Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi

Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi

Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (KAMANUBYO) Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde yer almaktadır. 2018 yılında faaliyete başlayan yüksekokulda Yönetim Bilişim Sistemleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri ile Medya ve İletişim Bölümleri aktif olarak bulunmaktadır. Bu bölümlerden Yönetim Bilişim Sistemlerine üç öğretim elemanı istihdamı yapılmasından sonra bu bölüme 40 kontenjan ile öğrenci alınması kararı verilmiş ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi yerleştirme kılavuzunda yer almıştır.

Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne ilk yıl 27 öğrenci kayıt yaptırmış sonraki yıllarda değişik gerekçelerle ilk öğrencilerin bir bölümü okuldan ayrılarak başka üniversitelerin aynı bölümlerine geçiş yapmıştır. Sonraki yıllarda bu nedenle öğrenci kontenjanı 30’a düşürülmüş ve her yıl 30 + 1 okul birinciliği kontenjanının tamamı dolmuştur.

Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) bölümünde çok sayıda ders okutulmaktadır. Öğretim programı işletme ve bilişim alanının bir araya gelmesiyle çok disiplinli bir şekilde oluşturulmuştur. Öğrencilerin ilgi alanlarına ve piyasanın beklediği nitelikli insangücü tanımına uygun olarak oluşturan öğretim programında okutulan derslerden bazıları;

  • Yönetim Bilişim Sistemleri
  • Temel Bilgi Teknolojileri
  • E-Ticaret
  • Algoritma Geliştirme ve Programlamaya Giriş
  • Bilgisayar Ağları ve Güvenlik
  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)’dur.
KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi
KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi

KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi

Bu yazımızın konusu ise 2021-2022 yılı bahar döneminde 3. sınıf düzeyinde okutulan Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dersidir. Dersin öğretim programıyla ilişkili olarak öğrencilerin derste başarılı sayılabilmesi için “KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi” anahtar kelimesinde kendilerine ait web siteleriyle Google arama sonuçlarında yer almaları gerekmektedir. Buna göre belirtilen KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi anahtar kelimesinde Google arama sonuçlarının ilk sayfasında yer alan öğrencilerin final sınav notu 100 2. sayfada olanların 90 3. sayfada olanların 80 4. sayfada olanların 70 5. sayfada olanların ise 60 olacaktır. Herhangi bir sıralama alamayan ve Google Arama motorunda görünemeyen öğrenciler ise Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Dersinden başarısız sayılacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Okullar ne zaman açılacak? 2020

Neden KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi

Derste anahtar kelime olarak KAMANUBYO YBS 2022 SEO Dersi belirlenmesinde net bir amaç bulunmaktadır.

  • KAMANUBYO ile Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
  • YBS ile Yönetim Bilişim Sistemleri
  • 2022 ile içerisinde bulunduğumuz ve Arama Motoru Optimizasyon Dersinin okutulduğu yıl
  • SEO ile Search Engine Optimization (SEO) Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin İngilizce karşılığının baş harfleri

anlatılmak istenilmiştir.

2021-2022 eğitim öğretim yılı bahar dönemi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 3. sınıf öğrencilerime derslerinde başarılar diliyorum. Edinecekleri kazanımlar ile geleceklerinde kendilerine bir yol tayin etmeleri belki de hayatlarını bu becerilerle idame etmelerini büyük bir umutla bekliyorum.

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization – SEO) konusunda daha detaylı bilgi edinmek, çevrimiçi bir eğitime dahil olmak için aşağıdaki ve ilişkili videoları izleyebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://tr.wikipedia.org/wiki/Seo adresini ziyaret edebilirsiniz.Cevap bırakın