Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kibariye Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2021-2022

Kibariye Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2021-2022

Kibariye, Türkiye’nin son 40 yılına damga vuran sanatçılardan birisi. Yaşantısı, sesi, görüntüsü, kendine has üslubu ile çok sayıda dinleyicisi ve hayrana sahip. Bugün bulunduğu konuma ise aslında hiç kolay gelmemiş. Aslen Manisalı olan Kibariye’nin hayatı doğduğunda evli olmayan bir anne ve babayla başlıyor. 10 Ağustos 1960 yılında dünyaya gözlerini açan Kibariye’nin asıl adı ise Bahriye Tokmak. Döneminin popüler kültüründen olsa gerek gerçek ismini kullanmayan Tokmak bugünün Kibariye’sine dönüşüyor.

Kibariye 8 çocuklu bir ailenin evladı olan Kibariye için erken çocukluk dönemi ekonomik yokluklarla geçiyor. Bu nedenle okula da gidemeyen Kibariye’nin hayatında görüntüsü de çok büyük bir etki oluşturuyor. Hatta 1974 yılında sahne almak için gittiği bir pavyonda boyunun kısalığı ve görüntüsü nedeniyle hiç dinlenilmeden reddediliyor.

Kibariye Evi Nerede Oturuyor Yaşıyor
Kibariye Evi Nerede Oturuyor Yaşıyor

Kibariye Kimdir?

Kibariye’nin ailesi pamuk ve tütün işiyle uğraşıyor. Kibariye karşılaştığı bu ilk ret karşısında yılmıyor ve sanatçı olma yolundaki çabasını sürdürüyor. 1974 yılında şansını bir kez daha deneyen sanatçı bu sefer kabul görüyor ve ilk sahne deneyimini 150TL ücret karşılığında gerçekleştiriyor. Bu aslında bugünkü ünlü sanatçının sanatla yolculuğunun başlangıcı oluyor. 1980 yılına kadar İzmir ve çevresinde sahne alan Kibariye’yi İzmir Fuarında bir gün ziyarete gelen Muzaffer Özpınar fark eder.

Kibariye sesinden çok etkilenen aynı zamanda söz yazarı ve sanatçı olan Özpınar Kibariye’den İstanbul’da sahne aldığı Stardust gazinosunun sahibine bahsediyor. Bunun üzerine Kibariye İstanbul’a davet ediliyor ve asıl değişim bundan sonra başlıyor. 1981 yılında TRT’nin yılbaşı programında sahne alması istenen Kibariye’yi Türkiye o gece tanıyor. Çok büyük bir kitlenin beğenisini kazanan Kibariye sonrasında sinema filmlerinde rol alıyor ve 1982-1990 yılları arasında 21 albüm yapıyor.

Ayrıca Bakınız.  Dilan Çiçek Deniz kimdir? Nerede oturuyor?

Kibariye

Kibariye‘nin ünü ve kendine has üslubu doğal olarak televizyoncuların da ilgisini çekiyor. Televizyon programlarında sunucu olarak boy göstermeye başlayan sanatçı Darısı Başınıza, Eğlen Coş İşte Kiboş, Kibariye Show programlarının sunuculuğunu yapıyor. Devamında ise bir “Ben Söylerim” programında FoxTV’de jüri üyeliği yapıyor.

Kibariye‘nin özel yaşantısı da biraz çalkantılı. Çingene kökenli bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Kibariye ilk evliliğini daha 19 yaşındayken özellikle de annesinin karşı çıkmasına rağmen Tünay Ürek ile gerçekleşti. Evlilik yaklaşık 17 yıl sürdü. Evlilik ise ne yazık ki Ürek’in Kibariye’nin mevduat hesabındaki parayı kendi hesabına geçirmesi ile nihayetleniyor. Kibariye ikinci evliliğini ise Ali Küçükbalçık ile gerçekleştiriyor. Döneminde evlilikle ilgili özellikle annesinin tepkisi ve çift arasındaki yaş farkı magazin gündemini çok meşgul etmişti. Bu evlilikten Kibariye’nin Birgül isminde bir kız çocuğu dünyaya geldi.

Kibariye Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede

Kibariye‘nin İstanbul’da bir gecekonduda yaşadığı medyada yer buluyor. Ülkemizin ve dünyanın da halen etkisi altında olduğu koronavirüs döneminde büyük oranda gelir kaybına uğrayan, aynı zamanda eşi Ali’nin iş ve özel yaşamında kaybettiği paralar nedeniyle ekonomik sorun yaşadığı konuşuluyor. Hatta eşinin ve kendisinin borçları nedeniyle Bodrum’da bulunan ve yaklaşık 3 milyon değerindeki evini satmak zorunda kaldığı ve satılığa çıkardığı da medyada yer bulan Kibariye’nin konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada ise bunun gerçek olmadığını ve bu tür konularla ilgili öğrenmek istedikleri bir şey varsa kendisine sormalarını, söylediği şeyi değerlendirmeleri gerektiğini vurguluyor.

Kibariye hakkında daha fazla bilgi almak için https://tr.wikipedia.org/wiki/Kibariye adresini ziyaret edebilirsiniz?Cevap bırakın