Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

HUAWEI Mate 40 Özellikleri ve Fiyatı!

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, ürün yelpazesini devrim niteliğindeki en yeni amiral gemisi mobil cihazları olan gelişmiş HUAWEI Mate 40 Serisi ile güçlendirdi. Huawei teknolojisinin en kaliteli ve en yenisi HUAWEI Mate 40 Serisi, Huawei’nin yeniliğe olan bağlılığını ve şuana dekki en kaliteli Mate’i yaratma hakkındaki kararlılığını gözler önüne çıkarıyor.

Sekiz yılda 10 muhteşem Mate Serisi cihazın lansmanını gerçekleştiren Huawei, şimdi en yeni amiral gemisi Mate’i yeni zirvelere taşıyor. Güçlü performanstan benzersiz kullanıcı deneyimine kadar HUAWEI Mate 40 Serisi ile ilgili her şey, mümkün olan en heyecan verici mobil cihaz deneyimini sağlamak için düzenlendi. HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+, dünyanın ilk ve tek 5 nanometre entegre 5G çip setini, Ultra Vision Cine Kamera sistemi ve ikonik Uzay Halkası tasarımının yanı sıra daha akıllı, daha özenli bir dijital deneyimi bünyesinde içerisinde yer alıyor.

Huawei Tüketici Elektroniği GrubuCEO’su Richard Yu, gerçekleştirdiği lansman sunumunda “HUAWEI Mate Serisi her sene en heyecan verici teknolojiyi tek bir çarpıcı pakette bir araya getiriyor. Mate Serisi DNA’sını tanımlayan şey budur ve hepsi de inovasyona olan bağlılığımızla mümkün olmuştur. Bu benzeri görülmemiş zamanlarda, tüketicilerin yaşamları üstünde olumlu ve manalı bir etki sağlayan yenilikçi teknolojiyle daha iyi bir gelecek yaratmaya kararlıyız. Gelecekte, Kusursuz Yapay Zeka Yaşam deneyimini dünyanın her yerinden tüketicilere sunmak için, iş ortaklarımızla yakın çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Mate 40 Serisi’nin fütüristik Space Ring tasarımı

İkonik tasarımı yenilikçi teknolojiyle birleştiren HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+’ın 88 derece Horizon Display Ekran tasarımı, kompakt bir pakette akıcı bir ekran oluştururken sahip olduğu ipeksi eğri kullanıcıya ergonomi sağlıyor. Ürünler bunun yanısıra IP68 toza ve suya dayanıklılık, hem sanal hem de fiziksel ses kontrolü seçenekleri ve yanlış dokunmayı önleyen gelişmiş algoritmaları da sunuyor.

HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+ mobil cihazları, 3D Face Unlock, ultra geniş açılı bir selfie kamerası ve son derece duyarlı bir hareket sensörü ile teknolojiyle dolu daha ufak bir ön kameraya sahip.

HUAWEI Mate 40 Serisi ikonik dairesel ve simetrik tasarımının bir evrimi olan Uzay Halkası Tasarımını benimsiyor. HUAWEI Mate 40 ve HUAWEI Mate 40 Pro, Siyah ve Beyaz renklerinin yanı sıra, görünmeyen gizemleri çağrıştıran renk değiştirme efektine sahip büyüleyici bir Mistik Gümüş renkte de mevcut. Bunun yanısıra Ayçiçeği Sarısı ve Zeytin Yeşili olmak üzere iki vegan deri çeşidi de bulunuyor. HUAWEI Mate 40 Pro+, Seramik Beyazı ve Seramik Siyahı renklerde sunulan zarif bir nano teknoloji seramik arka panele sahip.

Ayrıca Bakınız.  ASUS TUF GeForce GTX 1660 SUPER 6GB incelemesi

Kirin 9000 yeni performans ve 5G herkes tarafından bilinenlarını belirliyor

5G için tam donanımlı ve yoğun hesaplamalar ile çoklu görev işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen Kirin 9000, mevcut en gelişmiş 5nm 5G çipseti. Şimdiye kadarki en yoğun ve en tam özellikli 5G SoC olan Kirin 9000, 15.3 milyardan fazla transistöre sahip. Üst düzey güç verimliliği için 3 farklı düzeyde tasarlanan güçlü işlemci, 3.13 GHz hızlara kadar ulaşabiliyor.

Bunun yanısıra SoC’ye entegre bir 24 çekirdekli Mali-G78 GPU’nun yanı sıra, cihazdaki yapay zekayı yeni bir seviyeye taşıyan iki büyük çekirdekli ve bir ufak çekirdekli yenilikçi bir NPU da bulunuyor.

HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+’taki 24 çekirdekli Mali-G78 GPU, şuana dek bir Huawei cihazında yer alan en güçlü GPU. 90Hz ekran, daha yüksek yanıt zamanı için 240Hz dokunmatik örnekleme hızı ile beraber çalışıyor ve görsel deneyime karşılık gelen dokunsal geri bildirim sağlıyor. Bu eğlence kurulumu, süper bas stereo ile sinematik deneyimler yaratmak için iki stereo hoparlörle tamamlanıyor.

HUAWEI Mate 40 Serisi, HUAWEI SuperCharge’ın en süratli versiyonunu destekleyen, 5G’nin isteklerine ayak uydurmak için lüzumlu olan pil teknolojisiyle de donatıldı.

Dünyanın en gelişmiş mobil kamera sistemi

HUAWEI Mate 40 Serisi’ndeki kamera sistemi, mümkün olan en kaliteli kamera çözümünü sağlamak için Leica ile beraber tasarlandı ve ultra geniş açılı lens, güçlü yüksek çözünürlüklü ana kamera, etkileyici telefoto kamera ve daha fazlasını sunuyor. Dual Cine Kamera ve Dual Ultra Geniş Kamera ile kullanıcılar, hem ön hem de arkaya bakan kameradan inanılmaz geniş açılı videolar ve görüntüler yakalayabilirler.

Sinematik videografi hakkında HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+ benzersiz bir dizi yenilik sunuyor. Dual Cine Kamera, 3:2 sinema tarzı bir çekim oranı sensörüne sahip. Steady Shot ile yüksek kaliteli görüntüler yakalamak her zamankinden daha kolayken, XD Fusion HDR Engine, kullanıcılar aşırı ışık kontrastıyla çekim yaparken bile dengeli pozlama sağlar. Diğer gelişmeler arasında Tracking Shot yer alırken, Story Creator gerçek sinematik efektlere izin verir. Arka plan müziği, filtreler ve efektler de kolaylıkla eklenebilir. Ses performansına da önem veren HUAWEI Mate 40 Serisi, Audio Focus, Audio Zoom ve bağlı Bluetooth cihazlarından yüksek kaliteli ses kaydı sahip olduğu sahip olduğu özelliklerine sahiptir.

Ayrıca Bakınız.  Adım Adım Bing Webmaster Toolsa Kayıt Olma 2021

Ultra Geniş Cine Kamera lensi artık daha kapsamlı bir görüş alanının yanı sıra daha zengin ayrıntı, gelişmiş düşük ışık performansı ve bozulma düzeltme algoritmaları sunarak kullanıcıların güzel, geniş manzaralar yakalamasına imkan tanırken, ana kamera gerçek yüksek çözünürlüklü çekimler sağlıyor. Tam Piksel Octa PD Otomatik Odaklama ile görüntü kalitesi daha da geliştirildi.

Geliştirilmiş distorsiyon düzeltmesi yüzü, vücudu ve uzuvları hedefleyerek ultra geniş açılı lensi daha fazla senaryoda kullanışlı hale getirir. HUAWEI Mate 40 Pro, 10x hibrit yakınlaştırmayı ve 50x dijital yakınlaştırmayı desteklemek için bir periskop optik telefoto kameraya sahiptir ve HUAWEI Mate 40 Pro +, 20x hibrit yakınlaştırma ve 100x dijital yakınlaştırma sağlayan çift telefoto kamera ile bunu daha da ileri götürür.

HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+ üstündeki Ultra Vision Selfie Kamerası, 4K çekim desteği ile yakın ve kişiselden ultra geniş görüntüye kadar mevcut üç görüş alanından birinde çekim yapma seçeneğiyle vlog çekimleri ve selfieleri ile çığır açıyor. Vlog çekimleri, Ağır Çekim Özçekimi, kullanıcıların süratli tempolu hareketlerini kaydederken çarpıcı efektler eklemelerine izin vererek ön kameraya daha da fazla çok yönlülük katıyor.

Çiçeği burnunda bir kullanıcı deneyimi

HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+, cihazların tamamen eller serbest kontrolünü sağlayan Smart Gesture Control dahil olmak üzere yeni kullanıcı odaklı özelliklerle tüketicilerin mobil cihazları hayatlarına entegre etme metodlarınde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Cihazı uyandırmak için elinizi cihazın üzerine getirmeniz yahut sola, sağa, yukarı ve aşağı kaydırmalarla mobil cihazınuzda gezmeniz yeterli. Bunun yanısıra Air Tap adı verilen bir hareketle de (air tap) çağrı cevaplamak mümkün.

Yeni dinamik Eyes on Display aracılığıyla, telefondan ihtiyaç duyulabilecek tüm bilgileri barındıran tamamen özelleştirilebilir etkileşimli ekranlarla bir bakışta etkinleştirilebiliyor. Telefonla göz teması kurarak istenmeyen aramaların sesi kısılabiliyorken, kullanıcı cihaza odaklandığı sürece otomatik uyku devre dışı bırakılıyor.

Ayrıca Bakınız.  Depremde erken uyarı sistemi afet riskini azaltacak

Huawei’nin 1 + 8 + N ekosisteminin gücüyle birleştiğinde, Çoklu Ekran İş Birliği, kullanıcılara aynı anda pek çok cihazı çalıştırmaları için çiçeği burnunda bir yol sunuyor ve eşzamanlı olarak üç uygulamayı birden çalıştırarak benzersiz deneyimler sunmak için mobil cihaz ve bilgisayarı birleştiriyor. Bunun yanısıra, kullanıcıların mobil cihaz ekranlarındaki içeriği bir başkasına sunmaları gerektiğinde, tek yapmaları gereken, açılan Çoklu Cihaz Kontrol Paneline yalnızca bir dokunuş yapmak.

Gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda EMUI 11 işletim sistemi, Huawei cihaz kullanıcılarını korumak için her zaman kapsamlı güvenlik çözümlerine sahip oldu. Trusted Execution Environment işletim sistemi, ticarileştirilmiş güvenlik mikro çekirdeği için en yüksek sertifika seviyesi olan CC EAL5+ sertifikasına sahip. EMUI 11 bunun yanısıra yeni gizlilik donanımlarıyla beraber geliyor: Kullanıcılar görüntüleri aktarırken konum, zaman ve cihaz ayrıntıları gibi duyarlı kişisel verileri gönderilmeden evvel dosyadan kolayca temizleyebilirler. Not Kilidi, içeriği bir PIN yahut biyometri verisi ile güvence altına alarak kişisel notların her zaman kişisel kalmasını sağlar.

HUAWEI Mate 40 Serisi, kullanıcılara daha akıllı, daha zengin, daha rahat ve güvenli bir mobil cihaz deneyimi sunan yenilikçi Huawei Mobil Hizmetleri (HMS) ile donatıldı. Lansman sırasında Huawei, global Huawei kullanıcıları için mevcut yeni uygulamaları da açıkladı: Bunlar, pek çok arama türünü destekleyen bir arama motoru olan Petal Search; HUAWEI Mate 40 Serisi’nin hareket kontrol donanımıni kullanan bir harita uygulaması olan Petal Maps ve güçlü bir birleşik belge hizmeti olan HUAWEI Docs. Bütün bu uygulamalar bir araya gelerek dünya çapındaki 700 milyon Huawei cihaz kullanıcısı için daha iyi bir dijital yaşamın yolunu açıyor.

HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+ Fiyatı Ne Kadar?

HUAWEI Mate 40 Pro, 1200 Euro civarında bir fiyatla tanıtılırken, HUAWEI Mate 40 Pro+ın fiyatı 1400 Euro şeklinde. Lakin mobil cihazların Türkiye fiyat aralıkları hala netlik kazanmış değil.Cevap bırakın