Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İndigo sendromu nedir? İndigo çocuk ne anlama gelir?

İndigo ve indigo çocuk sözcüklerini son zamanlarda oldukça fazla duymaya başladık. İndigo kelimesinin anlamı her ne kadar “çivit mavisi” olsa da, İndigo çocuk denilince ortaya bambaşka bir anlam çıkıyor. Derin anlamları olan indigo çocuk, sinir sistemleri, beş duyuları ile algılama ve yorumlama değişiklikları gösteren çocuklar olarak adlandırılıyor. İşte indigo çocuk hakkında araştırılanler…

İndigo kelimesinin gerçek anlamı “çivit mavisi” olarak geçmektedir. İndigo çocuk, bir diğer ismiyle kristal çocuk bir New Age teorisine göre özel, sıra dışı ve bazı zaman doğaüstü donanımlara yahut yeteneklere sahip olduğuna inanılan çocuk olarak tanımlanmaktadır. Bu teoriye dayanan düşünce Nancy Ann Tappe tarafından 1970’lerde ortaya çıkarılmış ve Jan Tober ile Lee Carroll tarafından daha da bilgiler eklenerek geliştirilmesi sağlanmıştır. İndigo çocuklarının kendine has farklı davranışları olduğu için bu anlamda anne babaların onlarla uyum sağlamak ve doğru davranmak için çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bu anlamda ilk olarak anne babaların indigo olan çocuklarına hayata bakışlarını ve davranış biçimlerini değiştirmeleri gerekir. İndigo çocukların sahip olduğu özellikleri ebeveynler tarafından çok merak edilmeye başlandı. İşte indigo çocuk hakkında araştırılanler:

İNDİGO ÇOCUK yahut KRİSTAL ÇOCUK NEDİR?

İndigo çocuk ya da kristal çocuk kendi yaşıtlarına ve yaşına göre özel kabiliyetleri olan çocuklar olarak tanımlanmaktadır.

Anne ve babaların çocuklarının İndigo çocuk ya da kristal çocuk olup olmadığının teşhisini koymak için tıbbi olarak mutlaka değişik testler yapılıp tanı konulması gerekiyor. Bu yapılan testler neticesinde indigo çocuklarda alışılmışın haricinde farklı, üstün denebilecek sahip olduğu özelliklerin yer aldığı görülür.

İNDİGO ÇOCUKLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ

⇒ özellikle okula ve yaşıtlarına uyum sağlamakta güçlük çekerler.

Disiplin hakkında oldukça sıkıntı yaşarlar.

Ayrıca Bakınız.  Kara Mantar Hastalığı Nedir, Belirtileri, Tedavisi, Bulaşıcı Mı 2021

Mutlaka bir otoriteye ihtiyaç duyarlar.

Bir yetişkin gibi davranışlar sergilerler.

Gelecekle ilgili sezgileri oldukça yüksektir.

Çok fazla enerjiktirler, ve hiç yorulmazlar.

Büyümüş de küçülmüş sözü onlar tam anlamıyla tanımlamaktadır.

Çok fazla alternatif sunulmasından hoşlanmazlar

Hiperaktif çocuklarla karıştırabilecek oldukları için uzmandan yardım alınması gerekir.

Çocuğunuzun İndigo olup olmadığını bazı testler yaptırarak öğrenebilirsiniz.

Özel bir çocuk oldukları için eğer doğru ve özel eğitim verilmesi neticesinde çocuğunuz un kabiliyetlerini olumlu yönde kullanmayı başarabilir.Cevap bırakın