Kiloları saklamak için nasıl giyinmeli?

0

Tesettür giyim kendi içinde birçok çizgiye ayrılan bir giyim türü olarak karşımıza çıkıyor. Bayanların sıklıkla en çok problem yaşadığı kiloları …

Tesettür giyim kendi içinde birçok çizgiye ayrılan bir giyim türü olarak karşımıza çıkıyor. Bayanların sıklıkla en çok problem yaşadığı kiloları elbiselerde saklamanın bazı yolları bulunuyor. Peki tesettür giyim çerçevesinde fazla kilolarımızı nasıl geriye atıp daha az görünür hale getiririz. Tesettür giyimde kiloları saklamanın yolları nelerdir? Detaylar haberimizde:

Kış aylarının gelmesi ile beraber soğuk havalarla kendini göstermeye başladı. Kış mevsiminde hareketsizlikten dolayı fazla yenen hamur işleri, yağlı kızartmalar, pastalar, tatlılar bize fazla kilo olarak geri dönüyor. Her ne kadar fazla kilolar sıhhatimizla ilgili tehdit olsa da ister istemez yavaş hareketsiz yaşamdan dolayı alınıyor. Tesettür modasında birbirinden güzel ve bol olan parçalar ye alıyor. Kapalı hanımların elbiseleri giyerken doğru biçimde kombinlendiği takdirde kolayca fazla olan kiloları saklayabilir. Özellikle büyük beden hanımların yaşadığı sıkıntılardan biri olan kiloları vücut proporsiyonuna göre seçimi yapıldığı takdirde problemli noktalar arka plana atılırken istenen noktalar göz önüne alınmış olur. İşte tesettür giyimde kiloları saklamanın yolları ve büyük beden tesettür giyim önerilerimiz ve doğru stilin ipuçları sizlerle…

TESETTÜR GİYİMDE KİLOLARI SAKLAMANIN YOLLARI

Moda sektöründe giymek için parçalar tercih ederken güzel, şık ve ince görünmenin metodu doğru parçaları bir araya getirmekten geçiyor. Doğru parçaların kesimi, modeli, rengi çok mühimdir. Bayanların en çok yaptığı yanlışlardan biri vücuduna göre doğru kesim elbiseler yerine yanlış vücut proporsiyonuna uymayan elbise seçmeleridir. Elbise tercih ederken vücudun güzel yanları vurgulanırken daha az sevilen, kilolu yahut deforme kısımlarının saklanması gerekiyor. Bu alınan kiloları verene kadar birazcık moda hilesi ile kolayca gizleyebilirsiniz.

Boyuna çizgiler fazla kiloları saklamakta çok etkili!

Çizgi kullanımı oldukça sık yapılan bir durum. Durum böyle olunca tesettür giyim de bu durumdan nasibini alıyor. Lakin çizgi kullanımında önemle üstünde durulması gereken birtakım detaylar var. Boyuna çizgi bu işin kuralı hem çok daha dik, uzun hem de çok daha ince görünürsünüz.

Ayrıca Bakınız.  İpek eşarp nasıl yıkanır?

Tek renk hayat kurtarıcı

Tek renk elbiseler oldukça dikkat çeken ve adeta kurtarıcı nitelik taşır. Durum böyle olunca da özellikle elbiseler etek ceket kombinleri tek renk tercih etmekte yarar var. Hem gizlemek istediğiniz bölgeleri hem de arka plana atmak istediğiniz kiloları saklamak için tek renk giyinmek harika bir yöntem.

Wrap elbiseleri tercih edin

Wrap elbiseler aslını söylemek gerekirse karın kısmı detayı ile bilinir, ama göbeğiniz varsa bu detay gizlemenize yol gösterecektır. Bu hususta emin değilseniz, bir tane deneyin. Hemen hemen sihirli bir değnek gibi karın bölgenizi kamufile edecektir… Bir şal elbisede sizin için bir kum saati figürü oluşturur. Bu bir göbek ve karın gizlemek için muhteşem bir elbise.

Üst kısım giyimleriniz uzun tercih edin

Uzun bluz gibi üstler, karın ve göbek bölgesini gizlemek için harika çalışır. Neyse ki, şimdi onlardan çok şık seçenekler var. Tunikler de, burada muhteşem olabilir. Sizin karın bölgenizde bir top görünümünü yok etmek için Likralı kumaşlar harikadır. Belve karın bölgenizi daha sıkı tutarak göbeğinizin düz görünmesine yol gösterecektır.

Yelekler tercih edin

Vücudunuzun üst kısmı alt kısmına oranla daha kapsamlı ise yeleklere başvurabilirsiniz. Beyaz bir gömlek üzerine lacivert renkte jilet gibi bir yelek vücudunuzu orantılayacaktır.


Cevap bırakın