Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Hatay’da ormanı yakan iki hain Belen ve Erzin’de yakalandı!

Hatay’da evvelki gün 3 ilçede başlayan ve bugün gece geç saatlerde kontrol altına alınabilen orman yangınlarının ardında terör örgütü yandaşlarının olduğu yaşandı.

PLAKASIZ MOTOSİKLETLE ORMANDA GÖRÜLDÜ

Hatay Cumhuriyet Mahallesi’nde PKK’lı terörist, plakasız motosikletle ormanlık alana gelip iç taraflara giderken vatandaş tarafından ihbar edildikten sonra gözaltına alındı.

YAKTIĞI YANGINI İZLEDİ

Belen’deki yangının faili ise, yaktığı yangını izlerken kayıt edildi. Belen’de çekilen bu videoda 8.saniyede kadraja giren yangını izleyen zanlı, Erzin‘de ormanları yakarken suçüstü yakayı ele verdi.

PKK, HATAY’DAKİ YANGINI PROPAGANDA ÇALIŞMASINA DÖNÜŞTÜRMÜŞTÜ

Belen, İskenderun ve Arsuz ilçelerinde yaşanan ve akşam sularında kontrol altına alınan yangınla ilgili, terör örgütünün medya organlarından ve örgüte yakın sosyal paylaşım sitesi hesaplarından propaganda çalışması başlatıldı. AFAD personellerince 542 kişinin tahliye edildiği bölgeden ve yanan ağaçlardan resimlerın yer aldığı paylaşımlarda, alevlerin YPG/PKK terör örgütüne yakın “Ateşin çocukları inisiyatifi” tarafından çıkarıldığı ileri sürüldü.

ALAYCI PAYLAŞIMLAR TEPKİ ÇEKTİ

Ormanlık alanın yanı sıra yaban yaşamının da zarara uğradığü, çok sayıda ekibin 2 gün süresince söndürme çalışması yaptığı yangınla ilgili “alaycı paylaşımlar”, vatandaşlardan büyük tepki aldı.

BAKAN PAKDEMİRLİ, KASIT ŞÜPHELERİNE DEĞİNMİŞTİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangın bölgesindeki incelemesinin sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının kasıtlı çıkarıldığına yönelik şüphelerin olduğunu vurgulayarak, “Kamuoyunda özellikle son iki günde sosyal paylaşım sitesi aracında olsun diğer kaynaklarda olsun bu yangının özelinde de çok ciddi kasıt şüpheleri yaşandı. Bunla ilgili de tabii ki Valiliğimiz çok yönlü soruşturmayı yürütüyor. 4 şüpheli gözaltına alındı, bunun 2’si savcı tarafından serbest bırakıldı ve 2 yeni daha şüphelimiz var.” ifadesini kullanmıştı.

YANGINLAR KONTROL ALTINDA

Pakdemirli, emniyet İHA’larının süreci kontrol etmelerinde büyük fayda sağladığının altını çizerek, “Tabii beklediğiniz haber, buradaki yangın şu saat saygınlığıyla tam anlamıyla kontrol altında.” dedi.

Ayrıca Bakınız.  Filtre Kahve Nedir, Nasıl Yapılır, Çeşitleri ve FaydalarıCevap bırakın