROKOLİ KÜRÜ

brokoli kürü nasıl yapılır? Haşlanmış brokoli suyu tarifi

Diyabet ve Zayıflama Kürleri kitabı ile, Fitoterapi, M.Sc., PhD (C) Akupunktur Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Tip 2 diyabet hastalarına özel kür hazırladı.

MALZEMELER: 250 gram brokoli, 7 yaprak roka, 1 diş sarımsak, 1 adet limon

YAPILIŞI: Havanda dövülen sarımsakları brokoliyle mutfak robotundan geçirin. Üzerine roka, rendelenmiş limon kabuğu ve limon suyu ilave edip tekrardan robottan geçirin. Kapağı kapalı biçimde yarım saat beklettiğiniz karışımı günlük taze olarak tüketin.

10 GÜNDE 6 KİLO ZAYIFLATAN BROKOLİ DİYET LİSTESİ

Brokolinin faydaları

1. ve 2. GÜN:

Kahvaltı: Bir tutam tuz ile 200 gr pişmiş brokoli, 50 gr Kepekli ekmek 1 fincan şekersiz siyah çay

Öğle: 250 ml Hafif tuzlu tavuk çorbası, 150 gr Pişmiş tavuk, 100 gr pişmiş brokoli

Ayrıca Bakınız.  Düşükten Sonra Ne Zaman Hamile Kalınabilir?

Akşam: Bir tutam tuz ile 250 gr pişmiş brokoli, 1 fincan şekersiz siyah çay

3. ve 4. GÜN:

Kahvaltı: Zeytinyağında sarımsak ve bir biber ile 200 gr brokoliyi 20 dakika pişirin

Öğle: 150 gr brokoli ile 50 gr ton balığını, 1 orta boy soğan ve 2 orta domates ile zeytinyağında pişirin (20-25 dakika) Akşam yemeği: Kahvaltının aynısı

5. ve 6. GÜN:

Kahvaltı: 100 gr pişmiş yağsız sığır eti, 100 gr pişmiş brokoli ilaveli salata ve 2 yemek kaşığı, düşük yağlı soğuk süt

Öğle: Tuzlu suda haşlanmış 200 gr brokoli, 1 dilim kepekli ekmek

Akşam: Az tuzlu, pişmiş, yağsız 150 gr sığır eti, 1 su bardağı düşük yağlı soğuk süt

Brokoli diyet listesi

7. ve 8. GÜN:

Kahvaltı: 100 gr pişmiş brokoli, 2 adet haşlanmış yumurta, 1 fincan şekersiz siyah çay

Öğle: 250 ml Hafif tuzlu tavuk çorbası, 150 gr Pişmiş tavuk, 100 gr Pişmiş brokoli Akşam yemeği: Bir tutam tuz ile 250 gr pişmiş brokoli, 1 fincan siyah şekersiz çay

9. ve 10. GÜN:

Kahvaltı: 100 gr pişmiş, tuzlu brokoli, 2 adet haşlanmış havuç

Öğle: 100 gr pişmiş, tuzlu brokoli, 100 gr Sizin seçtiğiniz pişmiş bir balık, 1 dilim kepekli ekmek

Akşam: Bir tutam tuz ile 200 gr pişmiş brokoli, Kabuğu ile pişirilmiş bir patatesCevap bırakın