Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İpek eşarp nasıl yıkanır?

Başörtülü bayanların çok fazla tercih ettiği ipek eşap temizliği oldukça önemlidir. İpek eşarp temizliği oldukça dikkat ve özen gerektiren bir durumdur. Genellikle bir hayli değerli olan ve yıpranmaya karşı oldukça hassas olan bu ipek eşarplar, mutlaka özen istemektedir. Sahip olduğu yumuşak dokusu aracılığıyla yıpranmaya oldukça açık olan ipek eşarpları temizlemenin en sıhhatli yolu kuru temizleme yöntemidir.

Evde İpek Eşarp Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde ipek eşarp temizliğini kendisi yapmak isteyen bireylerin dikkat etmeleri gereken belli başlı birtakım durumlar vardır. Bu önemli hususlar göz önünde bulundurularak yapılan ipek eşarp temizliğinde eşarplara herhangi bir zarar gelmesi engellenebilir. Lakin bilinmesi gereken şey özellikle ipek kumaşlar için en güvenilir temizlik yolunun kuru temizleme olduğudur. İpek eşarpları yıkarken evvellikle önemle üstünde durulması gereken durum kullanılacak olan şampuanın ipek eşarp şampuanı olması gerektiğidir. Diğer çamaşırlarınızı yıkarken kullandığınız deterjanları kullanmak ipek eşarpların yapısına oldukça zarar verecektir.

İpek eşarp temizliği

İpek Eşarp Yıkarken Suyun Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

İpek eşarp yıkarken dikkat edilecek diğer mühim bir husus eşarpların yıkandığı suyun özelikleridir. Özellikle suyun içerisinde yeralan kireç ve klor ipek türü kumaşlara oldukça zarar vermektedir. Suyun kirecini ve klorunu almak isteyen bireyler, suyu ilk evvel kaynatarak kireç ve klordan kurtulabilirler. Yıkama anında kullanılacak olan su hakkında önemle üstünde durulması gereken diğer bir husus ise suyun sıcaklığıdır. Kullanılacak olan suyun sıcaklığı elinizi yakmayacak kadar ılık olmalıdır. bununla beraber ipek eşarplarınızı herhangi bir zarar vermeden temizleyebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Fındık - Fıstık ezmesi kilo aldırır mı?


Cevap bırakın