Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf Astsubay Alım ilanı

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ MUVAZZAF ASTSUBAY GEREKSİNİMİNİN

KARŞILANMASI MAKSİSMİYLE JANDARMA ASTSUBAY İŞ

YÜKSEKOKULUNA (JAMYO) (1.000) ERKEK ÖĞRENCİ ALINACAKTIR.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf astsubay gereksinimini karşılamak maksadıyla başvurular 03 Temmuz-03 Ağustos 2020 tarihleri arasında internet üstünden yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, temin şartları ve diğer detaylar; www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tradreslerinde yer alan “2020 yılı Jandarma Astsubay İş Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci Başvuru Kılavuzu‘nda açıklanmıştır.

1. BAŞVURU ŞARTLARI:

a. Başvurular yalnızca, https://vatandas.jandarma. gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üstünden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı haricinde posta yoluyla yahut şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b. Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekir.

c. Başvurular, 03 Temmuz 2020 günü başlayıp, 03 Ağustos 2020 günü saat 17:00’de sona erecektir.

ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üstünden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı yahut internet bankacılığı alternatiflerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

2. ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. Lise yahut dengi okullardan mezun olmuş yahut kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak yahut denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak,

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden evvelki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)

ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Ayrıca Bakınız.  Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alacak

d. Silah taşımaya yahut silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

e. www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2020 yılı Jandarma Astsubay İş Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci başvuru kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

3. BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ:

a. Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üstünden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı yahut internet bankacılığı alternatiflerinden birisi ile 03 Temmuz-03 Ağustos 2020 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

b. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla alakalı uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ilan edilecektir.

c. Başvuru kılavuzları okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru anındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak ters sonuçlardan aday sorumludur.

4. İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. İletişim Bilgileri:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi

JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı

Beytepe/Çankaya/ANKARA

TEL: (0312) 464 4836

b. Resmi İnternet Adresleri:

(1)Jandarma Genel Komutanlığı: www.jandarma.gov.tr

(2)Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı: www.jsga.edu.trCevap bırakın