Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Inca Empousa II IKG-441 İncelemesi

Özellikle oyuncu kategorisine hazırladığı önemli aksesuarlarla oyuncular tarafından takip edilen markalardan Inca, daha evvel de ilk Empousa klavyesiyle konuğumuz olmuştu. bu kez ise Empousa serisinin son üyesi Empousa II RGB mekanik oyuncu klavyesi elimizde.

Inca Empousa II IKG-441 Tasarımı Nasıl?

Şu sıralar mekanik oyuncu klavyesi arayanlara güzel bir alternatif olacak olan Empousa II, Brown anahtarları kullanan ve RGB ışıklandırma desteğiyle beraber gelen oldukça yeni bir model. dizaynıyla güzel görünen Empousa II’de RGB ışıklandırma klavyedeki tuşlara yayılırken, klavyenin üst ve alt kenarında da ışık şeritleri bulunmasıyla değişiklik sağlanıyor.

Tuşlardaki RGB ışıklandırmayı ise Tabiki değiştirebiliyorsunuz. 6 farklı LED modu ve 19 ayrı aydınlatma efekti ile farklı biçimlerde aydınlatabildiğini klavyede bilek desteği de bulunuyor. Lakin bu bilek desteği yastıklı değil, düz plastik malzemeden biraraya geliyor. Bunun yanı sıra bu bilek desteği oldukça sağlam yapıda. Zira kutudan çıkan vidalarla klavyeye bağlayarak sabitleyebiliyorsunuz.

Empousa II’yi kutusundan çıkarttığınız gibi çalıştırabilirsiniz. USB üstünden bağlanan klavye, herhangi bir yazılım yüklemeyi şart koşmuyor, süratlica kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kutusu içinde güzel bir fırça yer aldığınu da altını çizelim; bununla tuşların aralarını ve altlarını kolayca temizleyebilmenizin düşünülmüş olması sevindirici. 1.8 metre örgü kablonun kullanıldığı klavye, bununla beraber yeterli mesafeyi de sunuyor.

Inca Empousa II IKG-441 Özellikleri Neler?

Şimdi gelelim Empouse II’nin performansına. Dediğimiz gibi Inca bu klavyede Brown anahtarlar kullanmış. tercih edilen anahtarlar kullanım olarak Cherry MX Brown’a oldukça yakın. Maksimum 60 gram çalışma ağırlığı, 2.1 mm etkinleştirme noktası ile bu tuşların toplam yolculuk mesafesi de 3.9 mm. Bu değerlerle beraber performansıyla oyunlar için uygun olduğunu söyleyebileceğimiz klavye, Tabiki duyarlı olduklarından özellikle yazı yazmak için pek tercih edilmeyebilir. Lakin biz bu klavyeyi yazılarımızı yazarken de kullandık ve bazı zaman bu incelemenin metnini de Empousa II‘de kaleme aldık.

Ayrıca Bakınız.  Honor Watch GS Pro ne zaman Türkiye'ye gelecek?

Tabiki yazı yazmak için biraz alışmanız gerekiyor, Lakin Daha sonra sorun yaşamayacaksınız ve seri biçimde kullanabileceksiniz. bunun yanısıra numerik tuş takımının bulunması da avantaj yaratıyor. Biz yazı yazarken açıkçası en çok Enter tuşuna alışmakta zorlandık. Shift tuşunun hemen üstünde, daha ufak biçimde yer alan bu tuş, sizi de zorlayabilir.

Son olarak bir de Brown anahtarların Blue Switch‘lere kıyasla daha sessiz olduğunu da söylemek lazım. Bu da tercih meselesi tabii ki zira kimisi mekanik klavyede daktilo tipleri tercih ediyor, kimisi ise daha sessiz olanları. Bizim tercihimiz daha sessiz olanlardan.

Sonuç

Sonuç olarak Inca Empousa II, genel hatlarıyla oldukça iyi bir klavye olmuş. Mekanik yapıda olmasıyla oyuncuların yüksek performans yönündeki beklentilerini rahat karşılayacak olan Empousa II, öte yandan fiyatıyla da rakip modellere göre iyi bir dengede geliyor. Empousa II’yi şu sıralar 500 TL fiyat ile pazarda bulabiliyorsunuz.

EDİTÖRÜN SEÇİMİ
CHIP Online Notu: %90

+ tesirli performans
+ RGB ışıklandırma
+ Kutu içeriği
+ Brown anahtarlar
+ Tak – çalıştır

– Enter tuşu boyutu
– Yazı yazmak için alışması zor

Inca Empousa II IKG-441 Teknik Özellikleri

Bağlantı USB 2.0
Tip Mekanik
Arka Işık RGB Işık Efekti 6 LED modu, 19 aydınlatma efekti
Kablo Uzunluğu 1.8 m.
Boyutlar 448 x 143 x 22 mm
Ağırlık 840 gr.Cevap bırakın