Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Her Kadının İhtiyaç Duyduğu 7 Süper Gıda

Kilo vermek ve sağlığınızı iyileştirmek istiyorsanız, diyetinize meyveler, sebzeler ve tam tahıllar gibi besleyici süper gıda ve yiyecekler eklemeye özen göstermelisiniz.

Bakın, vücudunuza koyduğunuz her şey aslını söylemek gerekirse hastalıklarla savaşan cephaneliğinizde bir araçtır ve en kaliteli silahları seçmek çok mühimdir. Peki, tercih edilen en kaliteli diyet silahları tam anlamıyla nedir?

Şu anda harika görünmenize ve hissetmenize yardımcı olabilecek ve ileride meme kanseri, kalp hastalığından ve kırılgan kemiklere kadar değişik kadın sağlığı kaygılerinden koruyabilecek bu süper yiyecekler burada devreye giriyor !

Yazı İçeriği

 • Her Kadının İhtiyaç Duyduğu 7 Süper Gıda
  • Yağlı balık
  • Ceviz
  • Fasulyeler
  • Yulaf Ezmesi
  • Süt
  • Çilek ve Böğürtlen

Her Kadının İhtiyaç Duyduğu 7 Süper Gıda

Aşağıdaki yedi süper yiyeceğin tümü, önümüzdeki yıllarda sağlık ve kilo verme çabalarınız için lezzetli ve güçlü müttefiklerdir. Ne olduklarını ve ne sıklıkla yemeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin. Ve sağlığınızı iyileştirmenin daha fazla yolu için; Kadın sağlığı için magnezyum almak için 5 neden makalemize okuyun.

Yağlı balık

bayanların yemesi gereken gıdalar

Bunu ye! çünkü: Kilo alımı, artrit ve kalp hastalığına bağlı ölümleri önüne geçer.

Uskumru ve somon gibi yağlı balıklar, sağlığı geliştiren süper güçlerini yüksek omega-3‘lerine ve D vitamini içeriğine borçludur. Aslını söylemek gerekirse, yağlı balıkların kilo vermeye yardımcı olan bu besinlerdir. D vitamini açlığı ve istekleri kontrol altında tutarken, omega-3’ler tokluk hissini artıran ve iştahı azaltan sindirim oranını yavaşlatarak gün süresince daha az kalori yemenize yararlı olur. Düzenli olarak yağlı balık tüketmek, kalp hastalığından ölme olasılığınızı da% 33’ten çok azaltabilir! Dahası, güçlü yağ asitleri iltihabı uzak tutabilir ve buna karşılık, genel olarak ağrı ve sertlikle ilişkili bir durum olan artrit riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Ayrıca Bakınız.  Beta HCG testi nedir? Değerleri nelerdir?

Ne kadar gereksiniminiz var: Koruyucu besin maddelerinin düzenli olarak tedarik edilmesini sağlamak için haftada en az iki kez yağlı balık yiyin. Pişmiş bir porsiyon 100 gram olarak kabul edilir.

Ceviz

süper gıda

Bunu ye! çünkü: Daha iyi uykuyu teşvik eder, kolesterol seviyelerini düşürür ve kardiyovasküler hastalık riskini azaltır.

İster inanın ister inanmayın, her sene üç kadından biri kalp hastalığından ölüyor. En hayati organınızı korumak, günlük diyetinize biraz ceviz eklemek kadar basittir. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, günde 50 gram ceviz yemenin, yalnızca 8 hafta içinde, kilo almaya neden olmadan kalbe ve kalbe giden kan akışını önemli ölçüde iyileştirebileceğini buldu. Sağlık uzman kişilerı bunun yanısıra, güçlü yemişin kolesterol seviyelerini düşürebileceğini ve daha iyi bir gece uykusunu destekleyebileceğini ve bunun da daha ince kalmanıza yardımcı olabileceğini söylüyor. 500’den çok katılımcının yer aldığı yeni bir başka çalışma, yalnızca 30 dakikalık uyku saatini kaybetmenin obezite riskini %17 artırdığını ortaya koydu!

Ne kadar gereksiniminiz var: Günde 50 gram tüketebilirsiniz. Yalın atıştırmalık olarak tadını çıkarın yahut yoğurda, yulaf ezmesine yahut salatalara ekleyin.
Afiyet olsun.

Fasulyeler

bayanların tüketmesi gereken gıdalar

Bunu ye! çünkü bunlar: Kolesterolü düşürür, diyabeti önüne geçer ve adet evvelsi gerginlik sendromu yan etkilerini azaltır.

Fasulyenin lif yönünden zengin olduğunu, baklagillerin kolesterol düşürücü etkilerinden sorumlu olan besin olduğunu zaten biliyorsunuzdur, lakin su tutma ve ruh hali değişiklikleri gibi adet evvelsi gerginlik semptomlarını azaltabileceğini duydunuz mu? Mineral, vücudun suyu atmasına yararlı olur ve bunun yanısıra ruh halini dengede tutan ve iştahı kontrol altında tutan hormon olan serotonin seviyelerini artırabilir. Ama hepsi bu değil! Düşük glisemik indeksleri sebebiyle, fasulyenin karbonhidratları, misal verilecek olursa, kan şekeri seviyelerini sabit tutmaya yararlı olur. Kilo alımını ve diyabeti uzak tutmaya yardımcı olabilir ve bunun yanısıra şeker hastalarının sıhhatli bir kan şekeri seviyesini korumasına yardımcı olabilir.

Ayrıca Bakınız.  Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ne kadar gereksiniminiz var: Haftada üç fincan fasulye yeterli gelmektedir..

Yulaf Ezmesi

kadınlar için süper gıda yulaf ezmesi

Bunu ye! çünkü: Formunu korumaya yararlı olur. Kolesterolü düşürmeye, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet riskini düşürmeye yararlı olur.

Yüksek kolesterol, kan damarlarında yağ biriktiğinde gelişen, hayatı tehdit eden bir durumdur. Tedavi edilmezse kalp krizi ve felce neden olabilir. Neyse ki mücadele etmesi çok zor değil. Yulaf ezmesi gibi, çözünür lif yönünden zengin tam tahıllar içeren sıhhatli bir diyet yardım edebilir. Yulaf ezmesi sizi kalp hastalığından da koruyabilir. 68.000’den çok kadının katıldığı bir araştırmada, günde en çok lif tüketenlerin, en az tüketenlere göre kalp hastalığına yakalanma olasılığının %23 daha düşük olduğunu buldu. Kahvaltılık temel lif içeriği aracılığıyla, tip 2 diyabet geliştirme olasılığını %61 oranında azaltabilir! Süper yıldız besin aynı zamanda kan şekerini dengelemeye yararlı olur, bu da diyetten kaynaklanan açlığı ve glikozdaki tehlikeli düşüşleri önüne engel olur. Başka bir deyişle, yulaf ezmesi yemek aslını söylemek gerekirse sıhhatli ve sıhhatli kalmanıza yardımcı olabilir.

Ne kadar gereksiniminiz var: Günde 1 fincan yulaf ezmesi kahvaltıda yeterli gelmektedir..

Süt

kadınlar için en kaliteli içecek

Bunu iç! çünkü: Kemikleri korur, yağlarla savaşır, kanser ve kalp hastalığı riskini azaltır.

Hepimiz daha evvel duymuşuzdur: Süt vücuda iyi gelir. Kalsiyum yalnızca kemikleri sıhhatli ve güçlü tutmakla kalmaz, aynı zamanda yağ ve kilo alımıyla da savaşır. Vücudunuzun kalsiyumu emmesine yardımcı olmanın yanı sıra, D vitamini kalp hastalığı riskini azaltabilir ve meme, kolon ve yumurtalık kanserlerini önleyebilir.

Ne kadar ihtiyacın var: Günde bir fincan içmeyi hedefle.

Çilek ve Böğürtlen

hamile kadınlar için yiyecekler

Bunu ye ! çünkü bunlar: Sıhhatli gebeliklere yararlı olur ve zihinsel gerilemeyi, sindirim bozukluklarını ve kolon kanserini önüne geçer.

Ayrıca Bakınız.  Evde Kendi Bitkisel Şampuanınızı Yapmanın 5 Kolay Yolu

Meyveler yalnızca günlük beslenmenize renkli ve lezzetli bir katkı değil, aynı zamanda bir dizi sağlık yararının kompakt bir kaynağıdır. Meyvenin yüksek lif içeriği aracılığıyla, çilek yemek sindirim bozukluklarını ve kolon kanserini de önleyebilir. Meyveler aynı zamanda folik asit ve C vitamini yönünden da zengindir. Doğurganlık senelerinda kadınlar için iki temel besin maddesi.

Ne kadar gereksiniminiz var: Her hafta üç ila dört porsiyon değişik meyveleri yalın yiyin yahut yoğurda, yulaf ezmesine, salatalara ve tatlılara ekleyin. Afiyet olsun.Cevap bırakın