Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Keten Tohumu Jeli Nasıl Yapılır? Cilde 12 Faydası

Sarkık cilt, sizi donuk ve yaşlı gösterir. Cildinizin böylece görünmesinin ardında pek çok neden olabilir, sağlıksız yaşam tarzı, beslenme …

Keten Tohumu Jeli Nasıl Yapılır? Cilde 12 Faydası

Sarkık cilt, sizi donuk ve yaşlı gösterir. Cildinizin böylece görünmesinin ardında pek çok neden olabilir, sağlıksız yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları yahut kötü cilt bakımı yaygın olanlardır. Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmak için bazı tamamen doğal, etkili ilaçlar denemelisiniz. Keten tohumu jeli nasıl yapılır, keten tohumu jeli cilde yararları makalemizde sizlerle..

Keten tohumu, cildiniz için harika olan omega 3 yağ asitleri ile doludur. Bu tohumlar bunun yanısıra cildinizin erken yaşlanmasını önleyen antioksidanlar ve fitokimyasallar içerir. Genellikle keten tohumu cildiniz için harikadır.

Artık evdesiniz ve cildinize bakmak için her farklı zamanlardaınız olduğuna göre neden bu kolay ve kullanışlı DIY’i denemiyorsunuz? Burada size evde keten tohumu jeli yapmak için kolay bir tarif getiriyoruz. Bu jel yalnızca 2 bileşen kullanılarak hazırlanabilir ve sonuçlar sihirli!

Ev Yapımı Keten Tohumu Jeli Maske Tarifi

En kolay cilt, gözenek sıkılaştırıcı jel tarifi olan keten tohumu ve su karşımı maskesi cildinizi parlatır ve birçok da faydası vardır. Keten tohumu maskesi nasıl yapılır diye düşünüyorsanız okumaya devam edin.

keten tohumu jeli maske yapılışı

Gereksiniminiz olan:

 • 2 su bardağı su
 • 1/2 su bardağı keten tohumu

Talimatlar:

 1. Keten tohumu jeli yapmak için bir tava alın ve üzerine su ve tohum ekleyin. Orta ateşte kaynatın.
 2. Malzemeleri karıştırmaya devam ettiğinizden emin olun. Suyun jele dönüştüğünü göreceksiniz.
 3. Alevi kapatın ve bir süzgeç kullanarak jeli süzün.
 4. Soğumasını bekleyin ve bir kaba aktarın.
 5. Bu jeli buzdolabınızda bir ay saklayabilirsiniz.
 6. Bu yağa koku eklemek için ona herhangi bir uçucu yağ ekleyebilirsiniz.

Nasıl kullanılır?

Bu jel cildinizde nemlendirici olarak kullanılabilir. Yüzünüzü suyla yıkadıktan sonra kurulayın. Sonra, biraz jel alın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 ila 20 dakika saklayın. Soğuk suyla yıkayın.

Keten Tohumu Jelini Kullanmanın Yararları

keten tohumu jeli cilde yararları
 1. Her kadın sıkı ve genç bir cilt ister. Bu keten tohumu jeli cildinizi sıkılaştırmanıza yararlı olur.
 2. Keten tohumu jeli cildinize ışıltı verecektir.
 3. Cildinizi nemlendirdiği için kuru cilde sahip kadınlar için harika bir cilt jelidir.
 4. Kuru ciltler için harika olan omega 3 yağ asitlerine sahiptir. Keten tohumu cildinizin kurumasını engelleyen donanımlara sahiptir.
 5. Keten tohumu cildiniz için bir peeling görevi görür ve yüzünüzdeki tüm ölü cildi temizleyerek güzel bir ışıltı verir!
 6. Bu jeli kullanmak yüzünüze sıhhatli bir cilt tonu verecektir.
 7. Cildiniz donuk ve düzensiz görünmeye başladıysa, kullanmanız gereken yüz jeli budur.
 8. Keten tohumu jeli, yaşlanma zıtı anti aging jel gibi çalışır, kırışıklıklar, ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını önüne engel olur.
 9. Cildinizin genç ve güzel görünmesini sağlar. Bu jel bunun yanısıra yüzünüzdeki koyu lekeleri çıkarmak için de kullanılabilir.
 10. Cilt problemini tedavi etmek için jele biraz bal ekleyebilirsiniz.
 11. Bu jel bunun yanısıra sivilce ve sivilcelerin nasıl tedavi edileceğinde de faydalıdır.
 12. Keten tohumunda yer alan antioksidanlar, cildinizin zararlı güneş ışınlarından ve kirli havadan zarar görmesini önlemeye yararlı olur.

Bu cilt sıkılaştırma jeli yalnızca keten tohumu ve su kullanılarak hazırlanabilse de, yüzünüze uygulamadan evvel bir yama testi yaptığınızdan emin olun. Daha fazla cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri için; Gözenek Sıkılaştırıcı 9 Tamamen tamamen doğal Çare

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ