Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Kablolu İnternet mi yoksa Kablosuz İnternet mi?

Kablolu İnterneti mi yoksa Kablosuz İnterneti mi kullanmalıyım? başlıklı sorunuza hemen cevap verelim.. Kablosuz internetin 1999 senesinde Wi-Fi …

Kablolu İnternet mi yoksa Kablosuz İnternet mi?

Kablolu İnterneti mi yoksa Kablosuz İnterneti mi kullanmalıyım? başlıklı sorunuza hemen cevap verelim.. Kablosuz internetin 1999 senesinde Wi-Fi şeklinde ortaya çıkmasından bu yana hem eski hem yeni web kullanıcıları bir seçimle burun buruna geldi. Hangisini seçeceklerdi? İnternete kablolu olarak mı yoksa yoksa kablosuz biçimde mi bağlanacaklardı?

Wi-Fi’ın icadı ile kablolu bağlantı yıkılmadı. İşin gerçeği, günümüzde bile her 2 bağlantı metodunin de modern dünya çapında yeri olduğu. Zira her birinin kendine göre güçlü ve zayıf yönüne geçeri var. Hem Wi-Fi hem Ethernet hala birbirine yenik düşmedi, ortak bir dünyayı paylaşıyorlar.

Peki, hangisini ne zaman kullanmalısınız? İşte minik ipuçları…

Wi-Fi, Taşınabilir Cihazlar Ve Mobil Kullanım İçin En İyisi

Dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve mobil cihazlar gibi taşınabilir cihazları kullanırken, Wi-Fi kuşkusuz bağlantı tercihimiz. Bunun nedeni olarak tabiki bu cihazların, siz gün süresince hareket halindeyken yanınızda götürebileceğiniz yapıda dizayn edilmiş olmaları.

Wi-Fi’ın kablolu bir Ethernet bağlantısından daha düşük ve daha tutarsız hızlara sahip olduğu doğru olsa da, Wi-Fi geliştikçe bu terslukların tesiri önemli ölçüde azaldı. Özellikle son Wi-Fi standardı olan Wi-Fi 6, kullanıcılara evvelki nesillerden daha süratli ve daha kararlı Wi-Fi deneyimi sağlayabiliyor.

Kablolu Bağlantılar, Oyun, Akış ve İş İstasyonları İçin İdealdir

Gündelik yaşamımızda yoğun olarak Wi-Fi bağlantısını kullanıyor olsak da, bazı kullanım alanlarında Ethernet hala güçlü. Özellikle oyun oynuyorsanız, gecikmesiz ve tutarlı bir internet için Ethernet yolunu tercih etmeniz gerekiyor.

Aynı zamanda internet üstünden yayın yapanların da tercihi Ethernet. Bu sayede büyük veri yüklerini daha süratli biçimde paketleyebiliyor ve görüntüde anlık kesinti ve gecikmelerin önüne geçilebiliyor.

Ethernet’in önemli olduğu bir diğer nokta da iş istasyonları oluyor. Uzun soluklu kullanımda dahi kesintisiz internet erişimi için Ethernet burada da Wi-Fi’ya karşı üstün konumda.

Ayrıca Bakınız.  Honor 10X Lite özellikleri ve fiyatı

Ve bir bonus… Otel odaları. Evet, özellikle otellerde Ethernet kullanımı oldukça yaygın durumda. Zira Wi-Fi her odadan eşit ölçüde çekmiyor ve bu da bağlantı problemleri yaratırken performans kaybı yaşatıyor.

Wifi mi ethernet mi?

Kablolu kablosuz hız farkı

Kablolu İnternet Nedir?

Kablolu internet mi kablosuz internet mi?

Kablolu kablosuz ping Farkı

Ethernet Kablosu

Kablolu İnternet bağlantısı

İnternet hızı kablo kalitesi

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ