Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Hızır Aleyhisselamın Rızık ve Şifa Duası

Hızır Aleyhisselamın duası ile başınıza gelen hastalıklara ve kötülüklere karşı okuyabileceğiniz Hızır Aleyhisselamın şifa duası sizlere fayda sağlayacak bir duadır Allah’ın izniyle. Hızır Aleyhisselam duası kim inanarak okursa başına gelen tüm hastalıklardan kurtularak şifa bulur Rabbimizin izniyle. Hastalıklarına şifa arayışında olanlar için Hızır Aleyhisselamın ALLAH’a ettiği bu duasıyı sizlerle paylaşıyoruz. Hızır Aleyhisselamın duasını okumadan önce abdestli olmalısınız. Duayı ister hasta olan kişi, isterseniz de hastanın başında bekleyen kişi okuyabilir. Çok etkili olan bu duayı sabah akşam okuyabildiğiniz kadar okursanız çok çabuk bir şekilde etkisini hissedeceksiniz. Bilhassa Bu yıl başımıza gelen ölümcül grip hastalıkları içinde bu dua okunmalıdır. Rabbim şifa versin inşallah.

Hızır Aleyhisselamın Şifa Duası

” Aksemtü aleyki eyyetühel ılletü bi izzetillâh.Ve bi azameti azametillâh.Ve bi celâli celâlillâh..Ve bi kudrati kudretillâh.Ve bi sültani sültânillâh.Ve bi lâ ilâhe illellâh.Ve bi mâ cerâ bihil kalemü min indillâh.Ve bi lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi illen sarafti.”

Hızır Duasının Türkçe Manası:

” Ey hastalık! Sana Allah’ın izzetiyle,azametiyle,yüceliğiyle,kudretiyle,gücüyle,la ilâhe illellâh ile,Allah katından kalemin yazdıkları ve Allah’ın güç ve kuvveti ile yemin veriyorum,bu kimseyi terk edip uzaklaş.”

Kaynak: Sırrul esrar dualar(Arif Pamuk)

Bu duayı abdestli bir şekilde namazlarınızdan sonra okursanız daha etkili olacaktır. Allah tüm şifa bekleyenlere acil şifalar versin. Amin.

Ayrıca Bakınız.  Pazar Günü Hacet İçin Okunacak Esmalar


Cevap bırakın