Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İnstagram hesabı nasıl silinir?

Instagram kullanıcı hesabınızı tamamen nasıl sileceğinizi düşünüyorsanız, Instagram’ın zaman kaybından başka bir şey olmadığını düşünenler için en köklü çözüm olan Instagram hesap kapatmanın yolunu anlatıyoruz.

Instagram kullanıcıları zaman zaman hesap silme işlemi gerçekleştirmek isterler. Bunun değişik sebepleri olmakla beraber sonu hep aynı yere çıkar. Bu yazıda Instagram kullanıcı hesabınızı nasıl sileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgileri bulacaksınız.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Bir sosyal paylaşım sitesi uygulaması olan Instagram, telefon, tablet ve bilgisayar gibi değişik cihazlardan kullanılabilir. Lakin buna karşın Instagram hesabı silme işlemi ne yazık ki telefondan ve tablet gibi cihazlardan yapılamaz. aynı diğer sosyal paylaşım sitesi uygulamaları gibi bu uygulamayı da silmek için bilgisayar gerekir.

Instagram kullanıcı hesabını Silme İşlemi Sıralı Anlatım

Instagram kullanıcı hesabını silmek için evvellikle bilgisayarınızdan Instagram’ın orijinal sitesine giriş yapmalısınız. Bu aşamada sizden açıklandıği gibi siteye giriş yapmanızı istiyoruz, uygulamaya değil.

Instagram orijinal sitesinde üyelik oturumunuzu açtıktan sonra https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ hesap silme bağlantısı

Bu açılan sayfada ilk olarak karşınıza “kullanıcı hesabınızı neden silmek istiyorsunuz?” sorusu çıkacak. problemin karşısında ise dikdörtgen bir alternatifler butonu olacak. Bu butondan kapatma sebebinizi ortaya çıkaran seçeneği seçebilirsiniz. Eğer sebebini açıklamak istemiyorsanız “Başka bir şey” seçeneğine basabilirsiniz.

kullanıcı hesabınızdaki Fotoğraflar, Yorumlar, Beğeniler Tamamen Yok Olacak

ardından silme işlemini sürdürmek için üyelik hesabı şifrenizi girmelisiniz. Bu kısımda bir uyarıyla karşılaşacaksınız. Bu uyarıda, hesabı sil butonuna bastığınız takdirde kullanıcı hesabınızdaki bilgilerin, fotoğrafların, yorumların ve beğenilerin tamamen kaldırılacağı yazar. Yani bu zamana kadar kullanıcı hesabınızda birikimini yaptığınız tüm emekler bir saniye içerisinde yok olacaktır. Eğer bu hususta sizin için bir problem yoksa “Hesabı kalıcı olarak sil

Ayrıca Bakınız.  Rüyada hıçkırarak ağlamak ne anlama gelir?

kısa zamanda Instagram kullanıcı hesabınızı Kapatabilirsiniz

Instagram sosyal paylaşım sitesi uygulaması kullanıcı hesabını tamamıyla silmek en çok 3 dakika süren bir etkinliktir ve çokça basittir. Lakin yine de hesap silmekten başka seçeneğiniz olduğunu da hatırlatmak gerekir.

Instagram kullanıcı hesabınızı hatalılıkla Sildiyseniz Kurtarabilirsiniz

Instagram uygulamasının şu an dünya çapında milyonlarca kullanıcısı var. Haliyle uygulama yönetimi bu verileri kaybetmemek adına hiçbir kullanıcısının kendilerinden ayrılmasını istemiyor. Bu sebeple kullanıcı hesabını silmek isteyen bireyler için 30 günlük süreyle kısıtlanmış farklı kapatma seçenekleri sunuyor. Unutmayın ki Instagram kullanıcı hesabınızı sildikten sonra aynı mail adresi ya da telefon numarasıyla kayıt olduğunuzda eski kullanıcı hesabınızın ismini almanız imkansızdır.

buna karşın kullanıcı hesabınızı sildikten sonraki 1 ay içerisinde Instagram yönetimine kullanıcı hesabınızı hatalılıkla sildiğinize dair bir mail atarsanız kullanıcı hesabınızı ve içerisindeki tüm etkileşimleri kurtarma ihtimaliniz vardır.Cevap bırakın