Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Hatay yangınından yürek yakan resimler

Hatay’ın Belen beldesinde dün başlayan orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor. Hatay Valiliği, sabotaj ihtimaliyle ilgili olarak gözaltına alınan şahısların olduğunu açıkladı.

Hatay’ın Belen beldesinde dün başlayan ve İskenderun ile Arsuz ilçelerine sıçrayan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Dün öğle saatlerinde çıkan yangın, Arsuz ilçesine bağlı Nergizlik ve Karahüseyinli mahalleleri arasında tesirini sürdürüyor. Orman yangınına karadan çok sayıda ekip müdahale ederken, söndürme çalışmalarına rüzgarın durumuna göre hava araçları da destek veriyor.

KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI

Belen ilçe merkezi yakınlarındaki Petek mevkisinde çıkan ve dün kontrol altına alınan yangın bölgesinde, alevler yeniden yükseldi. Binalara yakın alandaki yangın sebebiyle bazı evler alevlerin arasında kaldı. Belen-İskenderun kara yolunun bir bölümü de trafiğe kapatıldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal da yangın bölgesindeki çalışmaları yerinde inceliyor.

YANGINDA MAHSUR KALAN KAPLUMBAĞALAR KURTARILDI

Bunun yanı sıra yangında İskenderun Belediyesi Başkanı Fatih Tosyalı ile beraber yangın noktasına gelen bir belediye personeli alevlerin arasında kalan kaplumbağayı kurtardı.

Eline aldığı kaplumbağaya su dökerek kendine gelmesini sağlayan Cemil Özdemir isimli belediye personeli, kaplumbağanın ayaklarında biraz tahribatın olduğunu sözlerine ekledi Yaralı hayvanı veterinere götüreceğini söyleyen Özdemir, “Rastlantı olarak yanan alanın içerisinde bir kaplumbağa gördüm. Kaplumbağa kendini kilitlemişti ve baya sıcaktı. Burada bulduğum sudan kendine gelmesini sağladım. Ayaklarında biraz tahribat var. Veteriner dostumızı aradım nasıl tedavi edileceği için kaplumbağayı bekliyor” dedi.

YANGINDA BAZI HAYVANLAR TELEF OLDU

Hatay’ın Belen beldesinde çıkan yangın, Fatih ve Sarımazı mahallerinde bazı ev ile iş yerlerini kullanılmaz hale getirirken, yangın sırasında ormanlık alanda yer alan hayvanların da telef olduğu yaşandı.

Ayrıca Bakınız.  Omega 3 hangi besinlerde bulunur?


Cevap bırakın