Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İstanbul’da düğünler iptal mi oldu?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal paylaşım sitesi hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüs önlemleri içerisinde İstanbul’da düğün törenlerinde alınan yeni önlemleri içeren İl Hıfzıssıhha Meclisinin 84 sayılı kararının yürürlüğe girdiğini açıkladı.

SÜNNET DÜĞÜNÜ, NİŞAN, KINA GECESİ yalnızca AÇIK ALANLARDA SERBEST

Paylaşımında “Düğün, nikah, sünnet, nişan, kına gecesi v.b. törenlerle ilgili ilave önlemler, mutluluğu yaşarken virüsü de mutlu etmemek, hastalığın yayılımını engellemek için alındı.” diyen Yerlikaya, “İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 84 sayılı kararı bugünden bu yana yürürlüğe girdi. Düğün, nikah, sünnet düğünü, nişan, kına gecesi vb. törenlerle ilgili ilave önlemlerin alındığı karara göre; kapalı alanlarda nişan, kına gecesi ve sünnet düğünü yapılamayacak yalnızca açık alanlarda yapabilecektir. Düğün ve nikah törenleri kapalı ve açık alanlarda yapılabilecektir. Mekanın normal gücünün üçte birini (1/3) aşmayacak kadar katılımcı kabul edilecektir.” ifadelerini kullandı.

“VİRÜSLE MÜCADELEDE yalnızca KENDİ HAYATIMIZDAN SORUMLU DEĞİLİZ”

Vali Yerlikaya’nın açıklamasının devamında, “Düğün, nikah, sünnet düğünü, nişan, kına gecesi vb. tüm törenlerde; Oyun ve dans olmayacak. Kapalı su hariç, yiyecek ve içecek ikramı yapılmayacak. Gelin ve damadın birinci ve ikinci derece yakınları hariç, 65 yaş ve üzeri ile 15 yaş altı çocuklar bulunamayacaktır. Alınan önlemler, vatandaşlarımızın sağlığını korumak için. Mutluluğunuz, sevdiklerinizin sağlığını tehdit eder hale gelmesin. COVİD-19 salgınıyla mücadelede başarı için empati, sabır ve anlayış çok önemli. lüzumlu duyarlıiyeti göstererek mutluluğunu sevdikleri ile beraber yaşayacak tüm hemşerilerimi tebrik ediyorum. Mutluluğunuzun daim olabilmesi için korona virüs önlemlerine riayet etmeniz çok önemli. Sevinç ve mutluluğunuzu paylaşmak üzere davet ettiğiniz bireylerin ve toplumun sağlığı için lütfen sorumlu davranalım. Virüsle mücadelede yalnızca kendi yaşamımızdan sorumlu değiliz. önlemlerle virüse yayılım şansı tanımayalım. Sosyal yaşamımızı kontrollü yaşayalım. Sonunda yenilen virüs olacak.” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca Bakınız.  Tavuğun bozulduğu nasıl anlaşılır?

Kaynak: DHACevap bırakın