Honor Watch GS Pro ne zaman Türkiye’ye gelecek?

0

Honor, mobil cihazlarıyla olduğu kadar akıllı saat ve akıllı bileklik gibi aksesuar ürünleriyle de öne çıkan bir marka. Firmasın geçtiğimiz …

Honor, mobil cihazlarıyla olduğu kadar akıllı saat ve akıllı bileklik gibi aksesuar ürünleriyle de öne çıkan bir marka. Firmasın geçtiğimiz haftalarda duyurusunu yaptığı yeni akıllı saati Honor Watch GS Pro ise sahip olduğu donanımlarıyla gözleri üstüne topluyor ve Türkiye’ye ne zaman geleceği merak ediliyor. Şirketten bu hususta bir açıklama hala yapılmış değil; lakin Kasım ayının üçüncü ya da son haftasında saatlerin satışına başlanabilir.

Ürün, pek çok donanımıyle ön planda gözüküyor. Lakin en mühimsi 25 günü bulan batarya ömrü. Birçok akıllı saat kullanıcısının en büyük sorunlarından biri, mobil cihazlarının yanı sıra saatlerini de bunun yanısıra şarj etmek. Lakin Honor, çıtayı biraz daha yukarı çekerek bu süreyi 25 güne kadar çıkarmış gibi görünüyor.

Honor Watch GS Pro, 1.39 inç’lik ekran büyüklüğüne sahip ve AMOLED yuvarlak ekranında sunduğu 454×454 çözünürlük ve 326 ppi oranıyla ön planda gözüküyor. Birçok değişik saat görünümü barındıran ürün, hareketli saat yüzleri de sunuyor. Amerikan Ordusu’nun 14 farklı testini geçerek MIL-STD-810G sertifikası da alan ürün, 50 metreye kadar suya dayanıklı yapıda.

25 güne kadar batarya ömrüne sahip olan ürün; dış ortam antrenman modu açıkken 100 saate kadar, GPS açık modda ise 48 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Tırmanış ve dağcılıkla ilgilenenlere yönelik olarak yükseklik ölçümü ve hava basıncı bilgileri sağlayabilen saat, bunun yanısıra Ay evrelerini de gösteriyor, gelgit zamanları hakkında kullanan kişiyi uyarabiliyor. Bu sayede, önemli hava değişimlerini bildiren akıllı saat, barındırdığı GPS ve Glonass konumlandırma sistemleriyle beraber Rotadan Dönüş işlevine sahip. Bu sayede doğa yürüyüşlerinde kaybolunsa bile kat edilen rotayı birebir geri yürüyerek başlangıç noktanıza varmanızı sağlayabiliyor.

Ürün, 100’den çok antrenman seçeneği ile beraber geliyor. Spor takibi sahip olduğu sahip olduğu detaylarının haricinde Watch GS Pro’nun sağlık takibi sahip olduğu sahip olduğu özellikleri de bulunuyor. Huawei TruSeen 3.5 teknolojisiyle kalp ritmini takip edebilen ürün, kandaki oksijen doygunluk seviyesini gösteren SpO2 ölçümü de yapabiliyor.

Ayrıca Bakınız.  Dünyanın ilk Wi-Fi 6 Plus Router'ı HONOR Router 3!

Üstünde yer alan hoparlör ve mikrofon aracılığıyla Bluetooth bağlantısını kullanarak telefon görüşmelerinin yapabildiği akıllı saat, “Mobil cihazımu Bul” işleviyle de cihazın yerini belirleyebiliyor. Telefona olan bağlantısı aracılığıyla EMUI 10 işletim sistemli mobil cihazlar için “Uzaktan Deklanşör” donanımı de sunuyor.

Cihazın fiyatı hala açıklanmış değil; lakin 2000-2250 TL fiyat aralığında satışa sunulabilir.


Cevap bırakın