Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İstanbul’a yakın kayak merkezleri hangileri?

İstanbul’da gerçekleşen kar yağışı daha sonra vatandaşlar, İstanbul ve etrafında yer alan kayak merkezlerini incelemeyebaşladılar. Özellikle hafta sonunu değerlendirmek isteyenler için, İstanbul’da gidilebilecek kayak merkezlerini ve İstanbul’a yakın olan kayak merkezlerini, haberimizde bir araya getirdik.

İstanbul’da kar yağışıyla beraber vatandaşlar için keyifli vakit geçirilebilecek sosyal aktivitelerden biri de kayak yapmak, kayak merkezlerinde günübirlik vakit geçirmek oldu. Lakin İstanbul’da yer alan ve İstanbul’a yakın olan kayak merkezleri hakkında geniş bir bilgiye sahip olmayan çoğu kişi yer alıyor. Kış sporlarını seven ve hafta sonunu bu anlamda değerlendirmek isteyenlerin gidebileceği yakın kayak merkezlerine, haberimizde varabilirsiniz. Bu kayak merkezlerinde bunun yanı sıra kısa süreli de olsa kayak vb. eğitimler alabilirsiniz. Türkiye’de kayak sporu, Aralık ve Mart ayları arasındaki zamanda yoğun ilgi görüyor.

Kayak merkezlerinin birçoğunda skipass diğer bir ismiyle teleferik fiyatları yer alıyor. Türkiye’de en çok kullanılan kayak merkezi Bursa Uludağ, Kartalkaya, Kartepe ve Davraz Kayak Merkezleri oluyor.

İSTANBUL’A YAKIN KAYAK MERKEZLERİ

İSTANBUL’DA GİDİLEBİLECEK KAYAK MERKEZLERİ

# 1 SNOWPARK YAPAY KAYAK ALANI – İSTANBUL

Yapay bir kayak alanı olan Snowpark, İstanbul Esenyurt beldesinde yer alan bir AVM içerisinde yer almaktadır. Tesiste hem ekipman bulunur hem de kayakla beraber snowboard ve snowtubbing de yapılabilmektedir.

# 2 KARTEPE KAYAK MERKEZİ – KOCATEPE

İstanbul’a en yakın kayak merkezi olan ve Kocaeli konumunda yer alan Kartepe Kayak Merkezi’ne ulaşım en çok 130 kilometre sürmektedir. Günübirlik olarak gidilebilecek kayak merkezlerinin başında olan Kartepe’nin yakınlarında piknik yapma ve konaklama yerleri de yer alıyor.

# 3 ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ – BURSA

Türkiye’nin en çok kullanılan kayak merkezlerinden olan ve Medcezir gibi popüler dizilerde de tercih edilen Uludağ Kayak Merkezi, İstanbul için yalnızca 260 km. uzaklıktadır. Lakin Osmangazi Köprüsü üstünden gidildiğinde 80 km. kâr elde etmiş olursunuz. Konaklama, yemek yeme vb. hizmetleri içerisinde bulundurur.

Ayrıca Bakınız.  Şahinbey Belediyesi Ayakkabı Randevusu

# 4 KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ / BOLU

Kar yağışının yoğun bir biçimde yaşandıği Kartalkaveya, İstanbul’a en yakın kayak merkezleri arasında bulunmaktadır. İstanbul’dan gidişi 300 km. uzaklıkta olan kayak merkezi, Bolu’nun turistik merkezlerine de yakın bir konumda bulunmaktadır.

# 5 ELMEDAĞ KAYAK MERKEZİ / ANKARA

İstanbul’a 480 km. uzaklıkta olan Elmadağ Kayak Merkezi, içerisinde birçok işletme bulundurmaktadır. Ocak ve Mart aylarında bir hayli kalabalık olmaktadır. Tesiste ürün kiralama kolaylığı sağlanmaktadır.


istanbul’da kayak merkezi var mı,

Türkiye kayak merkezleri,

Kayak merkezleri,

Kartepe Kayak Merkezi,

Uludağ Kayak Merkezi,

Kartepe Kayak Merkezi Fiyatları,

İstanbul Kayak Merkezi,

Kartalkaya,Cevap bırakın