İkiz bebek olmasını sağlayan 7 yiyecek

0

Bir bebek hayatınızda muazzam mutluluk getirir ve ikiz bebekler iki kat daha keyiflidir ve kendinizi dünyanın zirvesinde hissettirir. Lakin tüm …

Bir bebek hayatınızda muazzam mutluluk getirir ve ikiz bebekler iki kat daha keyiflidir ve kendinizi dünyanın zirvesinde hissettirir. Lakin tüm ebeveynler aynı görüşe sahip değil. Pek çok kişi aynı anda ikiz yahut daha fazla bebek sahibi olmaktan korkarken, diğerleri umutsuzca ikiz bebek sahibi olmak isteyebilir. Siz ve eşiniz ikinci kısımda misiniz? O halde bu makale tam size göre!

Yazı İçeriği

 • İkizlere Hamile Olma Şansınızı Artıran Yiyecekler
  • Ananas Çekirdeği
  • Tapyoka
  • Folik Asit
  • Yam Sebzesi (Dioscorea)
  • Süt
  • Maca kökü
  • Karbonhidratlar
 • İkizlere Sahip Olma Şansınızı Artırmanın Diğer Yolları
  • 1. Tüp Bebek (IVF) Metodu
  • 2. Doğurganlık İlaçları

İkizlere Hamile Olma Şansınızı Artıran Yiyecekler

tamamen doğal yollardan ikizlere hamile kalmak için gıdalar

İşe yarayan yalnızca genleriniz değil, aynı zamanda beslenme alışkanlıklarınızdır. Aşağıdaki makalede, doğurganlığınızı artırabilecek değişik yiyecekleri listeledik, böylece ikizlere hamile olma şansınız daha yüksek.

Ananas Çekirdeği

Ananaslar, fetiliteyi artırabileceği için ikiz bebek sahibi olma şansınızı artırmanın harika bir yoludur. Ananas meyvesinin çekirdeğini diyetinize dahil edebilirsiniz.

Ananaslarda bir tür protein olan bromelainin varlığı yumurtlama ve döllenmeye yararlı olur.

Tapyoka

Tapyoka nişastalı bir üründür. Çoğu kadın yumurtlama sırasında bir yumurta bırakır. İkizler, döllenmeden sonra yumurta ikiye ayırındüğünde yahut iki ayrı yumurta döllendiğinde oluşur.

İkizlere Hamile Olma İhtimali Arttıran Yiyecekler

Bazı araştırmacılar, tapyoka yemenin bir kadının yumurtlama sırasında pek çok yumurta salmasına yardımcı olabileceğini kanıtladı. Pek çok yumurtanın serbest bırakılması ikiz doğurma olasılığını artırır. Bu sayede, bu durumda, ikizler tek yumurta ikizi değil, çift ​​yumurta ikizleri olabilir , çünkü iki ayrı yumurta döllenir.

Folik Asit

Folik asit , büyüyen bebeğinizin temel gereksinimlerinden biridir ve doktorunuz hamileliğiniz sırasında diğer vitaminlerle beraber folik asit takviyeleri önerebilir . Avokado, ıspanak, brokoli ve kuşkonmaz da iyi bir folik asit kaynağıdır. Bunun haricinde hamile kalmaya çalışan bayanların gebe kalma şanslarını yükseltmek için düzenli olarak folik asit tüketmeleri önerilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Farmasi Giriş, Üye Girişi, Online Katalog, Üyelik Ürünleri - 2021
İkizlere Hamile Olma Şansınızı Artıran Yiyecekler

Araştırmacılar bunun yanısıra, daha yüksek miktarda folik asit almanın bir kadının ikiz bebek sahibi olma şansını artırabileceğini de tespit ettiler. İkizleri hamile bırakmaya çalışıyorsanız, doğurganlığınızı yükseltmek için tavsiye edilen dozun iki katını alabilirsiniz. Lakin bunu yapmadan evvel doktorunuza danıştığınızdan emin olun. Forum sayfamızda Hamilelikte Folik Asit Kullananlar yorumlarına bakabilirsiniz.

Yam Sebzesi (Dioscorea)

Yam sebzesi pek çok vatantaş tarafından bilinmez. Tatlı patatese benzer. Afrika, asya tarafında olan yumru türünde bir sebzedir.

Çalışmalardan birinde Nijerya’daki Yoruba kabilesine mensup bireylerin yüksek oranda ikiz doğum yaptığı görüldü. Diyetlerindeki önemli miktarda patates sebebiyle olduğu tespit edildi.

Yamlar, zengin bir progesteron ve fitoöstrojen kaynağıdır ve bu, aşırı yumurtlamaya neden olabilir. Bu nedenle, diyetlerindeki yüksek miktarda patates, ikiz yahut çoklu doğumların olası bir nedeni olarak bildirildi.

Süt

Yapılan bir çalışmada, daha fazla süt ve süt türevleri tüketen bayanların, daha az süt yahut süt ürünleri tüketen kadınlara göre ikiz bebek sahibi olma olasılığının beş kat daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

çoğul gebelik şansını artıran gıdalar

Süt ve diğer süt ürünleri tüketiminin vücutta ‘insülin benzeri büyüme etkenü’ adı verilen belirli bir protein türünü artırdığı görüldü. Bu tür protein inek sütünde bulunur ve diğer hayvansal ürünlerden de elde edilebilir. Daha fazla süt tükettiğinizde, yumurtalıklarınızın daha fazla yumurta salma şansı artar ve bu da ikizlere hamile kalma olasılığını artırır.

Maca kökü

Maca kökü tüketimi, doğurganlık sorunları yaşayan erkekler ve kadınlar için çok faydalıdır. Ek olarak, ikiz bebek sahibi olmak isteyen kadınlara doğurganlıklarını artırabileceği için maca kökü tüketilmesi önerilmektedir.

maca kökü ile hamile kalanlar

Bu iddiayı destekleyen çok fazla kanıt bulunmamakla beraber, denemeye değer. Bu kök çiğ, kurutulmuş yahut toz halinde tüketilebilir. Kısırlıkta Mucize bitki MACA adlı forum konusuna bakabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Saç rengini açmak için doğal yöntemler!

Karbonhidratlar

İkiz bebekler için plan yapmak istiyorsanız karbonhidratlar iyi bir alternatiftir. Karbonhidratlar vücudunuz için harikadır.

Baklagiller, tahıllar ve sebzeler gibi gıda maddeleri harika bir karbonhidrat kaynağıdır. Bu tür bir diyetle doğurganlığın artması sebebiyle yalnızca ikizlere sahip olma olasılığınız daha yüksek değil, aynı zamanda karbonhidratlar yönünden zengin bir diyet bebeklerde nöral doğum kusurlarını önlemeye bile yardımcı olabilir. En Sıhhatli 10 Düşük Karbonhidratlı Sebze adlı makalemize inceleyebilirsiniz.

hamile kalmayı kolaylaştıran besinler

Dikkat: Diyetinize yukarıda belirtilen yiyecekleri eklemek ikiz bebek sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Bu sayede, hamile kalmaya çalışırken herhangi bir diyet değişikliği yapmadan evvel doktorunuzla iletişime geçmelisiniz. Bu diyet değişikliklerinin yanı sıra, bazı yaşam tarzı değişiklikleri de yapılması önerilir.

Eğer zayıfsanız, biraz kilo almanız önerilir çünkü araştırmalar fazla kilolu bayanların ikiz bebeklerle hamile kalma şansının daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Daha kısa ya da ortalama boylu kadınlara göre daha uzun boylu bayanların ikiz doğurma olasılığının daha yüksek olduğu da gözlemlenmiştir. Emziriyorsanız ve ikiz doğurmayı planlıyorsanız, emzirmeye devam etmek iyi bir fikirdir. Bunun nedeni olarak, emzirmenin ikiz olma şansınızı 9 kat artırmasıdır.

İkiz çocuk sahibi olmak, genlerinize de bağlı olabilir. Misal verilecek olursa, Afrikalı bayanların ikiz doğurma şansı Kafkas bayanlarına göre daha yüksektir; İspanyol yahut Asyalı bayanların ikiz bebek sahibi olma olasılığı daha düşüktür.

İkizlere Sahip Olma Şansınızı Artırmanın Diğer Yolları

İkizlere hamile kalma şansınızı yükseltmek için bazı tıbbi yöntemler vardır. Lakin şu metodları değerlendirirken mutlaka doktorunuza danışın:

1. Tüp Bebek (IVF) Metodu

Tüp bebek sırasında kadından alınan yumurtalar, eşinin spermi tarafından laboratuvarda alınır ve döllenir.

tüp bebekle ikiz bebek sahibi olma metodu

Embriyolar oluştuğunda, pozitif bir gebelikle sonuçlanması için bir yahut daha fazla kadının rahmine transfer edilir. Bu sayede, pek çok embriyo transferinin çoğul gebeliklere (yahut ikizlere) neden olabileceği görülmektedir. Bu nedenle, ikiz bebek sahibi olma olasılığınızı yükseltmek için IVF (tüp bebek) nasıl tedavi edileceğini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Fındık - Fıstık ezmesi kilo aldırır mı?

2. Doğurganlık İlaçları

Doğurganlık ilaçları, gebe kalma şansını yükseltmek için yumurtalıklar tarafından salınan yumurta sayısını artırır. Bu sayede, bu aynı zamanda pek çok yumurtanın döllenme olasılığını da artırarak çift yumurta ikizlerine neden olur.

Doğurganlık ilaçları tıbbi ve fiziksel sağlığınıza bağlı olarak yalnızca belirli bir miktarda alınabileceğinden, çoğul gebelik metodu denemeden evvel bir doktora danışılmalıdır.

Kuşkusuz ikiz bebek doğurma şansınızı etkileyebilecek birçok etken vardır. Lakin yukarıda belirtilen bazı önerileri uygulayarak ikiz bebek sahibi olmak için deneyebilirsiniz. İkiz bebek sahibi olmak hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, doktorunuzla iletişime geçin.

İkiz hamile kalmak için dua

İkiz bebek için pozisyonlar

Doğal yolla ikiz bebek nasıl Yapılır

İbrahim Saraçoğlu ikiz bebek için kür

İkiz çocuğa nasıl hamile kalınır UZMANTV

İkiz gebelik geni kimden gelir

İkiz bebek olma olasılığı hesaplama

İkiz bebek için cinsel ilişki


Cevap bırakın