Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İstanbul’a en yakın tatil yeri: Esenköy

dünya çapında binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgınının Türkiye’de de tesirini göstermesi, kişilerın birçok alışkanlığını değiştirdi.

Otel tatillerinden vazgeçenler daha yalın tatil alternatiflerini araştırmaya başladı.

İstanbul’a yakın tatil bölgelerini mercek altına alanların karşısına ilk çıkan adres ise Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Esenköy Beledesi oldu.

İSTANBUL-ESENKÖY 45 DAKİKA

İstanbul’a yalnızca 45 dakikalık uzaklıkta yer alan Esenköy, hafta sonları bile kolaylıkla gidip gelebileceğiniz uygun bir adres.

KORONA YOK, HASTANELERE YAKIN

Hiçbir koronavirüs vakasının görülmediği tatil beldesinde sağlık hakkında da oldukça güvenli geliyor.

Bunun yanı sıra; Çınarcık ve Armutlu Devlet Hastanesi, Esenköy’e yalnızca 20 dakika uzaklıkta.

HEM DENİZ HEM DOĞA…

Yazlık tercih ederken aile bireyleri içinde çıkan “Denize mi yakın olsun, doğanın içinde mi olsun” tartışması da Esenköy’de son buluyor.

Bölgede deniz keyfini yaşarken doğanın huzurunu da hissedebilirsiniz. İstanbul’un havasından boğulup Esenköy’e gidenler, ormanda yürüyüş yapıp doğanın huzurunu yaşıyor.

SATIŞLAR HIZLANDI

Kamu bankalarının, kredi oranlarını Cumhuriyet tarihinin en düşük seviyesine düşürmesi bölgedeki emlak hareketliliğini de artırdı.

Birçok tatil bölgesine kıyasla fiyat aralıkların oldukça uygun olduğu Esenköy’de, düşük kredi oranlarından yararlanarak yazlık sahibi olabilirsiniz.

fiyat aralıkları merak edenler için şuraya uygun bir link bırakalım:

YATIRIMCILARIN DİKKATİNİ ÇEKİYOR

Bölge yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı.

Geçtiğimiz yıla göre fiyat aralıkların yüzde 26 oranında yükseldiği Esenköy’de fiyat aralıkların önümüzdeki zamanda daha da yükselebileceği öngörülüyor.

Ayrıca Bakınız.  Bursa'da inegöl'de feci trafik kazası: 4 ölü, 6 yaralı


Cevap bırakın