Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İstanbul’da Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü Oluşturuldu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü ile ilgili bir bilgilendirmelerde bulundu. EGM yaptığı açıklamada Ankara‘dan sonra İstanbul‘da Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulduğunu açıkladı.

EGM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“04.06.2018 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 500 personelin görevlendirildiği Ankara Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulmuştur. Ülke genelinde gerçekleşen toplumsal etkinlik ve olaylarda Ankara Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğünün iki yıl içerisinde gösterdiği yüksek performansı ve verimliliği göz önüne alınarak; 20.08.2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile İstanbul ilinde de 500 personelin görev alacağı Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulmuştur.

BİRÇOK ALANDA GÖREVLENDİRİLİYORLAR

Her iki ilimizde yeralan Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüklerimiz;

Türkiye genelinde gerçekleşen toplumsal etkinlik ve olaylarda vatandaşlarımızın Anayasamız ile garanti altına alınan haklarının daha etkin kullanılmasının sağlanması maksadıyla alınacak önlemler içerisinde; Valiliklerimizce yapılan takviye kuvvet isteklerinde, İl Emniyet Müdürlüklerimizin çalışma koşullarının bozulmaması, personelimizin görevi haricinde ek görev yüküyle performansının ters etkilenmemesi, aldığı Çevik Kuvvet eğitimlerinin yanı sıra diğer eğitimlerle profesyonelleşmiş personelin süratle sevk edilmesi maksadıyla kurulan Takviye Hazır Kuvvet Müdürlükleri ülke genelinde toplumsal eylem/etkinliklerde (açık hava toplantısı, basın açıklaması, miting vb.), yüksek riskli spor müsabakalarında, deprem başta olmak üzere Tamamen doğal afetlerde etkin bir biçimde görevlendirilmektedirler.

ELAZIĞ VE MALATYA DEPREMLERİNDE GÖREV YAPTILAR

24.01.2020 tarihinde Elazığ ve Malatya illerimizde oluşan depremde, Takviye Hazır Kuvvet personelimiz 2 ay süresince deprem bölgesinde aralıksız olarak görev yaparak vatandaşlarımıza en üst düzeyde hizmet etmiştir.

Ülkemizde her sene ortalama 30 milyon kişinin katıldığı ortalama 48.000 toplumsal eylem/etkinlik düzenlendiği ve ortalama 140.000 personelin değişik illerden takviye olarak görevlendirildiği göz önüne alındığında;

Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüklerimizin kurulması ile her türlü toplumsal etkinliklerde alınacak önlemlere yardımcı olunması, kentsel arama ve kurtarma konularında profesyonelleşmiş uzman personel ile hizmette etkinlik ve verimliliğin artırılması, personelin sevklerinde ekonomik yönden tasarruf edilmesi sağlanmıştır. Böylece personelin ulaşım anında ortaya çıkacak yorgunluğunun ve zaman kaybının ortadan kaldırılmasına katkı sağlayacak Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü personelinin görevlendirilmesi ile iş veriminin daha da artırılması hedeflenmektedir.”

Ayrıca Bakınız.  Porselen aşısı nedir?Cevap bırakın