Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kore cilt bakımı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız eğer yazımızı sonuna kadar mutlaka okumalısınız.. Kore cilt bakımı yapmak son dönemlerde en çok araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Bunun nedeni Koreli bayanların oldukça genç bir cilt yapısına sahip olması ve porselen pürüzsüzlüğündeki ciltleridir.

Kore Cilt Bakımı Rutini Nasıl Yapılır?

Kore cilt bakımı rutini, Koreli bayanların her gün uyguladıkları ve bununla beraber ışıltılı bir cilde sahip oldukları metodları içermektedir. İşte Kore cilt bakımı rutini;

 • Koreli bayanların yüzlerinde biriken kirlerden ve makyaj kalıntılarından kurtulabilmek için temizliğe önem vermektedir. Makyaj temizleme mendili kullanarak yüzünüzü temizlemeniz ve ardından temizleme yağıyla temizleme rutinini tekrarlamanız gerekmektedir.
 • Cildinizin derinlemesine temizlenebilmesi için bol su ile tekrar durulamanız gerekmektedir.
 • ardından peeling uygulaması yapmalısınız. Buradaki en mühim nokta ise peeling yaptığınız ürünün Tamamen doğal olmasıdır.
 • Peeling sonrası Tamamen doğal içerikli bir tonik ile yüzünüzü temizlemeniz gerekmektedir.
 • ardından cildinizin yenilenebilmesi için esans kullanımı gerekmektedir.
 • Esans kullanımından sonra esansın daha da güçlendirilmiş hali olan serum uygulamasını yapmalısınız.
 • Akabinde yüzünüze masaj yapmalı ve maskelemelisiniz. Bu maskeler Koreli kadınlarla neredeyse özdeşleşmiş durumdadır. Bu maskelere nem maskesi denilmektedir.
 • Göz çevresinde oluşan şişlik ve kırışıklıkları engellemek amacıyla sabah akam göz altlarına göz kremi uygulamanız gerekmektedir.
 • Sonrasında tekrar yüzün temizlenmesi için uygun bir krem kullanılması gerekmektedir.
 • Yapılan tüm bakımları yüzünüze hapsedebilmeniz ve tesirini görebilmeniz için yoğun bir gece kremi kullanmanız gerekmektedir.

Kore Cilt Bakımında önemle üstünde durulması gerekenler

Kore cilt bakımı Tamamen doğal ürünlerle yapılmaktadır ve bununla beraber bu kadar tesirlidir. Kore cilt bakımındaki en mühim noktalardan biri ise bu bakımın rutin olarak her gün yapılması gerektiğidir. Düzenli ve Tamamen doğal malzemelerle oluşturduğunuz rutin aracılığıyla size Koreli bayanların sahip olduğu pürüzsüz cilde kavuşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  En Etkili ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir 2022-2023
pirinc suyu maskesi tarifi faydaları

Pirinç Suyu Cilt Maskesi Tarifi

Pirinç suyu cilt beyazlatma ve lekesiz güzel gözalıcı bir cilt görünüm için en çok kullanılan Tamamen doğal maskelerden biridir. B ve E vitaminleri yer aldığından cilde yararlıdır. Pirinç suyu cildi güzelleştirir ve nemlendirir. Cilt rengini eşitleme, cilt beyazlatma ve gözenekleri sıkılaştırmak için kullanabilirsiniz. Dilerseniz cilt beyazlatma için Suna Dumankaya’nın “Maya Maskesi” kullanabilirsiniz. Pirinç suyu maskesi tarifi verelim;

Malzemeler;

 • 1 fincan süt
 • 1 fincan pirinç

Yapılışı:

Pirinçleri toz haline getirdikten sonra süt ile karıştırın. ardından bu karışımı cildinize uygulayın. Yarım saat cildinizde beklemede bırakın. Ilık su ile durulama yapın. Hem basit hemde tesirli bir cilt maskesi. Bu cilt bakımını haftada 1 düzenli olarak uygulayabilirsiniz.Cevap bırakın