Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Huawei Google tarzı Petal’ı tanıttı

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin içinde ortaya çıkan problem sebebiyle birden fazla şirket Huawei’ye ambargo uygulamak zorunda kalmıştı. Huawei Petal arama motoru tanıtıldı.

Huawei Petal arama motoru tanıtıldı

Geçtiğimiz haftalarda Google’ın Amerika Birleşik Devletleri hükümetinden işbirliğini uzatma talebinde yer aldığı haberlerde yer almıştı.

Lakin Amerika Birleşik Devletleri hükümeti bu talebe herhangi bir cevap vermedi. Ambargo sebebiyle kendi çözümlerini geliştirmek zorunda kalan Huawei, Google PlayStore rakibi AppGallerry sistemini tanıtmıştı.

Benzer biçimde arama motoru alternatifi üstünde çalışan şirket, bugün Google rakibi Huawei Petal’ı kullanıcıların beğenisine sundu.

Arama motorunı Huawei AppGallery üstünden indirerek kullanabilirsiniz.Petal üstünden arama haricinde müzik dinleyebilir, otel rezarvasyonu yapabilir, haberleri okuyabilir, hava durumu tahminlerine bakabilir ve istediğiniz herhangi bir uygulamayı indirebilirsiniz.

Firma ytesirlileri, bu sahip olduğu özelliklerin günden güne daha da artacağını belirtti. ortalama bir yıldır geliştirme sürecinde olan arama motoru, test aşamasında Huawei Search olarak adlandırılıyordu.

Geliştirilen sistem aracılığıyla Petal, 3. parti APK uygulamalarını yüklemeyi kolaylaştırıyor. Uygulama AppGallery’de mevcutsa sistem otomatik olarak AppGallery’e yönlendirmekte.

Şimdilik bazı ülkelerde indirilebilir olan uygulama, yaıkın zamanda tüm ülkelerde yayınlanacak.

Ayrıca Bakınız.  ASUS TUF GeForce GTX 1660 SUPER 6GB incelemesi


Cevap bırakın