Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Koronavirüse yakalanan İkbal Gürpınar taburcu oldu!

Geçtiğimiz hafta koronavirüse yakalanan ve nasıl tedavi edileceği yoğun bakımda devam eden İkbal Gürpınar’dan sevindiren haber geldi. Yoğun …

Koronavirüse yakalanan İkbal Gürpınar taburcu oldu!

Geçtiğimiz hafta koronavirüse yakalanan ve nasıl tedavi edileceği yoğun bakımda devam eden İkbal Gürpınar’dan sevindiren haber geldi. Yoğun bakımdan çıkarılan Gürpınar’dan, bugün de hastaneden taburcu oldu.

Koronavirüs nasıl tedavi edileceği nedeniyle bir süredir yoğun bakımda tedavi gören İkbal Gürpınar, hastaneden taburcu oldu. Çıkış anında sağlık personelleriyle fotoğrafını paylaşan Gürpınar, duygularını şu sözlerle açıkladı:

‘Şükürler olsun, an saygınlığıyla taburcu oldum. Taburcu kelimesi, savaşta yaralanıp nasıl tedavi edileceği biter bitmez taburuna dönecek hastalar için kullanılırmış. Rabbim hayırlarda, güzel işlerde yarışacağımız cepheler nasip etsin. A’dan Z’ye üzerimde emeği olan tüm sağlık çalışanlarına, temizlik personellerine ve yemekhane personeline sonsuz teşekkürler. Ve tabiki dünyanın dört bir yanından dua gönderen siz değerli gönül dostlarıma..’

Gürpınar, oldukça ağır geçen hastalık süreci hakkında da konuşmuştu. Gürpınar sosyal paylaşım sitesi paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

“LÜTFEN EVLATLARINIZI YÖNLENDİRİN”

‘Size anlatacak o kadar çok şey birikti ki. Şükürler olsun Rabbim’e kitap okumaya başlayabildim bugün. Hayat ne kadar değerli ve ne kadar da boş. Hasta yatağınızda anneniz ölüyor, cenazesine bile katılamıyorsunuz. Nefes almak ne büyük bir nimet. Bir bardak çay ve ve pilav, sağımdan soluma dönebilmek. Konuşmak yasak hala, ciğerlerimi yormamak için. Yoğun bakımda o hummalı çalışmayı, o fedakarlığı gördüm ya. Ömrümün geri kalanını doktor ve hemşirelerimiz için dua ederek geçireceğim inşaAllah. Yoğun bakım hemşiresi bulmak çok zorlaşmış. Lütfen evlatlarınızı yönlendirin.

“SAĞLIK BAKANIMIZA NASIL TEŞEKKÜR EDECEĞİMİ BİLEMİYORUM”

Sayın Bakanım (Fahrettin Koca) size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Muhteşem bir organizasyon bu. Canla başla çalışıyor herkes. Allah devletimizi daim kılsın. Sizden ricam yoğun bakım hemşirelerinin durumlarını düzeltmeniz. İnanın evladımız yapmaz onların bize fedakarlıklarını. Yanımdaki hasta sürekli kolunu oynattığı için kan ter içinde yeni damar arayışları, altımızı tiksinmeden temizlemeleri. Hangi birini anlatayım?

“ÖYLE BİR AN GELİYOR Kİ…”

Taburcu olunca yayın yapar uzun uzun anlatırım inşallah. Lütfen mecbur olmadıkça sokağa çıkmayın. Çift maske ve eldiven, mesafe! Çektiğim acıları bilseniz adım atmazdınız dışarıya. İnanın öyle bir an geliyor ki ölümü istiyorsunuz, dayanılacak gibi değil.’

Koronavirüs nasıl tedavi edileceği gören sunucu İlkbal Gürpınar için ilk açıklama oğlu Alper’den gelmişti. Annesinin Instagram hesabından paylaşımda yer alan Alper, yazısında şu ifadelere yer vermişti:

‘Oğlu Alper olarak annemin sayfasından yazıyorum. Annem İkbal Gürpınar, Korona nedeniyle yoğun bakımda tedavi görmektedir. Dualarınızı bekleriz. Sizlerin duaları vesilesiyle annemin iyileşeceğine inanıyoruz.’

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ