Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Kapsül gardırop nedir?

Ünlü isimlerin birçoğu günümüzde kapsül gardırobu tercih ediyor. Az parçayla yalın bir şıklığı amaçlayan kapsül gardırop terimi, herkesin …

Kapsül gardırop nedir?

Ünlü isimlerin birçoğu günümüzde kapsül gardırobu tercih ediyor. Az parçayla yalın bir şıklığı amaçlayan kapsül gardırop terimi, herkesin uygulamayı tercih edeceği bir uygulama değildir. Peki kapsül gardırop nedir ve kimler uygulayabilir? İşte kapsül gardırop hakkında araştırılanler.

Son günlerde gardırop detoksu haricinde kapsül gardırop uygulaması da sıkça tercih ediliyor. Birçok ünlü ismin de kullandığı kapsül gardırop uygulamasında amaç, gardıropta yalnızca temel parçalarla sezon parçalarını bulundurmaktır. Bu kavram ilk kez, 1970’li yıllarda Susie Faux tarafından kullanılmaya başlandı. İngiltere’de Wardrobe ismiyle bir butik işleten Faux, modası her daim devam eden etek, pantolon ve ceket gibi temel parçalarla sezonluk parçaları kombinlemeyi ve yalnızca bu parçaların yer aldığı bir gardırop hazırlamayı temel amaç ediniyordu. Bu sayede de kapsül gardırop terimini moda dünyasına kazandırmış oldu. Çok sonraları Amerikalı tasarımcı Donna Karan, bu terimi kullanarak iş kadınları için bir koleksiyon tasarladı. Ve bu sayede bu terim geniş kitlelerce bilinen bir uygulamaya dönüşmüş oldu.

Son zamanlarda özellikle iş dünyasının önemli isimleri bu uygulamayı tercih etmeye başladı. Bu isimler arasında Acun Ilıcalı ve Cem Yılmaz da bulunuyor. Bu uygulamada az sayıda elbisele şık olmak amaçlanıyor.

KAPSÜL GARDIROBU KİMLER KULLANABİLİR?

Kapsül gardırobu herkes kullanamaz. Bu gardırobu kullanabilmeniz için, bazı özellik ve hislere sahip olmanız gerekir. Bu özellik ve hisler nelerdir:

– Beden ve vücut tipiniz, tarzınızla uyum sağlamıyor ve siz bu elbiseleri halen gardırobunuzda tutuyorsanız.

– Giymediğiniz, eski dediğiniz lakin hala gardırobunuzda tuttuğunuz elbiseleriniz varsa

– Kombin hazırlarken çok vakit harcıyorsanız

– Alışveriş sırasında fazla para harcıyorsanız

– Tarzınız sizi mutlu etmiyorsa

– Gardırobunuzdaki dağınıklıktan kurtulmak istiyorsanız

Bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Kapsül gardırop aracılığıyla daha verimli bir gardıroba sahip olabilirsiniz.

KAPSÜL GARDIROBUNUZU NASIL HAZIRLAYABİLİRSİNİZ?

Gardırobunuzu kapsül formuna sokarken, parça parça ilerlemeyi tercih etmeniz gerekir. İlk olarak t-shirtlerden başlayıp sıra sıra diğer elbiselere yönelebilirsiniz. Lakin elim süratlidır diyorsanız, hiçbir ayrım yapmadan tüm parçaları aynı anda düzenleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ